Compound Finance (COMP) Fiyatı Eski Günlerine Geri mi Dönüyor?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • COMP 127 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirdi.

  • Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

  • Kısa vadede, paralel yükselen bir kanal içinde fiyatlanma görülüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Compound Finance (COMP) fiyatı kasım ayının başından beri yükseliş kaydediyor ve kısa süre önce önemli bir direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirdi.Compound (COMP) fiyatının ilk direnç bölgesine kadar yükselişini sürdürmesi bekleniyor. Mevcut hareketin bir düzeltme mi olduğu yoksa yeni bir yükseliş hareketinin başlangıcı mı olduğu ise hâlâ belirsizliğini koruyor.COMP Dirençten Çıkış Yaptı

COMP fiyatı 3 Kasım tarihinde 80,62 dolarda tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştıktan sonra yükselişe geçti. Düşük eğimli bir çizgiyi takip eden fiyat artışıyla birlikte 25 Kasım tarihinde 127 dolardaki direnç bölgesine ulaşıldı. Direnç bölgesinden gelen reddedilmeyle birlikte keskin bir düşüş yaşandı.

Öte yandan COMP hızlı bir şekilde sıçrama yaptı ve 127 dolardaki direnç bölgesini 26 Kasım’da geride bıraktı. Fiyat artışı devam ederse 154-176 dolar bölgesinde güçlü bir dirençle karşılaşılabilir. Bu bölge, 0,382-0,5 fib. düzeltme seviyelerini oluşturuyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükseliş hareketinin devam edeceği ihtimalini destekliyor. Özellikle RSI’ın tekrar 50 çizgisi üzerine çıkması ve MACD’nin 0 çizgisini aşması bu yöndeki kanıyı güçlendiriyor.

COMP Grafiği (TradingView)

Tanınan kripto para analistlerinden Cryptotoad (@Mesawine1) bir COMP grafiği paylaşarak medyan çizgisinin aşılması halinde 170 dolara kadar fiyat artışı yaşanabileceğini belirtti.

170 dolardaki direnç bölgesi, yukarıda belirtilen 0,5 fib. düzeltme seviyesiyle de kesişiyor.

Kaynak: Twitter

Paralel Kanal

6 saatlik grafikte, tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşıldıktan sonra COMP’un paralel yükselen bir kanal formasyonu içinde hareket ettiği görülüyor.

Fiyat, kanalın orta noktasını aştı ve an itibarıyla 155 dolardaki direnç çizgisine ulaşmayı hedefliyor. Bu bölge, aynı zamanda 0,382 fib. düzeltme seviyesiyle de örtüşüyor.

Hem MACD hem de RSI, direnç çizgisine doğru yükseliş gerçekleşmesi ihtimalini destekliyor.

COMP Grafiği (TradingView)

COMP Dalga Sayımı

COMP için ortaya konan en muhtemel dalga sayımına göre A-B-C şeklindeki bir düzeltme hareketi göze çarpıyor. Bu düzeltme ise fiyatı, 155 dolardaki bölgesine ve kanalın direnç çizgisine taşıyabilir. A-B-C yapılı düzeltme hareketi aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterildi.

Daha sonra ise COMP’un kanaldan kırılım gerçekleştirmesi ve düşüşe geçerek yeni dip seviyeler oluşturması bekleniyor.

COMP Grafiği (TradingView)

COMP’un kanaldan çıkış gerçekleştirip yine aynı kanalı destek olarak onaylaması halinde ise yeni bir dalga sayımı ortaya çıkabilir. Fakat bu analizin yazıldığı sırada bu senaryonun gerçekleşme ihtimali biraz daha düşük görünüyordu.

COMP Grafiği (TradingView)

Kanalın direnç çizgisinden gerçekleşecek reddedilme veya çıkış, fiyat hareketinin de düzeltme olduğunu ya da impulsif bir nitelik taşıdığını gösterecek.

Sonuç

Compound (COMP) fiyatının yükselişe geçmesi ve paralel kanalın direnç çizgisine ulaşması bekleniyor. Fakat direnç çizgisinin aşılıp aşılamayacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 4 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın