Direnci Aşmayı Başaran Bitcoin Yeni Bir Hedefe Göz Dikti

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin kısa vadede, alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi.

  • 9.650 ve 9.820 dolarda direnç bulunuyor.

  • Fiyat uzun vadede, alçalan bir takoz içinde hareket ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 17 Haziran’dan beri varlığını koruyan bir alçalan direnç çizgisinden 21 Haziran tarihinde çıkış gerçekleştirdi. Bu durum ise en az 9.600 dolara kadar tırmanış yaşanmasını sağlayabilir.Bitcoin fiyatı, 16 Haziran’dan bu yana alçalan bi direnç çizgisini takip ediyordu. Bu çizgiyi takip ederek değer kaybeden BTC, çıkış yapmak için birçok başarısız deneme ortaya koydu. Alçalan direnç çizgisi aynı zamanda 200 saatlik hareketli ortalama (MA) tarafından da güçlendiriliyordu.Kısa Vadeli Yükseliş

20 Haziran’da, önceki yükseliş hareketinin 0,5 Fib seviyesinden sıçrayan fiyat, alttan uzun bir fitil oluşturdu. Çıkıştan önce meydana gelen fitil, 0,618 Fib seviyesine kadar ulaştı. Bu analizin yazımı sırasında Bitcoin, 200 saatlik MA’i destek olarak onaylama ve yükseliş hareketine devam etme sürecinde bulunuyordu.

Alçalan direnç çizgisinin 9.600 dolarda bulunan tepe noktasına ulaşmak için 9.450 dolarda aşılması gereken bir ara direnç seviyesi göze çarpıyor.

Bitcoin Grafiği (Tradingview)

Uzun Vadede Bitcoin

Daha uzun vadeli grafiğe bakıldığında BTC’nin 1 Haziran’dan beri alçalan takoz formasyonu içinde hareket ettiği ve şu anda da bu takozun direnç çizgisinde fiyatlandığı görülüyor. Ayrıca fiyat, yükseliş yönlü bir eğilime sahip olan ters omuz-baş-omuz formasyonunu tamamlamış görünüyor. Dolayısıyla alçalan takoz içinde meydana gelen ters omuz-baş-omuz formasyonuna bakıldığında yükseliş yönlü bir formasyonun içinde bir başka yükseliş yönlü formasyon ortaya çıktığı söylenebilir.

Eğer çıkış gerçekleşirse en yakındaki direnç seviyeleri 9.650 ve 9.820 dolarda bulunuyor.

Bitcoin Grafiği (Tradingview)

Haftalık grafik ise olumlu bir görünüm sunamıyor. BTC, 1 Haziran’da 10.400 dolardaki direnç seviyesinden ve uzun vadeli alçalan direnç çizgisinden reddedilmiş ve düşüşe geçmişti.

Geçtiğimiz hafta bir doji mumu meydana geldi. Doji mumları, bir düşüşün ardından meydana geldiyse trendin nötrleştiğini gösterir ve yukarı doğru bir iyileşme hareketine de imkân verebilir. Fakat Bitcoin 10.400 dolardaki direnç bölgesinden ve uzun vadeli alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirip bunları destek olarak onaylamadıkça BTC’yi de bu doji mumuna rağmen boğa görünümlü olarak değerlendirmek mümkün olmayacak.

Bitcoin Grafiği (Tradingview)

Sonuç olarak Bitcoin fiyatı kısa vadeli direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi ve yükseliş yönlü bir formasyondan da çıkış sürecinde bulunuyor. Fakat uzun vadeli alçalan direnç çizgisinden ve 10.400 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleşene kadar yükseliş yönlü bir uzun vadeli trendden bahsetmek mümkün olmayacak.

BeInCrypto tarafından yayımlanan bir önceki Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın