Deneyimli Analistten Gümüş İçin Yeni Hedef

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Gümüş ve ons altın yeni günde yatay seyrediyor.

  • Değerli metaller ABD'den gelecek haberlere odaklanmış durumda.

  • Ancak uzmanlar gri metal için olumlu görüş belirtmeye devam ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Gümüş ve ons altın yeni günde yatay bir grafik sergiliyor. Yeni haftaya düşüşle başlayan değerli metaller, yarın ABD’den gelecek TÜFE verisine odaklanmış durumda. Ancak uzmanlar gri metal için olumlu görüşler belirtmeye devam ediyor. Kıdemli piyasa analistlerinden Christopher Lewis gri metalde, yeni bir yükseliş trendinde dirençlerin aşılmasıyla 50 dolar seviyelerinin hedeflenebileceğini belirtti.

SponsorSponsor

Nisan ve mayıs ayını yükselişle geçiren ons altın ve gümüş, haziran ayında oldukça dalgalı bir grafik sergiliyor. Ayın ilk gününde 28,55 dolar seviyelerine kadar yükselen gri metal, bu noktada kaybettiği ivme ile 27,10 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Dün itibariyle 27,50 dolar seviyesinde yatay hareket etmeye başlayan değerli metal, yeni bir trend oluşturmak için küresel piyasaları oldukça derinden etkileyebilecek FED kararlarını bekliyor.

SponsorSponsor

Dipten Gümüş Alınabilir

Değerli metal piyasası analistlerinden Christopher Lewis güncel gümüş analizini okuyucularıyla paylaştı. Gri metalin haftanın başı itibariyle geri çekildiğini belirten Lewis, 28 dolar seviyesinde Çekiç Formasyonu oluştuğuna dikkat çekti. 30 dolar seviyesine kadar güçlü dirençlerin de oluşmaya başladığını belirten Lewis, yine de gri metal için olumlu görüşlerini koruduğunu belirtti. Deneyimli analist yeni bir trendle birlikte bu dirençlerin aşıldığı senaryoda ise 50 dolar seviyesini hedefleyen bir yükselişin başlayabileceğini vurguladı:

“30 dolar seviyesine ulaşmak için çok fazla mücadele etmemiz gerektiği ortada. Ancak bu dirençleri temizlersek ve 30 dolar seviyesine ulaşırsak bu bir satın alma çılgınlığına yol açabilir ve piyasayı 50 dolar seviyesine yönlendirebilir. Bir süredir yükseliş trendi içerisindeyiz ve yükselen üçgen formasyonunun ortasındayız. Bu yüzden dipten satın alma fikrini destekliyorum.”

27 Dolar Seviyesinin Korunması Önemli

Deneyimli piyasa analistlerinden Haresh Menghani ise gün içerisinde kaleme aldığı gümüş analizini yayımladı. Gümüşün haftalık işlem aralığının alt sınırına yakın seyrettiğini belirten Menghani, yatırımcıların şu an temkinli davrandığını dikkat çekti. Önümüzdeki süreçte açıklanacak verilerin değerli metaller açısında belirleyici olabileceğini söyleyen deneyimli analist, bu süreçte gümüş için önemli noktalara dikkat çekti:

“Gümüş fiyatında herhangi bir düşüş dalgası, 27,00 dolar seviyesinin yakınında iyi bir destek bulabilir ve bu noktada sınırlı kalabilir. Bununla birlikte bu seviyenin altında kalıcı bir hareket yeni bir kırılmaya işaret edecek ve gri metali savunmasız hale getirecektir. Diğer taraftan 27,90-28,00 dolar bölgesi şu an güçlü bir engel olarak ortaya çıkmış gibi görünüyor ve onu 28,25 dolar seviyesindeki arz bölgesi takip ediyor. Bu noktayı aşan bir yükseliş trendi olumsuz beklentileri ortadan kaldıracak ve 28,75 dolar seviyelerindeki yeni ayın en yüksek seviyelerini hedefleyecektir.”

Piyasalar FED’i Bekliyor

Ons altın tarafında da gümüşe benzer bir hareket izleniyor. Yeni aya 1.900 dolar seviyelerinde başlayan sarı metal, bu seviyenin üzerinde kalıcı olmakta zorlanmış ve 1.850 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. ABD ve Çin’de enflasyon beklentilerinin yükselmesinin değerli metalleri desteklemesi beklense de şu an için piyasaların gelecek hafta yapılacak FED toplantısına odaklandığı gözleniyor. Uzmanlar bu sürece kadar gümüş ve ons altında yatay bir seyrin izleneceğini belirtiyor. Ancak bu dönemde 1.880 dolar seviyesinin korunmasının sarı metal açısından önemli olduğu vurgulanıyor. Yarın açıklanacak TÜFE verisinin ise kısa vadede değerli metal fiyatlarında sert hareketlere yol açabileceğine dair yatırımcılar uyarılıyor. Yazının kaleme alındığı sırada ons altın 1.889 dolar seviyesinde işlem görürken gümüş 27,55 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Bio: Mertkan Oruç, Ankara'da yaşamaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

+% 70 doğrulukla En İyi Telegram Sinyali ile kripto borsa tahminleri!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın