ChainLink (LINK) Fiyat Artışını Tüm Hızıyla Sürdürüyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • LINK 13,1 dolardaki direnç bölgesinden çıkış yaptı.

  • Kısa vadede yükselen bir kanal takip ediliyor.

  • En azından 15,40 dolara doğru bir yükseliş yaşanması bekleniyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

ChainLink (LINK) fiyatı, 13,10 dolardaki direnç bölgesinden çıkış yaptı ve bu bölgeyi destek olarak onayladı. Sıradaki direnç bölgelerine doğru yükseliş gerçekleşmesi bekleniyor.

Yükseliş Hareketi Devam Ediyor

LINK fiyatı, 5 Ekim’de alçalan bir direnç çizgisinden çıkış yaptı ve yükselişe geçti. Fiyat kısa süre önce 13,10 dolardaki direnç bölgesinden de çıkış gerçekleştirdi ve bu bölgeyi destek olarak onaylayarak yükseliş hareketini sürdürdü.

Sıradaki önemli direnç bölgeleri ise 0,618 ve 0,786 fib. düzeltme seviyelerinin bulunduğu 15,64 ve 17,86 dolarda yer alıyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor ve direnç bölgelerine doğru fiyat artışının yaşanabileceğini gösteriyor.

LINK Grafiği (TradingView)

Haftalık grafikte biraz daha düşüş eğilimli bir görünümden bahsedilebilir. Bu görünüm ise ağustos ayındaki düşüş kaynaklı düzeltmeye dikkat çekiyor.

Haftalık RSI hâlâ 50 çizgisi üzerinde ve geçtiğimiz iki ay boyunca ciddi bir biçimde düştü. MACD de düşüyor ve tüm ivmesini kaybetti. Stokastik Osilatör kısa zaman önce ölüm kesişimi gerçekleştirdi.

Dolayısıyla şu anki yükselişin, bir önceki düşüşe cevap niteliğinde bir düzeltme olduğu söylenebilirse de yeni bir impulsün başlangıcını oluşturduğu ifade edilemez.

LINK Grafiği (TradingView)

ChainLink Nereyi Hedefliyor?

Kısa vadeli grafiğe göre LINK, 4 Kasım’dan bu yana paralel yükselen bir kanal içinde hareket ediyor. Bu analizin yazıldığı sırada tam da bu kanalın orta noktasında seyrediyordu.

Uzun vadeli görünümle de örtüşen en muhtemel senaryo, kanaldan bir çıkış gerçekleşmesi olarak belirginlik kazanıyor. Bu da şu anda 16-17 dolar aralığında yer alan direnç çizgisine doğru bir fiyat artışı anlamına geliyor.

MACD ve RSI yükseliyor ve yükseliş hareketini destekliyor.

LINK Grafiği (TradingView)

ChainLink Dalga Sayımı

Ünlü kripto para analistlerinden @TheEWGuy bir ChainLink grafiği paylaşarak uzun vadeli düşüş hareketi başlamadan önce 16 dolara doğru son bir yükseliş yaşanabileceğini belirtti.

Kaynak: Twitter

23 Eylül’deki dip seviyeden sonra bir A-B-C düzeltmesi (siyah) başlamış ve şu anda da C dalgası devam ediyor olabilir.

C dalgası yükseliş yönlü impuls tarafından oluşturuldu. ChainLink, impulsü oluşturan alt dalga sayımının (mavi) beşinci ve son alt dalgasında hareket ediyor ve genel düzeltmeyi tamamlamış görünüyor.

A dalgasının uzunluğunun B dalgasının dip seviyesine yansıtılmasıyla 15,40 dolar hedefi bulunuyor. Bu hedef, 0,618 fib. direnç seviyesiyle de kesişiyor ve muhtemel bir zirve olarak öne çıkıyor.

LINK Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak LINK fiyatının en az 15,40 dolara doğru yükseliş kaydetmesi bekleniyor. Yükselişin bir düzeltme olarak kalması ve yeni bir impuls başlatmaması olası görünüyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 20 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın