DeFi Piyasası Isınıyor, SUSHI Daha Yüksekleri Hedefliyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • SUSHI 1,33 ve 1,87 dolar bölgelerinde dirençle karşılaşıyor.

  • Kısa vadede bir çift tepe oluşumu gözlemleniyor.

  • DeFi Index 675 dolarda dirençle karşılaşıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

SushiSwap (SUSHI) fiyatı kasım ayında önemli bir yükseliş yakaladı ve aralık ayıyla birlikte tekrar çıkış yapmaya başladı.

SponsorSponsor

Paralel kanaldan gerçekleşen çıkış, impulsif bir nitelikte olabilir. Dolayısıyla DeFi projesi SushiSwap fiyatı da direnç seviyelerine doğru bir artış ortaya koyabilir.

SponsorSponsor

SushiSwap Kasımda Yükseldi

SushiSwap fiyatı 4 Kasım’da 0,47 dolarda tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştıktan sonra yükselişe geçti. Sadece kasım ayında ise %154 oranında yükseliş yaşandı.

Aralık ayında yeni bir çıkış başladı ve daha önce direnç olarak çalışan 1,75 dolar bölgesi geride bırakıldı.

Bu analizin yazıldığı an itibarıyla SUSHI 2,35 dolardaki direnç bölgesinde hareket ediyordu. Bu bölge, son düşüşün 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. 2,35 dolar bölgesinden çıkış gerçekleşirse 3,50 dolara doğru bir yükseliş başlayabilir.

SUSHI Grafiği (TradingView)

Fiyat grafiğine daha yakından bakıldığında SUSHI’nin 5 Kasım’da dip oluşturduktan sonra yükselen bir destek çizgisini takip etmeye başladığı görülüyor. Destek çizgisi 26 Kasım’da onaylanarak güçlendirildi ve yükseliş yönlü bir çekiç formasyonu oluştu.

Teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor ve 2,35 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleşebileceğini gösteriyor.

SUSHI Grafiği (TradingView)

Kanaldan Çıkış

İki saatlik grafiğe göre ünlü DeFi coin’i yükselen bir paralel kanaldan çıkış gerçekleştirdi. Bu da mevcut hareketin, bir düzeltme hareketi değil impulsif bir hareket olduğunu gösteriyor.

Daha sonra kanalın direnç çizgisi test edildi ve fiyat artışı devam etti.

Dolayısıyla kanaldan gerçekleşen çıkış, SUSHI’nin yükselebileceğini ve direnç seviyelerini geride bırakabileceğini gösteriyor.

SUSHI Grafiği (TradingView)

Öte yandan RSI’da negatif uyumsuzluk görülüyor ve bu gelişme de yükseliş hareketi devam etmeden önce kısa vadeli bir düşüş gerçekleşebileceğini gösteriyor.

SUSHI Grafiği (TradingView)

SushiSwap İçin Dalga Sayımı

Tanınan kripto para analistlerinden Jake Hubbs (@TheTradingHubb), popüler DeFi projelerinden SushiSwap (SUSHI) grafiği paylaşarak, 3,20 dolara kadar yükseliş sağlayabilecek bir fiyat hareketine işaret etti.

Kaynak: Twitter

5 Kasım’da dip seviyeden sonra SUSHI yükseliş yönlü bir impuls başlatmış olabilir. Aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterilen bu impulsün, şu anda uzatılmış üçüncü dalgası içinde hareket göze çarpıyor. Alt dalga sayımı da yine aynı grafikte siyahla gösterildi.

Üçüncü dalganın zirve noktası için en muhtemel hedef 3,75 dolarda ve 3,91 (turuncu bölge) yer alıyor. Bu bölge, birinci dalganın (turuncu) 2,61 fib. uzama seviyesi ve birinci alt dalganın (siyah) 4,61 fib. uzama seviyesi hesaplanarak bulunuyor. 

Öte yandan üçüncü alt dalganın hedef bitim seviyesi ise 2,50 ve 2,60 aralığında (siyah bölge) bulunuyor. Bu bölge ise birinci dalganın 1,61 fib. uzama seviyesi ve birinci alt dalganın 2,61 uzama seviyesi hesaplanarak bulunuyor.

SUSHI Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak SushiSwap (SUSHI), fiyat artışını 2,35 ve 3,80 dolardaki direnç seviyelerine doğru sürdürebilir. Kısa vadeli bir düşüş gerçekleşebilirse de yükseliş yönlü bir impulsün başlamış olabileceği görülüyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 3 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın