Dev Balinadan Milyon Dolarlık Shiba Inu (SHIB) Alımı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Shiba Inu (SHIB), düşüşünü sürdürüyor.

  • Köpek temalı kripto para birimi 0,000042 dolar seviyelerinde.

  • Whale Stats tarafından paylaşılan verilere göre gece saatlerinde büyük bir yatırımcı 36 milyon dolarlık bir alım gerçekleştirdi.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasasının en değerli ikinci köpek temalı kripto para birimi, popüler altcoin Shiba Inu (SHIB), düşüşünü sürdürüyor. Cuma günü 0,000052 dolar seviyelerine kadar yükselen SHIB, yeni günde 0,000042 dolar seviyelerine geriledi. Yaşanan düşüşe rağmen yeni bir Shiba Inu balinasının ise yüklü bir alım gerçekleştirdiği öğrenildi. Whale Stats tarafından paylaşılan verilere göre, gece saatlerinde büyük bir yatırımcı 36 milyon dolarlık bir alım gerçekleştirdi.

SponsorSponsor

Ekim ayının en çok artış gösteren kripto para birimi olan Shiba Inu, yeni ayda değer kaybetmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay 0,000088 dolar seviyelerine yükselerek tüm zamanlar fiyat rekorunu geliştiren SHIB, yeni ayda 0,000040 dolar seviyelerine kadar geriledi. Böylece popüler altcoin kısa sürede tüm zamanlar fiyat rekorundan %50’nin üzerinde bir değer kaybı yaşamış oldu.

SponsorSponsor

36 Milyonluk Dev Alım

Yeni ayla birlikte yaşanan sert düşüş döneminde Shiba Inu, birçok büyük balina alımıyla gündemin ilk sıralarında kendine yer bulmuştu. Geçtiğimiz hafta yaşanan büyük balina alımlarına bu hafta bir yenisi daha eklendi. Popüler veri izleme sitelerinden Whale Stats tarafından paylaşılan verilere göre, gece saatlerinde büyük bir yatırımcı 36 milyon dolar değerinde SHIB alımı gerçekleştirdi. Yapılan OTC alımı ile dev yatırımcı 850 milyar adet SHIB’e sahip olmuş oldu.

Geçtiğimiz hafta içerisinde başka bir yatırımcı iki farklı işlemde 8,3 milyon dolar değerinde 171 milyar adetlik bir alım gerçekleştirmişti. Balinanın alımlarını 0,000048 dolar seviyelerinden yaptığı öğrenilmişti. Whale Stats tarafından paylaşılan başka verilerde ise 8 Ekim’den bu yana her düşüşte balinaların yeni alım gerçekleştirdiği ortaya konulmuştu. Kasım ayı içerisinde başka bir balinanın ise 10 gün içerisinde 750 milyon dolarlık Shiba Inu aldığı öğrenilmişti. Tüm bu alımların yanında ise son zincir üstü verilerde, balinaların toplam varlıklarının %4’ünden fazlasını sattığı belirtilmişti.

Shiba Inu Hacim Kaybetti

SHIB fiyatından yaşanan sert düşüş ile birlikte popüler altcoinin günlük hacminde de önemli bir düşüş yaşandı. Dünyanın en yüksek hacimli 3 kripto para borsasından biri olarak bilinen Coinbase’te, köpek temalı kripto para birimi hacim olarak üçüncü sıraya geriledi. Geçtiğimiz aylarda Coinbase’te listelenen SHIB, ekim ayının ortalarında borsadaki en yüksek hacimli kripto para birimi olmayı başarmıştı. Geçtiğimiz haftadan itibaren ise SHIB/USD paritesi, BTC/USD ve ETH/USD paritelerine geçilmiş oldu.

SHIB, dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası Binance’te ise günlük hacimde 11. sıraya gerilemiş durumda. Popüler altcoin, yakaladığı yükseliş trendiyle Binance’te en yüksek hacimli kripto para birimi olmayı başarmıştı. Shiba Inu, yaşadığı düşüşle birlikte piyasa değeri sıralamasında da geriledi. Ekim ayı içerisinde en değerli 9. kripto para birimi olmayı başaran SHIB, an itibarıyla 12. sırada yer alıyor.

Newegg Kabul Edecek mi?

Piyasadaki genel olumsuz tabloya rağmen Shiba Inu yatırımcılarını sevindirecek haberler ise gelmeye devam ediyor. Hafta sonu California merkezli online alışveriş sitesi Newegg’in kurumsal sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım oldukça heyecan yaratmıştı. Shiba Inu’nun yaratıcılarından Shytoshi Kusama’yı ve tokenin resmi Twitter hesabını etiketleyen dev şirket, “Mesaj atın. Size bir sorumuz var.” mesajını paylaşmıştı. Kripto para topluluğu ise bu mesajı dev perakende şirketinin SHIB’i ödeme yöntemi olarak kabul edeceği şeklinde yorumlamıştı. Newegg; Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin ile birlikte toplam 11 farklı kripto varlığı ödeme yöntemi olarak kabul ediyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!