Coinbase’ten 1,5 Milyar Dolarlık Kripto Para Hamlesi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para piyasaları yeni haftaya oldukça hareketli başladı.

  • En büyük kurumsal Bitcoin yatırımcılarından MicroStrategy’nin 5.050 BTC satın aldığını duyurmasının ardından önemli bir haber de dev kripto para borsasından geldi.

  • Coinbase tarafından yapılan resmi açıklamada, yeni yatırımlara olanak sağlamak için Coinbase Inc’in 1,5 milyar dolarlık tahvil satışı gerçekleştireceği bildirildi.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasaları yeni haftaya oldukça hareketli başladı. Gece saatlerinde Bitcoin öncülüğünde başlayan düşüş nedeniyle piyasada genel bir olumsuz hava olsa da öğlen saatlerinde gelen haberlerle birlikte trend tersine döndü. En büyük kurumsal Bitcoin yatırımcılarından MicroStrategy’nin 5.050 BTC satın aldığını duyurmasının ardından önemli bir haber de dev kripto para borsasından geldi. Coinbase tarafından yapılan resmi açıklamada, yeni yatırımlara olanak sağlamak için Coinbase Inc’in 1,5 milyar dolarlık tahvil satışı gerçekleştireceği bildirildi.

SponsorSponsor

Kripto para birimleri büyük düşüş sonrası kayıplarını azaltmaya çalışıyor. Salı günü yaşanan büyük düşüş sürecinde Bitcoin 52.000 dolar seviyelerinden 42.000 dolar seviyelerine gerilemiş, birçok altcoin ise %30’a yakın değer kaybı yaşamıştı. Yeni hafta kripto para birimleri için pek olumlu başlamasa da yeni günde gelen haberler kripto paraların yukarı yönlü bir ivme kazanmasına olanak sağladı.

SponsorSponsor

Dev Kripto Para Borsasından Yatırım Hamlesi

Bu yukarı yönlü ivmenin sağlanılmasına katkı sağlayan gelişmelerden biri de ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’ten geldi. Yeni günde borsanın resmi sitesinde yapılan açıklamada, ürün geliştirme ve yeni yatırımlar yapılabilmesi amacıyla Coinbase Inc’in tahvil yoluyla 1,5 milyar dolarlık kaynak yaratmayı amaçladığı duyuruldu. Dev şirket, mayıs ayında da doğrudan halka arz yoluyla 1,25 milyar dolarlık bir kaynak yaratmıştı. Ayrıca bu hamleyle birlikte ABD borsalarında listelenmiş ilk kripto para borsası olmuştu. Dev kripto para borsası, resmi duyuruda tahvil satışına dair şu açıklamalarda bulundu:

“Bu sermaye artışı, zaten güçlü olan bilançomuzu düşük maliyetli sermaye ile desteklemek için önemli bir fırsat sağlayacak. Coinbase, tekliften elde edilen net geliri ürünleri geliştirmeye devam eden yatırımların yanı sıra Coinbase’in gelecekte gerçekleştirebileceği diğer şirket, ürün veya teknolojilere yatırımları için kullanmayı amaçlıyor. Teklifin kapanması, piyasa ve diğer koşullara bağlı olacaktır.”

Coinbase CEO’sundan SEC İtirafları

Popüler kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde şirketin CEO’su Brian Armstrong tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte gündemin yine ilk sırasına oturmuştu. Coinbase, geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir duyuruda kullanıcılarının USD Coin (USDC) varlıkları ile faiz geliri elde edebilmeleri için yeni bir hizmet sunma hazırlığında olduğunu açıklamıştı. Ancak, Brian Armstrong tarafından yapılan açıklamalara göre, düzenleyici kurum SEC, borsayı bu özelliği sunmaları durumunda dava açmakla tehdit etti:

“Son zamanlarda SEC’ten bazı özensiz cevaplar alıyoruz. Milyonlarca kripto varlık sahibi, son birkaç yıldır varlıklarından getiri elde ediyor. Bu oldukça mantıklı bir şey. Fonlarınızı ödünç vermek istiyorsanız, bir getiri elde edebilirsiniz. Piyasadaki bir grup şirket, yıllardır bunun çeşitli versiyonlarını sunuyor. Coinbase olarak kısa süre önce bizde kendi versiyonumuzu piyasaya süreceğimizi söyledik. Bu yüzden dostça ve iyi niyetli bir tavırla SEC’e gittik. Onlar da bize Lend’in menkul kıymet olduğunu söylediler. Böyle bir varlığın nasıl menkul kıymet olduğunu anlamadık. Garip gerçekten.”

Coinbase CEO’su bu çıkışı sonrası Ripple topluluğundan büyük destek almıştı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve bazı yatırımcılar SEC’e karşı tüm kripto para piyasasının birlikte hareket etmesi gerektiğini belirtmişti. Bu destek mesajları sonrası Coinbase Pro uygulamasında Ripple (XRP) işlem çiftlerinin görülmesi ise Coinbase’in de bu desteğe bir karşılık vermiş olabileceğini düşündürmüştü. Ancak kısa bir süre sonra kurumsal sosyal medya hesaplarında yapılan açıklamada, XRP işlem çiftlerinin uygulamada yanlışlıkla görüldüğü belirtilmişti.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın