Detaylı Fiyat Analizi – Ethereum, Bitcoin, Litecoin, XRP, BCH, EOS, LINK, XTZ

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Son 48 saat içinde 7.293 dolar seviyesini gören BTC, bugün hızlı bir biçimde değer kaybetti.

  • Ethereum fiyatları için 175 dolardaki destek seviyesi öne çıkıyor.

  • XRP, 0,205 dolardaki dirence doğru bir yükseliş hareketine başlayabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin fiyatı, 19 Nisan tarihinde bir tepe oluşturup 7.293 dolar seviyesini gördü ve düşmeye başladı. 20 Nisan’da ise sadece iki saat içinde neredeyse 200 dolar değer kaybetti. Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Chainlink, XTZ, XRP, EOS gibi altcoin’lerin bazıları da bu düşüşten etkilendi.12 Mayıs’taki üçüncü yarılanmaya sayılı günler kala kurumsal yatırımcıların, kripto paralara duyduğu ilgi de artış gösteriyor. Birçok hedge fonunun piyasaya giriş yaptığı gözlemlendi.Bitcoin arzını kontrol altında tutmak için yarılanmanın ardından madencilerin ödülü yarıya düşecek. Bu ise koronavirüs sebebiyle çıkarılan teşvik paketlerinden ötürü büyük bir artış gösteren dolar arzıyla tam tersi bir durum oluşturuyor.

Daha fazla zaman kaybetmeden Bitcoin’in ve kripto para piyasalarının en çok takip edilen altcoin’lerinin muhtemel fiyat hareketlerine bir bakalım.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 3 Nisan’dan bu yana 6.650 ve 7.200 dolar arasında işlem görüyor. Bu işlem aralığındaki fiyat hareketinin görünümü ise başarısız bazı girişimler sonucunda daha da netlik kazandı. Zira bu işlem aralığının direnci üzerine iki defa gerçekleşen yükseliş hareketi, kanalın içine keskin düşüşlerle sonuçlandı.

Bu sapmaların en sonuncusu 18 Mart’ta gerçekleşti ve fiyat, ertesi gün yine bu işlem aralığına düştü. Bu analizin yazımı esnasında BTC, bu işlem aralığının orta noktasının biraz üzerinde, 6.900 dolarda fiyatlanıyor.

Bitcoin Grafiği (Trading View) Soldan Sağa İşaretli Yerler: “Sapma” ve “Sapma + Düşük Tepe” Noktaları

Fiyatın direnci kırmakta iki kez başarısız olması ve her seferinde geri düşmesi göz önüne alındığında, BTC’nin bu kanalın dip seviyesi olan 6.650 dolara doğru düşmesi bekleniyor.

Ethereum (ETH)

Etherem fiyatı, 13 Mart’tan bu yana yükselen bir kanal içinde hareket ediyor ve aşamalı bir şekilde artıyor. Bu analizin yazımı sırasında ETH, kanalın direnç çizgisine oldukça yakın bir biçimde seyrediyor ve bu çizgiyi dördüncü kez onaylıyor.

Direnç tarafından reddedildikten sonra 175 dolara kadar düşen fiyat, burayı destek olarak onayladı. Ethereum bu bölgenin üzerinde kaldığı sürece fiyatın da kanal izin verdiği ölçüde yükselmesi ve direnç çizgisine doğru yaklaşması beklenebilir.

Öte yandan RSI, fiyatın düşebileceğini gösteren negatif bir uyumsuzluk yaratıyor. Bu uyumsuzluk oldukça büyük bir önem arz ediyor ve şu anda her iki tepede de direnç çizgisi yakınlarında seyrediyor.

Bu yüzden fiyatın en nihayet 175 dolardaki desteğe düşeceğini ve bu seviyeyi, kanalın yükselen destek çizgisi olarak bir kez daha onaylayacağını düşünüyoruz.

Ethereum Grafiği (Trading View)

XRP (XRP)

XRP fiyatı, 0,18 ve 0,205 dolardaki destek ve direnç arasında hareket etmeye devam ediyor. Kısa vadede, fiyatın bir alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdiği görülüyor. Fakat henüz bu çizgiyi destek olarak onaylamış değil.

Şu anki seviyeden gerçekleşebilecek olan en muhtemel hareket 0,18 doların tekrar test edilmesi ve 0,205 dolardaki dirence doğru bir yükseliş hareketinin başlaması olabilir. Bu ihtimalin RSI ile desteklenmesi de gerçekleşme olasılığını artırıyor. RSI, şu anda 50 seviyesinin üzerine çıkmış durumda ve bu da bir yükseliş sinyali olarak kabul ediliyor.

XRP Grafiği (Trading View)

Bitcoin Cash (BCH)

BCH fiyatı, biraz düzensiz bir omuz-baş-omuz formasyonundan kırılım gerçekleştirdi ve düşmeye başladı. Bunun ardından ise dönüş gerçekleştirdi ve kırılımın gerçekleştiği seviyeyi onayladı.

Bir sonraki aşamada da en yakın destek bölgesine doğru gerçekleşen düşüş hareketinin devam etmesi bekleniyor. Bu destek seviyesi ise 217 dolarda bulunuyor. Bu formasyonun en dibine hareket edecek olan düşüş ise fiyatı bu desteğe taşıyabilir. Ardından da büyük ihtimalle burayı bir dönüş seviyesi olarak kullanabilir.

BCH Grafiği (Trading View)

Litecoin (LTC)

Litecoin fiyatı, alçalan genişleyen bir takoz içinde hareket ediyor. Her ne kadar her iki eğim de kesin bir biçimde çizilemese de her ikisi de en az üç defa onaylanmış bulunuyor.

Bu analizin yazımı sırasında LTC, 41 dolarda bulunan çok önemli bir destek seviyesine yaslanmış bulunuyor. Bu seviye aynı zamanda 200 periyotluk hareketli ortalama (MA) tarafından da destekleniyor. Fiyat bu seviyenin üzerinde kaldığı sürece yükseliş hareketine devam etmesi ve en nihayet mevcut formasyondan bir çıkış gerçekleştirmesi bekleniyor.

Eğer bu gerçekleşirse en yakındaki direnç seviyesi 47 dolarda bulunuyor.

LTC Grafiği (Trading View)

EOS (EOS)

EOS fiyatı, 9 Mart’tan bu yana bir simetrik üçgen içinde hareket ediyor. Direnç çizgisi 18 Nisan’dan beri üç defa onaylandı. Fiyat, direnç ve destek arasındaki kesişim noktasına çok yakın bir biçimde seyrediyor. Buradan da kararlı bir biçimde yön bulması bekleniyor.

Her iki seçenek de güncelliğini koruyor fakat fiyatın düşüş gerçekleştirmesi, daha olası görünüyor. Bu görünüm, RSI’daki negatif uyumsuzlukla ve üçgenin de bir düşüş hareketinden sonra meydana gelmiş olmasıyla destekleniyor. Bilindiği gibi bu üçgenler devam formasyonları olarak biliniyor.

Eğer fiyat, bir düşüş gerçekleştirirse en yakındaki destek seviyesi 2,2 dolarda bulunuyor. Tam tersi durumda ise en yakındaki direnç bölgesi 3,1 dolarda bulunuyor.

EOS Grafiği (Trading View)

Tezos (XTZ)

Tezos fiyatı, 13 Mart’ta dip seviyeye ulaşmasının ardından yükselen bir kanal içinde aşamalı bir şekilde değer kazanmaya başladı. Hem direnç hem de destek çizgileri, birçok defa onaylandı.

Bu analizin yazımı sırasında fiyat, bir düşüş sürecinde bulunuyor. Bunun öncesinde ise, 19 Mart tarihinde, kanalın direnç çizgisini onaylamıştı. Bu hareket, çok fazla dile getirilmese de RSI’daki bir ayı uyumsuzluğunun ardından geldi.

Öte yandan XTZ, 2,6 dolardaki ana direnç bölgesine henüz ulaşabilmiş değil. Muhtemel hareket de fiyatın bu bölgeyi tekrar test etmesi olabilir. Bu bölge, kanalın direnç çizgisiyle kesişebilir ve ardından da destek çizgisine doğru bir düşüş gerçekleşebilir.

XTZ Grafiği (Trading View)

ChainLink (LINK)

LINK fiyatı, 13 Mart’tan bu yana takip ettiği yükselen bir destek çizgisine paralel bir biçimde artıyor. Bu artış, 6 Nisan tarihinde hız kazandı ve fiyat henüz destek çizgisini onaylamadı.

LINK, 18 Nisan’da 3,8 dolardaki direnç bölgesine ulaştı ve hafif bir düşüş gerçekleştirdi. Fakat RSI’da son derece dikkat çekici bir negatif uyumsuzluk ortaya çıkmış durumda. Bu da fiyatın muhtemelen düşeceğini gösteriyor.

Eğer düşüş gerçekleşirse en yakındaki destek, 3 dolarda bulunuyor. Bu seviye hem minör destek bölgesi olarak öne çıkıyor hem de yükselen destek çizgisi ile kesişiyor.

LINK Grafiği (Trading View)
Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın