ChainLink (LINK) Aylar Sonra Aynı Seviyelere Gerileyecek mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Uzun vadede, paralel yükselen bir kanalın takip edildiği görülüyor.

  • 11,10 ve 9,40 dolar seviyelerinde destek yer alıyor.

  • Teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

ChainLink (LINK), 22 Eylül’den beri içinde fiyatlandığı uzun vadeli kanalın destek çizgisine ulaştı. LINK’in kanaldan kırılım gerçekleştirmesi ve destek seviyelerine doğru düşüşe geçmesi bekleniyor.Kanalın Direncine Takıldı

LINK fiyatı 24 Kasım’da 17,30 dolar tepesine ulaştıktan sonra düşüşe geçti. 17,30 dolar tepesi, önceki düşüş hareketinin 0,618 fib. düzeltme seviyesini ve paralel kanalın direnç çizgisini oluşturuyor. Dolayısıyla şimdiye kadar ortaya konan yükselişin de düzeltme olduğunu gösteriyor.Daha sonra meydana gelen düşüş, LINK’i kanalın destek çizgisine taşıdı. 11,10 dolardaki destek çizgisi, son yükseliş hareketinin 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

Kanaldan kırılım gerçekleşirse en yakındaki destek bölgesi 9,45 dolarda bulunuyor.

LINK Grafiği (TradingView)

Ünlü kripto para analistlerinden @ColdBloodShill bir ChainLink (LINK) grafiği paylaşarak bu analizdeki yükselen paralel kanala işaret etti. Analiste göre kırılım gerçekleşirse yükseliş ihtimali geçersiz hale gelecek.

Kaynak: Twitter

Kırılımın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini tespit etmek için ise teknik göstergelere bakmak gerekiyor.

ChainLink Fiyatında Olasılıklar

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor. RSI 50 çizgisi altına geriledi, Stokastik Osilatör ölüm kesişimi gerçekleştirdi ve düşmekte olan MACD de negatif bölgeye geçmek üzere bulunuyor.

Dolayısıyla günlük grafiğe göre LINK’in kanaldan kırılım gerçekleştirerek destek bölgelerine doğru değer kaybetmesi bekleniyor.

LINK Chart By TradingView

Ayrıca 6 saatlik grafikte alçalan bir direnç çizgisinin takip edildiği görülüyor. Mevcut destek bölgesiyle birlikte düşünüldüğünde alçalan bir üçgen formasyonunun ortaya çıktığı söylenebilir.

LINK şu anda destek çizgisi üzerinde hareket ediyor. Destekten gerçekleşecek kırılım, hızlı bir düşüşü tetikleyebilir.

Formasyonun yüksekliği ölçüsünde meydana gelecek bir düşüş ise 9,45 dolardaki destek bölgesi altına gerilemeye sebep olabilir. Bu durumda eylül ayındaki dip seviyelerin bulunduğu 7,40 dolar bölgesi gündeme gelecektir.

RSI ve MACD benzer bir görünüm sergiliyor ve kırılım ihtimalini destekliyor.

LINK Grafiği (TradingView)

ChainLink (LINK) İçin Dalga Sayımı

Dalga sayımına göre aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterilen A-B-C şeklindeki bir düzeltmenin C dalgası takip ediliyor. 16 Ağustos’tan itibaren başlayan bu dalga sayımının alt dalga sayımı siyah renkle gösterildi. LINK şu anda üçüncü alt dalga içinde hareket ediyor olabilir.

Dalga sayımı doğruysa düşüş hareketiyle birlikte nihaî dip seviye 5 dolarda görülebilir. 

LINK Grafiği (TradingView)

Kısa vadede bu dalga sayımının geçerli olması için mevcut düşüş hareketinin de 1-2/1-2 dalga formasyonu şeklinde gerçekleşmesi gerekiyor.

Kırmızıyla gösterilen 12,48 dolar seviyesi altına gerçekleşecek bir düşüş ise formasyonu geçersiz kılabilir. Dolayısıyla LINK’in 12,48 dolar seviyesinde tutunması, düşüşün düzeltme olduğu anlamına gelecek ve 9,40 dolar seviyesi yakınlarında dip oluşacak.

Aksi durumda ise dalga sayımının öngördüğü üzere düşüşün devam etmesi bekleniyor.

LINK Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç ChainLink (LINK) fiyatının kanaldan kırılım gerçekleştirmesi ve en az 9,45 dolar seviyesine kadar değer kaybetmesi bekleniyor.

Kısa vadede LINK’in 12,48 dolara ulaşıp ulaşmaması fiyat hareketinin niteliğini belirlemeye de yardımcı olacak. Buna göre uzatılmış bir düşüş hareketi ya da kısa vadeli bir düzeltme hareketi öne çıkacak.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın