Coinbase’den Bir Gün İçinde 12.354 Bitcoin (BTC) Çekildi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Cuma günü Coinbase'den 12.354 Bitcoin çekildi.

  • Bitcoin, tek günde 700 milyon dolar değerinde büyük bir çıkış gördü.

  • Finans kurumları pazar büyüdükçe Bitcoin’i benimsemeye devam ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Cuma günü Coinbase’den 12.354 BTC çekildi ve tutar toplamda 700 milyon doları aştı. Moskovski CIO’su Lex Moskovski’ye göre bu muazzam çıkış kurumsal yatırımcılarla ilgili olabilir.

SponsorSponsor

Geçtiğimiz Cuma günü 1 saat içerisinde dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsalarından biri olan Coinbase’den 12.354 Bitcoin (yaklaşık 700 milyar dolar) çekildi. Bitcoin fiyatındaki artış göz önünde bulundurulduğunda Coinbase platformundan bu kadar yüksek miktarın çekilmesi, lider kripto para birimine olan güvenin daha da artacağını gösteriyor.

SponsorSponsor

Haftanın kapanış gününde kripto para piyasalarında görmeye henüz alışkın olmadığımız bir olay yaşandı. 7 Mayıs Cuma günü 1 saat içerisinde dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsalarından biri olan Coinbase’den 12.354 BTC (yaklaşık 700 milyar dolar) çekildi. Bitcoin fiyatındaki artış göz önünde bulundurulduğunda Coinbase platformundan bu kadar yüksek miktarın çekilmesi, lider kripto para birimine olan güvenin daha da artacağını gösteriyor.

Büyük Miktardaki Çıkışlar

Moskovski Capital’in CIO’su (Baş Yatırım Sorumlusu) Lex Moskovski popüler sosyal medya platformu Twitter üzerinden ilgi çeken bir Glassnode grafiği paylaştı. Bitcoin stoklarını arttırmak isteyen finans kurumlarının yüksek miktardaki Bitcoin çekme işlemini gerçekleştirdiğine inanan başarılı yönetici, paylaştığı tweet’inde “Kurumlar olsun ya da olmasın, bu hala önemli bir para çıkışı.” dedi.

Lex Moskovski, gerçekleşen para çıkışının kurumsal yatırımcılarla ilgili olup olmadığını henüz teyit edemedi. Bununla birlikte, Bitcoin ekosistemi son zamanlarda, büyük finansal oyuncuların büyük miktarlarda kripto para birimi satın aldığını gördü.

BTC Saklama Hizmeti Sunan Yüksek Riskli Yatırım Fonları

Büyük finans kurumlarının müşterilerine sundukları Bitcoin saklama hizmetleri gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Son zamanlarda, Amerika merkezli çokuluslu yatırım bankası Morgan Stanley, müşterilerine BTC yatırma fırsatı sunmaya başladı. Ayrıca, dünya çapında ünlü bir diğer dev banka Goldman Sachs da geçtiğimiz günlerde banka müşterilerinin Bitcoin yatırımı yapabileceklerini duyurmuştu.

Çekim işleminin Twitter’da paylaşılmasının ardından bazı Twitter kullanıcıları, Coinbase’den çekilen Bitcoin miktarının şüpheli olup olmadığını düşünüyor. Birkaç Twitter kullanıcısı, 12.354 sayısının bazı kesimler tarafından “trolleme” çalışması olabileceğini dile getirdi.

Lex Moskovski’nin takipçilerinden biri olan Benjamin Theodore, bu konuyla ilgili attığı tweet’te “Sayının 12345 olmaması beni kızdırdı.” şeklinde bir sitemde bulundu. Bir diğer Twitter kullanıcısı Richard Duong ise yaptığı paylaşımda “12354 şaka numarası gibi” dedi.

Yüksek miktarda kripto para çekme işlemi, kripto ile sağlanan adil, erişilebilir, verimli ve şeffaf bir finansal sistem olmayı amaçlayan bir kripto borsası olan Coinbase üzerinden gerçekleşti. Bu köklü değişim 2012’de herkesin, her yerde, kolayca ve güvenli bir şekilde Bitcoin gönderip alabilmesi fikriyle başlamıştı.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Crypto asset journalist.

YAZARI TAKİP ET

+% 70 doğrulukla En İyi Telegram Sinyali ile kripto borsa tahminleri!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın