Dev Alman Bankasından Gümüş Yatırımcılarını Sevindiren Tahmin

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Gümüş ve ons altın yeni haftada oldukça dalgalı bir grafik seyrediyor.

  • Gri metal 26 dolar seviyesinin üzerinde.

  • Avrupa’nın en büyük bankalarından Commerzbank’ın analistleri uzun vadede gümüş için yükseliş beklentisini koruduklarını açıkladı.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Gümüş ve ons altın yeni günde dalgalı bir grafik sergiliyor. Yeni güne 26,10 dolar seviyelerinde başlayan gri metal, günün ilk saatlerinde düşüşe geçti ve 26 dolar psikolojik desteğinde tutunmayı başaramadı. Ancak Avrupa borsalarının açılışıyla yükselişe geçen gümüş, yeniden 26 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Avrupa’nın en büyük bankalarından Commerzbank’ın analistleri ise uzun vadede gümüş için yükseliş beklentisini koruduklarını açıkladı.

SponsorSponsor

Gümüş ve ons altın yeni haftada dalgalı bir grafik sergiliyor. Yeni aya yukarı yönde ivmelenerek başlayan değerli metaller haziran ayı kayıplarını azaltmaya çalışıyor. Gri metal için 26 dolar seviyesi kısa vadede oldukça kritik bir seviye. Sarı metal ise uzun bir uğraş sonucu kırmayı başardığı 1.800 dolar seviyesini korumaya çalışıyor. 

SponsorSponsor

26,70 Dolar Direnç Olabilir 

Almanya merkezli dev yatırım bankası Commerzbank’ın analistleri, gri metale yönelik beklentilerini paylaştı. Son iki haftayı konsolide olarak geçiren gümüş için 25,50 dolar desteğinin oldukça önemli olduğunu belirten uzmanlar, bu seviyenin korunduğu senaryoda yükseliş beklentisinin de korunacağını vurguladı. Analistler bunun yanında ilerleyen süreçte yeniden 30 dolar seviyelerinin görülebileceğini belirtti:

“Gümüş son iki haftayı 25,85 dolar seviyesindeki 200 Günlük Hareketli Ortalama noktasında konsolide olarak geçirdi. Ancak odaklanılması gereken seviye 25,53 dolar olarak kalmaya devam ediyor. Bu seviyeyi ise 25,31 dolar desteği koruyor. Bu desteklerin olumsuz yönelimi sınırlaması bekleniyor. Bu noktaların korunduğu senaryoda gümüş için olumlu bakış açımızı korumaya devam edeceğiz. Yukarı yönlü bir harekette ise 26,70 dolar seviyesi güçlü bir direnç noktası olabilir. Uzun vadede yükseliş beklentimizi korumaya devam ediyoruz. 30 dolarlık şubat zirvesinin kırılabileceğini düşünüyoruz.” 

Gümüş Tarafsız Bölgede Kalmaya Devam Ediyor 

Değerli metal piyasası analistlerinden Hassan Maishera ise gün içerisinde kaleme aldığı kısa vadeli gümüş analizini paylaştı. Deneyimli analist, dolardaki yukarı yönlü hareketle baskılanan gümüşün yatay bir grafik sergilediğine dikkat çekerken, boğaların sağlayacağı yeni bir ivmenin değerli metali kısa vadede 27 dolar seviyesinin üzerine çıkarabileceğine dikkat çekti:

“Gümüş, ABD dolarının üst üste üç gün güçlü bir performans sergilemesine rağmen 26 doların üzerinde kalmaya devam ediyor. Gri metal 26,25 dolar direnç seviyesini kırmış olsaydı 26,80 dolara doğru hareket etmeye başlayabilirdi. Bununla birlikte dolar üst üste üçüncü gününde mükemmel performans gösterirken, gümüşün herhangi bir önemli ralliye başlaması zor. Ancak boğaların sağlayacağı sürekli bir ivme gümüşün 27 doların üzerine çıkmasına yardımcı olacaktır.” 

Ons Altın Yükselişe Geçti 

Ona altın ise yeni haftada oldukça dalgalı bir grafik sergiliyor. Yeni haftaya 1.780 dolar seviyelerinde başlayan sarı metal, 1.800 dolar seviyesini aşmayı başardı. Salı günü 1.815 dolar seviyelerine kadar yükselen değerli metal, bu noktadan düşüşe geçmiş ve 1.790 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ancak yeni günde yukarı yönde ivmelenen ons altın yeniden 1.812 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Uzmanlar yukarı yönlü eğilimin devam ettiği senaryoda 1.830 dolar seviyesinin hedeflenebileceğini belirtiyor. Olumsuz senaryoda ise 1.790 dolar seviyesinin destek seviyesi olması bekleniyor. Sarı metal yazının kaleme alındığı sırada 1.813 dolar seviyesinde işlem görürken, gümüş 26,10 dolar seviyesinde işlem görüyor. 

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın