Circle CEO’su Jeremy Allaire: USDC PayPal’ı Geride Bırakacak

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Circle patronundan önemli USDC açıklamaları.

  • Tether liderliğini korumaya devam ediyor.

  • PayPal kripto para ile para transferine başlıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

En önemli kripto para şirketlerinden biri olan Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile USD Coin (USDC) hakkındaki olumlu görüşlerini bildirdi. Sabit kripto paralar arasında Tether’den sonra ikinci sırada bulunan ve en çok yükseliş gösteren sabit kripto para olan USDC piyasa değerini katlamaya devam ediyor. Şu anda coinmarketcap verilerine göre 10 milyar doların üzerinde piyasa değeri bulunan USDC en değerli kripto para birimleri listesinde 13. sırada yer alıyor.USDC PayPal Hacminin Yarısına Ulaştı

Amerika doğumlu bir teknoloji uzmanı ve kripto para girişimcisi olan Jeremy Allaire twitter hesabı üzerinden kripto paralar ve blok zincir teknolojisi hakkında açıklamalarıyla ünlü. Dün paylaştığı bir tweet ile USDC’nin son bir yılda yakaladığı toplam işlem hacminin yarım trilyon doları bulduğunu bildirdi. Ünlü iş adamı bu miktarı dev elektronik para transferi şirketi PayPal ile karşılaştırdı. Allaire 2020 yılında USDC’nin PayPal işlem hacminin yarısına ulaştığını bildirdi.Daha önce yeni Amerika başkanı Biden’ın kripto para birimleri üzerine etkisini yorumlayan Allaire piyasaya nefes aldırmıştı. Biden’in kripto para birimleri üzerine olumlu bir etki bırakacağını belirten Allaire şunlar söyledi;

Her kesim, kripto para sektörünü kendi görmek istediği şekilde görüyor ve buna göre ahkam kesiyor. Ancak bu noktada aklı selimin ön planda olması lazım. Bunun çok ciddi bir ekonomik potansiyeli var. Bana kalırsa Biden ve ekibi işin en nihayetinde sektöre destek verecekler çünkü bu altyapı, internet kadar büyük olabilir. Bu noktada, Amerika’yı rekabetçi kılabilecek olan değişikliklerin gelmesini beklemek mümkün olabilir.

Tether sabit krpto para birimleri arasında lider

Tether Liderliğini Koruyor, USDC İkinci Sırada

Sabit kripto para birimleri arasında liderliğini koruyan Tether’in piyasa değeri 43 milyar doları geçiyor. Para piyasalarında kıtalar arası transferlerde en çok kullanılan sabit kripto para birimi Tether. Ancak bu kripto para birimi için çıkan sayısız haber piyasada daha güvenilir bir sabit kripto para beklentisi yaratıyor. USDC bu anlamda en büyük aday olarak göze çarpıyor.

Son zamanlarda USDC tokenlerine artan ilgi şirketin sürekli olarak yeni USDC birimleri satmasına neden oldu. Aynı zamanda USDC yakın zamanda Ethereum ağında 10 milyon dolarlık USDC bastı. USDC’nin piyasaya çıkardığı milyonlarca dolarlık ihracın Bitcoin piyasasını da olumlu etkilediği düşünülüyor.

PayPal Kripto Para Transferi Başlattı

Sabit kripto para birimleri para transferi konusunda geleneksel yöntemlere yetişiyor. Bununla birlikte PayPal, Visa ve MasterCard gibi dünyaca ünlü finans kurumları kripto paralara yöneliyorlar. Geçtiğimiz günlerde açıklamalar yapan PayPal CEO’su Dan Shoulman artık PayPal altyapısı ile kripto paraların transferinin gerçekleşeceğini bildirdi.

Elon Mask tarafından kurulan ve rekor bir fiyata satışı gerçekleşen PayPal şu anda eBay şirketinin bir ürünü. eBay ve Amazaon sitelerinin eGold ile anlaşmasının yankıları sürerken PayPal’ın da kripto para birimlerine yeşil ışık açması kripto para birimlerinin alışverişlerde kullanımının önünü açacak.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Coinmoz adlı Kripto Para haber sitesinde yazmaya başladı. Ardından Bitcoinbülteni sitesinde editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın