ChainLink (LINK) 3 Yıldır Süren Yükselişin Sonuna mı Geldi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • LINK, haftalık grafikte önemli bir zayıflık sergiliyor.

  • 16,85 dolar seviyesinde direnç, 13,75 dolar seviyesinde destek yer alıyor.

  • Fiyat, A-B-C şeklindeki bir düzeltmenin B dalgasını sonlandırmış olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

ChainLink (LINK) 16 Ağustos’ta 20,11 dolar tepesine ulaştı ve düşüşe geçti. Üç yıldır devam eden uzun vadeli yükseliş trendi sonlanmış ve uzun bir düzeltme dönemi başlamış olabilir.Uzun Vadede Zayıflık Görülüyor

LINK 2017 Ekim tarihinden bu yana değer kazanıyor ve bu tırmanışı da mart ayının başında hızlandırdığı biliniyor. Fakat haftalık grafik, ciddi zayıflıklara işaret etmeye başladı. RSI ve Stokastik RSI’da negatif uyumsuzluk görülüyor ve her ikisi de aşırı alım bölgesinde bulunuyor.Ayrıca bir süredir parabolik bir görünüm sergileyen MACD de düşmeye başladı. Tüm bu işaretler uzun bir yükseliş hareketinin sonlandığını ve düzeltmenin başladığını gösteriyor.

LINK Grafiği (TradingView)

İşlem Aralığından Sapma

Günlük grafikte 30 Ağustos’ta oluşan mum, kayan yıldız formasyonunu andırıyor. 14,91 dolar seviyesi altında gerçekleşecek bir kapanış, negatif yönlü bir dönüş formasyonu olarak değerlendirilen akşam yıldızı formasyonunu da tamamlamış olacak.

Teknik göstergeler karmaşık bir görüntü veriyor. MACD kısa vadede yükseliyor ve pozitif yönlü bir dönüş işareti veriyor. Uzun vadeli MACD ise düşüş kaydediyor. 14,22 dolar seviyesi altında yapılacak bir kapanış, MACD’deki pozitif yönlü dönüş işaretini geçersiz kılacaktır.

LINK Grafiği (TradingView)

30 Ağustos’ta 16,85 dolardaki direnç seviyesini aşan fiyat, bir tepe oluşturdu ve tekrar direncin altına geriledi.

 

Görülen bu yükseliş, işlem aralığından bir sapma olarak kaldı. Bu durumda da en yakındaki destek bölgesinin bulunduğu 13,75 dolar seviyesi dikkat çekiyor.

LINK Grafiği (TradingView)

ChainLink (LINK) İçin Dalga Sayımı

Tanınan kripto para analistlerinden Keshav Narla (@Imkeshav) Twitter üzerinden takipçileriyle yaptığı paylaşımda bir LINK grafiğine dikkat çekti. Mevcut yükseliş hareketinin, impulsif bir hareket yerine düzeltme olduğunu belirtti. Analist, 10 dolara doğru bir düşüş yaşanacağını ifade etti.

Kaynak: Twitter

Fiyat, 16 Ağustos’tan beri A-B-C şeklindeki bir düzeltmeyi tamamlıyor olabilir. 30 Ağustos tepesiyle de bu formasyonun B dalgasının sonlandığı söylenebilir. 30 Ağustos tepesi, önceki düşüş hareketinin 0,618 fib. seviyesine de ulaşmış oldu.

C dalgası da A dalgasıyla aynı uzunlukta olursa 10 dolar seviyesi yakınlarında dip oluştuğu görülebilir.

LINK Grafiği (TradingView)

Sonuç olarak fiyat, 10,5 dolar seviyesi yakınlarında sonlanabilecek bir düzeltme içinde olabilir.

Yayımlanmış olan bir önceki ChainLink (LINK) analizini okumak için lütfen tıklayınız.

Share Article

İLGİLİ KONULAR

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın