Deneyimli Analist: Chiliz Fiyatı Patlamaya Hazır

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Popüler altcoin Chiliz yeni ayda yatay bir grafik sergiliyor.

  • Bir süredir 0,56 seviyesini aşmakta zorlanan popüler altcoin, 0,53–0,55 dolar bandında hareket ediyor.

  • Deneyimli kripto para piyasası analistlerinden Akash Girimath ise CHZ’nin yakın zamanda yükselişe geçebileceğini belirtti.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Chiliz yeni ayda yatay bir grafik sergiliyor. Bir süredir 0,56 seviyesini aşmakta zorlanan popüler altcoin, 0,53–0,55 dolar bandında hareket ediyor. Deneyimli kripto para piyasası analistlerinden Akash Girimath ise CHZ’nin yakın zamanda yükselişe geçebileceğini belirtti.Nisan ayında yakaladığı yükseliş trendiyle birlikte 0,84 dolar seviyelerine kadar yükselen Chiliz, piyasalardaki genel düşüş eğilimiyle birlikte ivme kaybetmiş ve 0,32 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ancak bu noktada hızlıca toparlanan CHZ, ilerleyen süreçte yeniden 0,50 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başarmıştı. Popüler altcoin yazının kaleme alındığı sırada ise 0,54 dolar seviyesinde işlem görüyor.Chiliz Yükselişe Geçebilir

Kripto para piyasası analistlerinden Akash Girimath gün içerisinde kaleme aldığı Chiliz analizini yayımladı. Girimath geçtiğimiz ay içerisinde iyi bir yükseliş yaşayan popüler altcoin Chiliz’in ilerleyen süreçte yeni bir yükseliş trendine başlayabileceğini belirtti. 0,60 dolar seviyesinin üzerine çıkılmasının trendin başladığını işaret edebileceğini söyleyen Girimath, bu süreçte 0,74 dolar seviyesinin test edilebileceğini belirtti:

“Chiliz fiyatı dalgalı bir boğa rallisi beklentisiyle karşılanıyor. Yeni yatırımcılarla birlikte alımlardaki hızlanma, CHZ’yi büyük olasılıkla 0,59 dolar 0,64 dolar aralığına doğru itecektir. Arz bölgesinin üzerinde 0,594 dolar ve 0,645 dolar arasında belirleyici bir kapanış yükseliş trendinin başladığı anlamına gelebilir. Popüler altcoin ilerleyen süreçte 0,74 dolar seviyesindeki güçlü direnci test edebilir. Chiliz fiyatı yakın gelecekte potansiyel olarak %35 yükselebilir. “

0,51 Dolar Desteği önemli

Deneyimli analist yazısında, trendin tersine döndüğü senaryoda olabilecekleri de paylaştı. 0,51 dolar seviyesinin test edilmesinin Chiliz açısından oldukça kötü olabileceğini belirten Girimath, bu desteğin kırıldığı durumda yükseliş trendinin geçerliliğini yitireceğini belirtti. Bu noktanın geçilmesi durumunda panik satışlarının da başlayabileceğine dikkat çeken kıdemli analist, 0,45 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşanabileceğini sözlerine ekledi:

“Diğer taraftan alıcılar söz konusu bölgeyi kesemezlerse, 0,510 dolar seviyesindeki destek bölgesine doğru bir düzeltme yapılabilir. 0,510 dolar destek seviyesi aşılırsa yükseliş senaryosu geçerliliğini yitirecektir. Yatırımcılar burada paniğe kapılmaya başlarsa CHZ fiyatı 0,453-0,47 dolar seviyelerine kadar düşülebilir.”

Yeni Anlaşmalar Gelmeye Devam Ediyor

Özellikle spor ve e-spor dünyasındaki birçok platformda kullanılan CHZ, Alexandre Dreyfus tarafından 14 Şubat 2018’de piyasaya sürüldü ve ilk coin arzı 30 Haziran 2018’de son buldu. Ethereum ağı üzerinde oluşturulan CHZ’nin token madenciliği yapılmıyor. Blok zincir teknolojisini futbol başta olmak üzere tüm spor dallarıyla buluşturmayı hedefleyen Chiliz, ülkemizde Galatasaray ve Trabzonspor ile yaptığı anlaşmalarla gündeme gelmiş, geçtiğimiz günlerde de Göztepe taraftar token’ının ön satışı yapılmıştı.

Ancak Chiliz ekosistemini geliştirmeye ve dünyanın dört bir tarafında spor kulüpleriyle anlaşma yapmaya devam ediyor. Son ortaklık haberleri ise İspanya ve ABD’den geldi. Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, köklü İspanyol kulübü Levante ile anlaşma sağladıklarını duyurdu. Dreyfus ayrıca NHL liginde mücadele eden buz hokeyi takımı New Jersey Devils ile de anlaşmaya varıldığını açıkladı. Bu anlaşma, spor ve eğlence endüstrisi için önde gelen küresel blockchain sağlayıcısı olan socios.com’un ABD’deki profesyonel bir spor takımıyla ilk ortaklığı oldu. Chiliz, geride bıraktığımız mart ayında, dünyanın ekonomi merkezi New York’ta 50 milyon dolarlık bir yatırımla ofis açmıştı. Bu son ortaklık haberiyle yatırımları, meyvelerini vermeye başlamış gibi görünüyor. İspanya’dan ve ABD’den gelen son haberlerle beraber ise Chiliz’in anlaşma sağladığı kulüplerin sayısı 20’yi geçmiş oldu. Barcelona, Milan ve Manchester City gibi dünyanın en büyük kulüpleri de anlaşma sağlanan kulüplerin arasında yer alıyor.

Chiliz ile ilgili geçtiğimiz günlerde önemli bir gelişme daha yaşanmıştı. Şirket tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada 2021 yılının ilk çeyreğinin sonunda 2 milyon coin yakılacağı duyurulmuştu. Açıklamada yakım işlemlerinin Chiliz token ekonomisinin yol haritasına uygun bir şekilde gerçekleştiği bildirilmişti:

“2021’in 1. çeyreğinde Chiliz Exchange’de CHZ paritelerinde 10.115.487 fee üretildi. Token ekonomisi stratejimiz gereğince, %20’sini yakıyoruz. (2.023.097 $CHZ)”

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Bio: Mertkan Oruç, Ankara'da yaşamaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın