DeFi Piyasası Isınıyor, SUSHI Daha Yüksekleri Hedefliyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • SUSHI 1,33 ve 1,87 dolar bölgelerinde dirençle karşılaşıyor.

  • Kısa vadede bir çift tepe oluşumu gözlemleniyor.

  • DeFi Index 675 dolarda dirençle karşılaşıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

SushiSwap (SUSHI) fiyatı, 6 Kasım’dan bu yana yüzde 175 oranında artış yakaladı fakat önemli bir direnç seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirmeyi başaramadı.Kısa bir düzeltmeden sonra direnç bölgesinin geride bırakılması bekleniyor.SUSHI Dirençle Karşılaştı

4 Kasım tarihinde 0,47 dolarda tüm zamanların en düşük seviyesine gerileyen SUSHI fiyatı, daha sonra %175 oranında büyük bir artış yakaladı. 15 Kasım’da 1,45 dolarda tepe oluştu ve hafif bir düşüş meydana gelmeden önce yukarı doğru uzun bir fitil oluştuğu gözlendi. SUSHI bu analizin yazıldığı an itibarıyla 1,39 dolar yakınlarında hareket ediyor.

Yukarı uzanan fitil, 1,33 dolardaki ana direnç bölgesinin de aşılamamasına sebep oldu. Reddedilmeye rağmen RSI ve Stokastik Osilatör hâlâ yükseliyor. Hatta RSI’ın aşırı alım bölgesinde olduğu görülüyor.

Yükseliş oranına rağmen mevcut fiyatın altında neredeyse hiçbir destek bulunmuyor.

Sushiswap mevcut direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirebilirse sıradaki direnç 1,88 dolarda yer alıyor.

SUSHI Grafiği (TradingView)

SUSHI Düzeltme Yapabilir

Önde gelen kripto para analistlerinden Crypto Michael (@CryptoMichNL) bir SUSHI grafiği paylaşarak 1,10 veya 0,90 dolara doğru bir düzeltme beklediğini ve daha sonra da yükseliş yaşanabileceğini belirtti.

Kaynak: Twitter

Daha kısa vadeli iki saatlik grafik bazı zayıflıklar sergiliyor. 1,30 dolar yakınlarında muhtemel bir çift tepe oluşumu ve RSI’da negatif uyumsuzluk göze çarpıyor. Bu da düşüş yaşanabileceğini gösteriyor. Ayrıca üçüncü dalganın (mavi) tepe noktası da bu bölgede bulunuyor olabilir.

Dolayısıyla destekler, 0,618 fib. düzeltme seviyesinde kesişiyor olabilir. Kanalın direnç çizgisi ise birinci ile ikinci dalganın destek ve dip seviyelerinin birleştirilmesiyle elde ediliyor.

Düşüş, dördüncü dalga geri çekilmesi olarak da bilinen hareketi meydana getirebilir. Daha sonra ise fiyat artışı yaşanması ve beşinci dalganın tamamlanması bekleniyor.

SUSHI Grafiği (TradingView)

DeFi Index

DeFi Index de 6 Kasım’da alçalan bir direnç çizgisini aştıktan sonra yükselişe geçti. Yükselişe rağmen 675 dolardaki önemli bir direnç bölgesine ulaşmayı henüz başaramadı.

Teknik göstergelerde herhangi bir zayıflık görülmüyor. Dolayısıyla direnç bölgesine kadar bir yükseliş meydana gelmesi bekleniyor.

DeFi Grafiği (TradingView)

Sonuç

Kısa vadeli bir düşüş meydana gelebilir fakat daha sonra hem SUSHI hem de DeFi Index’in yukarıda belirtilen direnç bölgelerine doğru yükseliş kaydetmesi bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 16 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın