Dibi Gören XRP ve EOS İçin Dönüş Nereden Başlayacak?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • XRP ve EOS, 2018'den beri görülen en düşük seviyelere geriledi.

  • XRP, 2.450 satoshi seviyesinden kırılım gerçekleştirdi ve 1.500 satoshi'ye doğru geriliyor.

  • EOS, önemli bir destek bölgesinde tutunmayı başaramadı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Hem EOS hem de XRP önemli destek seviyelerinde tutunmayı başaramadı. Her iki altcoin de 2017 yılı Aralık ayından beri görülen en düşük seviyelerde işlem görüyor.Kripto para taciri @livercoin, EOS ve XRP’nin fiyatlarını gösteren iki adet grafik paylaştı. Grafiklerde her iki altcoin’in de önemli destek bölgeleri altına düştüğü görülüyor.Kaynak: Twitter

Bu analizde XRP ve EOS’a yakından bakacak ve bu iki altcoin’in yakın bir gelecekte dönüş yapabilme ihtimallerini değerlendireceğiz.

XRP

4 Mayıs tarihinde XRP fiyatı, 2.450 satoshi’deki destek bölgesinden aşağı bir kırılım gerçekleştirdi. Bu destek, 2019 yılı Ağustos ayından beri başarılı bir şekilde çalışıyordu. Uzun süredir görev yapan bu desteğin kırılması, fiyatın önemli bir düşüş eğilimine sahip olduğunu ve yeni bir işlem aralığı yaratana kadar veya yeni bir destek bulana kadar düşeceğini gösterdi.

RSI’da aşırı satış gözlemleniyor fakat henüz herhangi bir pozitif uyumsuzluk işareti de bulunmuyor. Dahası, 2019 yılı Ağustos ayından beri daha büyük aşırı satış örnekleri, başka iki durumda da meydana gelmişti. Dolayısıyla dönüşü başlatacak yeterli bir sebepten bahsedilemiyor.

XRP Grafiği (Trading View)

Haftalık grafik, kırılım ve 1.500 satoshi’de bulunan bir sonraki ana destek bölgesi hakkında daha net bir tablo çiziyor. Bu bölge, 2016 yılında direnç olarak çalışmış ve 2017 yılı Aralık ayından beri de dokunulmamış bir alan olarak kalmıştı.

Herhangi bir dönüş işareti olmadığı için fiyatın, 1.500 satoshi’deki ana destek bölgesine kadar düşmesi bekleniyor.

XRP Grafiği Trading View

EOS

4 Mayıs’ta EOS fiyatı, 33.000 satoshi’de bulunan önemli bir destek bölgesinden kırılım gerçekleştirdi. Bu destek bölgesi, 2019 yılı Ağustos ayından beri başarılı bir şekilde görev yapıyordu.

Fiyat, daha önceki kırılımdan bu yana -muhtemelen- alçalan ve genişleyen bir takoz içinde hareket ediyordu. Bu nedenle de bir düşüş beklenmekteydi. Buna ek olarak RSI herhangi bir pozitif uyumsuzluk sergilemiyor ve destek bölgesinin meydana geldiği 2019 Ağustos tarihinden beri en düşük seviyelerde seyrediyor.

Henüz bu kadar büyük bir aşırı satış sergilemeyen XRP ile yaşanan RSI’daki bu ayrışma, net bir fark meydana getiriyor.

EOS Grafiği (Trading View)

Haftalık grafiğe bakıldığında 2.200 dolardaki en yakındaki destek bölgesinin, XRP’deki kadar uzak olmadığı göze çarpıyor. Bu bölge de XRP’ninkiyle benzer şekilde 2017 yılı Aralık ayından beri destek olarak çalışıyordu.

Yine de 2.200 satoshi, XRP ile kıyaslandığında bir ara destek seviyesi teşkil edebilecek güçte duruyor. Dolayısıyla EOS’un buradan aşağı kırılması ve bir sonraki ana direnç seviyesinin bulunduğu 1.000 satoshi’ye doğru harekete geçmesi çok olası görünmüyor. Bu ihtimal, henüz aşırı satış seviyelerine ulaşmamış olan haftalık RSI ile de destekleniyor.

EOS Grafiği (Trading View)

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın