Dalga Sayımı Analizine Göre Bitcoin Bu Seviyeden Reddedilebilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 44.000 dolardaki direnç bölgesini aşmayı deniyor.

  • Alçalan bir paralel kanal içinde hareket ediliyor.

  • BTC kısa vadeli simetrik üçgen formasyonundan çıkış gerçekleştirdi.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 29 Eylül’de artış kaydetmeye başladı ancak yükseliş hareketi süreklilik kazanamadı. Buna ek olarak, 30 Eylül’de 43.000 dolar bölgesi aşıldı ancak daha sonra değer kaybı yaşandı.

SponsorSponsor

Kısa vadeli alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştiren Bitcoin (BTC), şu anda bir sonraki dirence doğru hareket ediyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Direnç Bölgesinde Tutunmayı Deniyor

Bitcoin (BTC) şu anda 44.000 dolar bölgesinden çıkış gerçekleştirmeyi deniyor. Öte yandan 44.000 dolar bölgesinin daha önce bir destek olarak çalıştığı ancak kırılımın ardından bir direnç görevi görmeye başladığı biliniyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde ise yükseliş işaretleri bulunuyor. MACD’ye bakıldığında, uzun bir ivme çubuğu oluştuğu görülüyor. Ancak MACD, hala negatif bölgede yer alıyor ve RSI, 50 seviyesi altında hareket etmeyi sürdürüyor.

Fiyat Hareketinde Altı Saatlik Görünüm

Altı saatlik grafiğe bakıldığında, alçalan bir paralel kanal içinde hareket edildiği görülüyor. Alçalan paralel kanal ise 7 Eylül’de başlayan düşüş hareketinden bu yana varlığını koruyor.

Ayrıca alçalan paralel kanalın orta bölgesinden ve 0,5 fib. düzeltme seviyesinden sıçrama gerçekleştiren Bitcoin, şu anda paralel kanalın üst bölgesinde işlem görüyor.

Buna ek olarak, alçalan paralel kanalların genelde düzeltici nitelikteki hareketlere sahne olduğu biliniyor. Altı saatlik grafik ölçeğindeki MACD ve RSI da artış sergiliyor. Dolayısıyla BTC’nin paralel kanaldan çıkış gerçekleştirecek olması, en muhtemel senaryoyu oluşturuyor.

İki saatlik grafiğe bakıldığında ise simetrik üçgen formasyonunun bir parçası olan alçalan paralel kanaldan çıkış gerçekleştiği göze çarpıyor. Ayrıca Bitcoin, 43.000 dolardaki ara direnç bölgesinde tutunmayı başardı ve bu bölgeyi bir destek olarak onaylama sürecine girdi.

MACD ve RSI da yaşanan artışı destekliyor. Dolayısıyla yükseliş hareketinin kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Bitcoin İçin Dalga Sayımı Analizi

En muhtemel dalga sayımı analizine göre mevcut düşüş, A ve C dalgalarının 1:1 oranını verdiği A-B-C şeklindeki bir düzeltmeyi (turuncu) oluşturuyor. Ancak yükseliş hareketi, impulsif bir görünüm sergilemiyor. Yükselişin impulsif bir nitelik taşımaması, A-B-C şeklindeki düzeltmenin tamamlanmamış olabileceği anlamına geliyor. Bu durumda Bitcoin, kompleks bir düzeltmenin X dalgası (siyah) içinde hareket ediyor olabilir.

Öte yandan 45.550 dolar seviyesi üzerine bir artış yaşanırsa 0,5 fib. düzeltme seviyesinde bulunan dirence temas edilebilir. Bu fib. düzeltme seviyesi, düşüş hareketinin tamamı esas alınarak hesaplandı. Ayrıca A ve C dalgalarının 1:1 oranını vermesi de bu seviyeye işaret ediyor. Dolayısıyla BTC’nin 45.550 dolar seviyesine ulaşması halinde bu seviyeden reddedilmesi bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 29 Eylül 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!