Dalga Sayımı Analizine Göre Bitcoin Bu Seviyelere Ulaşabilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 57.200 dolardaki direnç bölgesinin oldukça üzerinde hareket ediyor.

  • Günlük ve haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret ediyor.

  • BTC beş dalgalı bir yükseliş impulsünün son parçası içinde hareket ediyor olabilir.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 11 ila 17 Ekim tarihlerinde önemli bir oranda artış yaşadı ve rekor seviyeye çok yaklaştı. Dolayısıyla yükseliş trendi hala devam ediyor. Ancak BTC, kısa vadeli yükseliş hareketinin zirvesine yaklaşıyor olabilir.

SponsorSponsor

Haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler de Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükselişin devam edeceğine ilişkin ihtimali destekliyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Fiyatında Haftalık Görünüm

Bitcoin daha önce kırılım gerçekleştirdiği yükselen destek çizgisinde henüz tutunamadı. Dolayısıyla tutunma sağlanmadığı müddetçe fiyat hareketinin yükseliş yönlü olduğundan söz edilemiyor. Buna ek olarak yükselen destek çizgisi, 2020 yılı Mart ayında ulaşılan dip seviyeden bu yana varlığını koruması nedeniyle BTC için bir önem teşkil ediyor.

Öte yandan haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, net bir şekilde yükseliş eğilimi taşıyor. Kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamaları (MA) esas alan MACD, pozitif bölgede bulunuyor ve artış sergiliyor. Dolayısıyla kısa vadeli trend, uzun vadeli trende kıyasla, daha hızlı bir oranda hareket ediyor. Ayrıca haziran ayı başından bu yana ilk kez yükseliş yönlü bir histogram çubuğu oluşmaya başladı (yeşil ok).

Bir ivme göstergesi olan RSI, 50 seviyesi üzerinde hareket ediyor. 50 seviyesi üzerinde hareket edilmesi, yükseliş trendine işaret ediyor. Daha önce 50 seviyesi altına bir gerileme yaşandığı ancak bu düşüşün bir sapma (kırmızı daire) olarak belirginlik kazandığı görülüyor. Buna ek olarak, 2020 yılı Nisan ayı başında aşılan 50 seviyesiyle birlikte BTC’nin yükselişe geçtiği de biliniyor.

En düşük ve en yüksek seviyeleri kullanarak trend yönünü belirleyen Süpertrend göstergesi de yükselişe işaret ediyor. Dolayısıyla Bitcoin fiyatının Süpertrend çizgisi üzerinde bulunması, yükseliş trendinin devam ettiğini gösteriyor (yeşil daire).

Bitcoin Rekor Seviyeye Doğru İlerliyor

Günlük grafiğe bakıldığında, 14 Ekim’de 57.200 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştiği ve 15 Ekim’de önemli bir artış yaşandığı görülüyor. Ayrıca 57.200 dolar bölgesi, 64.854 dolarda bulunan rekor seviyeye ulaşılmadan önce aşılması gereken son direnci teşkil ediyordu.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergelere benzer şekilde, yükselişe işaret ediyor. MACD ve RSI, artış sergiliyor. Buna ek olarak MACD, pozitif bölgede yer alıyor ve RSI, 70 seviyesi üzerinde hareket ediyor. Dolayısıyla günlük grafik ölçeğindeki RSI, haftalık grafik ölçeğindeki RSI’ın aksine, aşırı alım bölgesinde bulunuyor. Ancak yükseliş trendi hala devam ediyor.

Dalga Sayımı Analizi

Kısa vadeli dalga sayımı analizine göre Bitcoin, bir yükseliş impulsünün beşinci ve son dalgası içinde hareket ediyor. Dolayısıyla son dalganın tamamlanmasının ardından bir düzeltmenin gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca uzun vadeli dalga sayımı analizi de yükselişe işaret ediyor.

Yükseliş hareketinin tepe noktası için olası hedef ise 63.250 dolar ile 63.850 dolar aralığında yer alıyor. Bu hedef, birinci dalganın 1,61 uzunluğu (beyaz) ile birinci ve üçüncü dalganın 0,618 uzunluğu (siyah) kullanılarak hesaplandı.

BeInCrypto’da yayımlanan 15 Ekim 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!