Deneyimli Analist Müjdeyi Verdi: Ripple (XRP) Yeni Bir Atağa Kalkabilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Popüler altcoin Ripple (XRP) yeni günde yatay bir grafik sergiliyor.

  • Dün diğer kripto para birimleri gibi oldukça hareketli saatler geçiren Ripple, 1,10 dolar seviyelerine kadar yükselmişti.

  • Tecrübeli kripto para piyasası analistlerinden Akash Girimath ise XRP’nin 0,96 dolar seviyelerine geriledikten sonra 1,42 dolar seviyelerine kadar yükselebileceğini belirtti.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Popüler altcoin Ripple (XRP) yeni günde yatay bir grafik sergiliyor. Dün diğer kripto para birimleri gibi oldukça hareketli saatler geçiren Ripple, Walmart’ın kripto para ile ödeme kabul edeceği haberiyle birlikte 1,10 dolar seviyelerine yükselmişti. Haberin yalanlanmasıyla 1,02 dolar seviyesine gerileyen XRP, yeni günde ise 1,07 dolar seviyelerinde yatay bir grafik sergiledi. Kripto para piyasasının tecrübeli analistlerinden Akash Girimath ise XRP’nin 0,96 dolar seviyelerine geriledikten sonra 1,42 dolar seviyelerine kadar yükselebileceğini belirtti.

SponsorSponsor

Ripple yeni ayda beklenen ivmeyi bir türlü yakalayamadı. Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Fantom (FTM) gibi birçok önemli proje yeni ayda büyük bir yükseliş trendi yakalarken, XRP bu süreçte yerinde saydı. Eylül ayına 1,16 dolar seviyesinde başlayan popüler altcoin, şu anda başlangıç seviyesinden de yaklaşık %10 geride. Ancak uzmanlar, XRP için yeni trendin bir düzeltme sonrası başlayabileceğini belirtiyor.

SponsorSponsor

1,23 Doları Aşarsa 1,42 Dolara Yükselebilir

Kıdemli piyasa analistlerinden Akash Girimath, gün içerisinde kaleme aldığı Ripple (XRP) analizini okuyucularıyla paylaştı. XRP’nin yakın süreçte 1,05 dolar seviyesini sürekli test ettiğine dikkat çeken Girimath, olası aşağı yönlü yeni bir harekette bu defa 0,96 dolar seviyelerinin görülebileceğini belirtti. Popüler altcoinin bu noktada güçlü bir alım desteği bulması durumunda 1,23 dolar seviyelerine yükselebileceğini belirten tecrübeli analist, bu direncin de aşıldığı senaryoda 1,42 dolar seviyesinin test edilebileceğini söyledi:

“Ripple 18 Ağustos ve 27 Ağustos tarihlerinde 1,05 dolar seviyesini işaretledi. Bu seviyenin üçüncü ziyareti, 7 Eylül tarihindeki sert düşüşte gerçekleşti. Ancak popüler altcoin, yaklaşık 1 haftadır hala bu seviyenin üzerinde işlem görüyor. Yatırımcılar, 0,96 dolar seviyesinin test edilebileceğine dikkat etmeli. Bu hareketin ağustos ayındaki dip seviyelerden yatırımcı toplaması oldukça muhtemel. Böyle bir durumda 1,23 dolar seviyelerine ulaşan bir hareket başlayabilir. Bu direnç seviyesinin aşılması 1,42 dolara giden yolu açabilir. Ancak diğer taraftan 0,96 dolar seviyesinin test edilmesi olumsuz bir görüntü de oluşturabilir. Bu seviyeyi aşan bir satış baskısı XRP’yi 0,77 dolar seviyelerine itebilir. Bu durum yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.”

XRP Cüzdanları Hareketli

Ripple fiyatı yakın zamanda yatay bir grafik sergilese de son yapılan bildirimler, cüzdanlardaki XRP hareketliliğinin arttığını gösteriyor. Popüler veri izleme sitesi Whale Alert tarafından yapılan bildirimlere göre, yeni günde yaklaşık 100 milyon adet XRP cüzdanlar arasında transfer edildi. Yapılan transferlerin 40 milyonu dev blok zinciri şirketinden RL18-VN cüzdanına ve Bitso borsasına gönderildi. İlk cüzdan Ripple tarafından genellikle farklı borsalara XRP göndermek için kullanılırken, Bitso, Ripple’ın Meksika ve Latin Amerika’daki ODL ortağı olarak biliniyor. Transferler arasında lider kripto para borsası Binance’ten bilinmeyen bir cüzdana yapılan 50 milyon adetlik transfer de dikkatleri üzerine çekti.

Ripple Borsalarda Yeniden Listeleniyor

Ripple’a (XRP) Asya’dan olumlu haberler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Japonya’nın en büyük alışveriş zincirlerinden biri olan Rakuten, kendi kripto para borsasında yeniden Ripple listelemeye başlayacağını duyurmuştu. XRP için bir diğer önemli haber ise TAOTAO’dan geldi. Japonya’nın önemli kripto para borsalarından TAOTAO, 22 Eylül itibariyle yeniden XRP işlemlerini başlatacağını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Coinbase borsasına ait sosyal medyada paylaşılan bazı görseller de XRP yatırımcılarını oldukça heyecanlandırmıştı. Coinbase Pro uygulamasında 4 XRP işlem çiftinin göründüğü bu görseller, ABD merkezli dev borsanın yeniden XRP’yi listeleyeceği yönünde yorumlanmıştı. Bilindiği üzere Coinbase, ocak ayında SEC davası nedeniyle XRP’yi delist etmişti. Ancak ilerleyen saatlerde Coinbase tarafından yapılan resmi açıklamada işlem çiftlerinin yanlışlıkla görüntülendiği belirtilmişti.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın