Citibank’tan Olay Yaratacak Bitcoin Tahmini: 2021 Yılı Sonunda Fiyat Ne Olacak?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Sektör içi gelişmeler olumlu gelmeye devam ederse, Bitcoin'in tüm zamanların rekorunu yakında kırılacağı düşünülüyor

  • Bu olumlu beklentilerin son halkası ise dev Amerikan bankası Citibank oldu.

  • Citibank Genel Müdürü Thomas Fitzpatrick, kurumsal müşterilerine yönelik hazırladığı raporda, Bitcoin'in 2021 yılı aralık ayında 318 bin dolarlık rekor seviyeye yükseleceğini ifade etti.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Lider kripto para birimi Bitcoin, Covid-19 salgını sonrasında büyük bir fiyat artışı yaşamış ve uzun yıllardır test edemediği seviyeler olan 16.000 dolar seviyelerine gelmişti. Yazının kaleme alındığı an itibarıyla 16.350 dolar seviyesinin üstünde işlem gören BTC, bu yaptığı son ataklarla beraber boğa sezonu beklentilerini de arşa çıkardı. Sektör içi gelişmeler olumlu gelmeye devam ederse, tüm zamanların rekorunun yakında kırılacağı düşünülüyor. Bu olumlu beklentilerin son halkası ise dev Amerikan bankası Citibank oldu.

2020 yılının tartışmasız en kârlı yatırım aracı olan kripto para sektörü, geleneksel piyasaların dikkatini çekmeye devam ediyor. Birçok kurumsal şirketin yatırımlarını artırdığı Bitcoin için birçok uzman uzun vadeli rekor fiyat seviyelerinin mümkün olduğunu düşünüyor. Citibank Genel Müdürü Thomas Fitzpatrick’in son raporunda Bitcoin’in 2021 yılı sonunda geleceği düşünülen seviye ise olay yaratacak gibi görünüyor.



Bitcoin 2021 Sonunda Aya Çıkacak

Citibank Genel Müdürü Thomas Fitzpatrick, kurumsal müşterilerine yönelik hazırladığı raporda, lider kripto para birimi Bitcoin’le ilgili değerlendirmelerde bulundu. Fitzpatrick’in tahminine göre, Bitcoin 2021 yılı aralık ayında 318 bin dolarlık rekor seviyeye yükselebilir. Tecrübeli yönetici, Bitcoin’in 2010-2011 fiyat hareketini 1970 yılındaki altın piyasasına benzetti ve ardından katlanarak gelecek bir büyümeye işaret etti.



Kurumsal müşterilere yönelik bu raporu kamuoyuyla paylaşan ClassicMacro isimli Twitter kullanıcısı, Fitzpatrick’in kullandığı analiz yönteminin pek geçerli olmadığını düşünüyor. Popüler hesap sahibi, bu analizle fiyat hedeflerinin tam tutturulamayacağını ifade etti. Yine de herkesin ortak fikri, fiyatın giderek yükseleceği.

Para Politikaları Etkili Olacak

Fitzpatrick’in raporunda dikkat çeken noktalardan bir diğeri de Bitcoin’in fiyat artışını destekleyecek küresel gelişmeler oldu. Tecrübeli isim, Covid-19 salgınının getirdiği ekonomik kriz yüzünden merkez bankalarının agresif para arzı politikalarının Bitcoin’in fiyat patlamasında etkili olacağını düşünüyor. Bu noktada altın ve gümüşün de benzer bir etkiye maruz kalacaklarına, bankanın eski raporlarında şahit olmuştuk.

Raporda vurgu yapılan para politikaları, aslında aylardır uygulanan reçetelerin devamı niteliğinde. Zira son olarak ABD tarafından büyük bir mali teşvik paketi daha geçmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu tip para arzı ve teşvik politikalarının devam etmesi halinde ise, uzmanlar artık Bitcoin ve kripto paraların da dahil olduğu güvenli limanların, hızlı bir fiyat artışı yaşayacağına dikkat çekiyor.

Altın ve Gümüş Beklentileri de Yüksek

Bitcoin tahminleri olay yaratan Citibank Genel Müdürü Fitzpatrick’in daha önce altın ve gümüş tahminleri de gündem olmuştu. Popüler yönetici, gümüşün 2021 yılında 50 dolarlık seviyeye yükseleceğini ifade ederken, ons altın için de 2-3 sene içinde 8.000 dolar seviyesinin mümkün olduğunu savundu. Bu fiyatlar, şu an için topluluk tarafından çok uçuk karşılansa da süreç içinde nasıl gelişmeler olacak dikkatle takip edilecektir.

Öte yandan Citibank’ın kurumsal raporlarında altın ve gümüş tahminleri yüksek kalmaya devam ediyor. Gümüş için uzun vadede 40 dolarlık bir seviyeye işaret eden banka analistleri altının da tüm zamanların rekorunu kıracağını düşünüyor. Bitcoin de değerli metallerin yolunda ilerlerse, benzer şekilde tüm zamanların rekorunun gelebileceği ifade ediliyor. Bitcoin’in çıkmış olduğu en yüksek seviye ise bir önceki boğa sezonunda yaşanmıştı. Lider kripto para birimi, 2017 yılının sonunda 19,798 dolarlık seviyeye çıkarak rekor kırmıştı. Şu an için bu rekora çok yakın seviyelerde ilerleyen Bitcoin’in, bu rekoru kırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın