CryptoFed DAO ABD’de Bir İlke İmza Attı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • CryptoFed, Amerika Birleşik Devletleri'nde yasal olarak tanınan ilk merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) oldu.

  • Kısa süre önce, ABD'nin Wyoming eyaletinde DAO'ları farklı bir limited şirketi (LLC) olarak tanıyan bir yasa çıkarıldı.

  • Wyoming, kripto para madencilik şirketleri arıyor.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Wyoming Eyalet Sekreteri ofisinden gelen bilgiye göre, American CryptoFed ABD’de yasal olarak tanınan ilk merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) oldu.

SponsorSponsor

Wyoming, kısa bir süre önce DAO’ları farklı bir limited şirket (LLC) olarak tanıyarak yasa çıkaran ilk ABD eyaleti oldu. Söz konusu yasa, 1 Temmuz 2021 tarihinde gece yarısı yürürlüğe girdi.

SponsorSponsor

Wyoming’in Yenilikçi Bir Ruhu Var

Wyoming Eyalet Sekreteri Edward Buchanan, eyaletin yenilikçi bir ruha sahip olduğunu vurgularken DAO’larla olan paralelliklere yer verdi. Buchanan, “Wyoming, 1977 yılında LLC’lerin tanınmasıyla başlayarak iş teknolojisinde öncü oluşuyla ün kazanmıştır. Merkeziyetsiz otonom organizasyonlara yasal koruma sağlayarak bu yeniliği sürdürmekten gurur duyuyoruz.” dedi.

American CryptoFed DAO CEO’su Marian Orr da Wyoming eyaletini ABD’nin önde gelen dijital varlık otoritesi olarak kabul etti. Bunun yanı sıra, DAO’lar hakkındaki yasanın onaylanmasıyla birlikte Wyoming tartışmasız olarak en iyi blok zinciri otoritesi haline gelmiş durumda. Bu da “toplu olarak kabul gören gerçek bir dijital para birimi yaratmak artık mümkün” anlamına geliyor.

American CryptoFed DAO yönetimi, kendi bünyesindeki yönetişim tokenları ile mümkün olacak. Bu tokenlar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce tarafından ana hatları belirlenen Token Safe Harbor 2.0 teklifinde yapılan token tanımına göre verilecek. Bu sayede DAO kuralları yönetişim tokenlarına sahip olanların fikir birliği ile belirlenmiş olacak ve böylece DAO yönetimi herhangi bir merkezi hükümetten etkilenmeyecek. Yapılan işlemlerin kaydı ise şeffaf ve değişmez olarak blok zinciri ağında saklanacak.

Miriam Orr, konuyla ilgili “Zamanla CEO olarak rolüm ortadan kalkacak çünkü tüm yönetişim token sahipleri, herhangi bir yönetici grubun etkisi olmadan yönetim için oy kullanıyor olacak.” açıklamasını yaptı.

ABD’deki en büyük 165 trader tarafından oluşturulan The Merchant Advisory Group (MAG) da ilgili yasaya olan desteğini ifade etti. MAG CEO’su John Drechny, grubun ödeme alma konusundaki rekabetçiliğini yineledi ve American CryptoFed’in ABD’deki ilk yasal DAO olmasının daha geniş ödeme alma konusunda örnek oluşturduğunu dile getirdi.

Son dönemlerde Wyoming eyaleti kripto para alanında daha iddialı adımlar atıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta, Wyoming eyaletini temsil eden ABD senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin (BTC) madencilerini Wyoming’e davet etti. Senatör, 3 Temmuz’da tweet attı ve “Eğer Bitcoin madenciliği işindeyseniz lütfen bize ulaşın. Sizi Wyoming’de istiyoruz.” dedi.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Nick is an Oral Communication Skills Professor and Data Science Specialist in Budapest, Hungary with an MSc in Business Analytics. He is a relative latecomer to the field of cryptocurrency and blockchain technology, but is intrigued by its potential economic and political usage. He can best be described as an optimistic center-left skeptic.<a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email him!</a>

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!