Chainlink (LINK) Çılgınlığı Sürüyor: Fiyatta Yeni Hedef Belli Oldu

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Son dönemde kripto para sektöründe adeta bir altcoin çılgınlığı yaşanıyor.

  • Chainlink (LINK) ise devasa bir artış yaşayarak başı çeken altcoinlerden.

  • Timothy Peterson'un anketine göre yatırımcılar LINK'in 10 dolara kolayca ulaşacağını düşünüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para sektöründe son dönemde en iyi performans gösteren coinlerden birisi Chainlink (LINK) oldu. Fiyat, üst üste rekorlar kırarken bir ara 8.5 dolara kadar çıktı. Yıllık bazda 3.5 katlık artış yaşayan Chainlink, son bir haftada da yüzde 50’den fazla arttı. Bu yaşanan son artışlar ile birlikte LINK, kripto para piyasalarının en değerli 10 kripto parası arasına girmeyi başardı.Bu gelişmeler sonrasında coindeki yeni fiyat hedefi ile ilgili yorumlar yapılmaya başlandı. Konuyla ilgili olarak yapılan değerlendirmelerde, LINK ile lider kripto para birimi Bitcoin arasındaki pozitif ayrışmaya dikkat çekildi. Bitcoin, neredeyse haftalardır 300 dolarlık bir bant arasında gidip gelmeye devam ederken; LINK fiyatında rekor üstüne rekor kırılması dikkat çekici.Chainlink İçin Hedef 10 Dolar

Chainlink projesinde son dönemde inanılmaz bir yükseliş yaşanırken, gelen veriler de oldukça iç açıcı. Projedeki aktif adres sayısı da fiyat ile korele bir şekilde rekorlar kırıyor. Santiment adlı Blockchain analiz şirketinden gelen verilere göre, ağdaki aktif adres sayısının artması, yükselişin son derece organik olduğunu gösterirken, aynı zamanda yatırımcıların projeye duyduğu güvenin de açık bir tezahürü.

Chainlink (LINK) fiyatı ile ilgili olarak bir anket yapan analist Timothy Peterson ise, takipçilerine şu soruyu sordu:

Hangisi daha önce olacak? LINK 10 dolar vs. Bitcoin 10 bin dolar?

Bu ankete gelen yanıtların ezici bir çoğunluğu, LINK’in 10 dolara daha önce ulaşacağını gösteriyor. Ankete katılan 800’e yakın kişinin yüzde 67’si LINK’in verilen hedefe daha erken ulaşacağını düşünüyor. Bu ankete göre, LINK fiyatında yeni rekorlar kırılması da oldukça mümkün.

Zaten geride bıraktığımız ay Weiss Ratings tarafından yayınlanan bir raporda da fiyatta büyük bir yükseliş beklentisi olduğu dile getirilmişti. Raporun yayınladığı tarihte 4.2 dolar olan LINK fiyatı için yorum yapan Weiss Ratings, coindeki fiyatın önümüzdeki dönemde 20 dolara kadar çıkabileceğini iddia etmişti. Nitekim gelinen noktada LINK, o günden bu yana yüzde 70’i aşan bir artış yakaladı.

Öte yandan anketi yapan Timothy Paterson’a da dikkat çekmek gerekiyor. Paterson, sıkı bir LINK destekçisi ve yatırımcısı. Bu sebeple kendisinin takipçi kitlesinin de böyle bir yanıt vermesi, aslında pek de büyük bir sürpriz değil.

Fiyat Neden Artıyor?

Demirbaş altcoin’ler olarak adlandırılan Ethereum, Ripple, EOS ve TRON gibi projeler stabil bir seyir gösterirken, lider kripto para birimi Bitcoin’de volatilite dip yapmış durumda iken, Chainlink özelinde yaşanan artışın sebebi ise sıkça tartışılıyor.

Chainlink ekibinin yaptığı bazı anlaşmalar, fiyata olumlu etki etmişe benziyor. Son dönemde artan DeFi çılgınlığı konusunda hamleler yapan şirket; DeFi ekosisteminin önemli ögelerinden olan KyberDAO ile anlaşmıştı. Aynı zamanda ekip, yine kripto para piyasalarının önde gelen şirketleri olan Bancor ve Nexo gibi kurumlar ile de güçlerini birleştirdi. Bu hamleler ve anlaşmaların fiyata olumlu etki ettiği ifade ediliyor.

Genel manada bakıldığı zaman, Chainlink’deki artışın süreceğini düşünen analizler de görmek mümkün. Ancak bu yükseliş trendinin devam etmesinden evvel, fiyatta bir miktar kar satışına bağlı olarak düzeltme olabileceği de konuşuluyor. Şu anda LINK fiyatı, 8.2 dolardan işlem görüyor.

 

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Hekim adayı olan Nihat Emre, İzmir'de yaşıyor. Kripto paralara ve arkasındaki teknolojiye inanan ve bu yönde uzunca bir süredir içerik üreten Nihat Emre'nin hedefi, blok zinciri teknolojisi ise medikal uygulamalar alanında çalışmak.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın