Dev Yatırım Firması CIO’su, Bitcoin Yorumu Yaptı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin, 50 bin doların üstünden işlem görüyor.

  • Kurumsal yatırımcı ilgisi de her geçen gün artıyor.

  • BlackRock CIO'su da BTC ile ilgili açıklamalar yaptı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Lider kripto para birimi Bitcoin, son dönemde yakaladığı çıkış ile spot ışıklarını üzerine çekmeye devam ediyor. Tarihinde ilk kez 50 bin doları geçen Bitcoin, hem yeni bir tarihi rekor kırdı, hem de kritik bir psikolojik eşeğin üstünde trade edilmeye başlandı.Yaşanan artışlar, elbette ki kurumsal yatırımcıların Bitcoin pozisyonları almasını da sağlıyor. MicroStrategy ile ilk olarak duyurulan bu süreç, en son olarak Tesla’ya kadar uzandı. Kurumsal yatırımcıların BTC ile ilgili yorumlarına bir tanesi daha ise, bu sefer BlackRock tarafından eklendi.Bitcoin Yatırımı Düşünüyoruz

Ünlü finans televizyonu CNBC’deki Squawk Box programına konuk olan dev yatırım şirketi BlackRock’un CIO’su Rick Rieder, yaptığı açıklamada firma olarak Bitcoin yatırımı yapabileceklerini söyledi. Rieder, son dönemde Bitcoin’e ‘ısınmaya’ başladıklarını ifade ederken, daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Rieder, Bitcoin’in çıkışını ise, insanların değer saklama araçlarına olan ilgisine bağladı. Başarılı isim, şöyle konuştu:

Bitcoin elbette çok büyük bir çıkış yakaladı. Benim algıma göre şu anda teknoloji ciddi bir değişim geçiriyor. Bu sayede de birçok insan portföyünde artık kripto paralara yer vermesi gerektiğini düşünüyor. Bu da fiyatı yukarı çeken bir etmen olarak karşımıza çıkıyor.

Rieder, şu anda şirketin Bitcoin alımına dair herhangi bir tavsiye vermediğini söyledi. Başarılı isim, buna ek olarak mevcut ortamda portföyün bir kısmının Bitcoin’e aktarılmasının da ‘mantıklı’ olabileceğini sözlerine ekledi. Rieder, şu noktalara parmak bastı:

Nakit odaklı bir portföyün, belirli bir kısmı ile Bitcoin almak mantıklı. Ancak elbette portföyün ne kadarını bu işe ayırmalıyız konusunda spesifik bir rakam vermem mümkün değil. Bu, herkesin durumuna göre değişir.

Büyük Hedefler, Büyük Rakamlar

Mart ayından bu yana 12 kattan fazla bir artış yakalayan Bitcoin, gerçekten de parmak ısırtmaya devam ediyor. Kısa süreli çekilmeler ve düzeltmeler bir yana, son 11 aylık süreçte genel trendini oldukça güçlü bir şekilde yukarıya çevirmeyi başaran lider kripto para birimi, fiyat olarak da 11 ay önce pek de hayal edilemeyecek seviyelerden alınıp satılıyor.

Elbette kurumsal yatırımcıların ilgisi BTC bazında oldukça yüksek. Bu durumun, fiyat artışı devam ettikçe, katlanarak artması da bekleniyor. Aynı zamanda Ethereum başta olmak üzere diğer birçok önemli altcoin projesinin de yakın gelecekte kurumsal yatırımcı akınına uğraması gündemde olabilir.

Otoriteler, Bitcoin fiyatının bu yıl içinde 100 bin doları aşarak altı haneli rakamlara gelmesinin ihtimal dahilinde olduğu fikrinde. Bu konuyla ilgili olarak nelerin yaşanacağını ise zaman gösterecek.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın