Cardano (ADA) Yeni Rekoruyla USDT’yi Geçti

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • ADA Pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,83 dolara ulaştı.

  • Proje yol haritası 2025 yılına kadar belirlendi.

  • Afrika ortaklıkları ADA'nın önünü açıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Cardano (ADA) pazar günü Binance borsasında tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan 1,83 dolara ulaştı.

SponsorSponsor

Son zamanlarda yaptığı anlaşmalarla adından sıkça söz ettiren altcoin Cardano (ADA), pazar günü yeni bir zirveye çıkarken ivmeli bir yükseliş göstermeye devam ediyor. ADA’nın tüm zamanlar en yüksek seviyesi, yükseliş grafiğini çizmeye başlamadan önce 1,70 dolar bandındaydı. Popüler altcoin’in rekor kıran yükselişi cumartesi günü başlamıştı.

SponsorSponsor

Yaşanan fiyat artışı ADA’nın toplam piyasa değerine de etki etti. Coingecko.com’un sağladığı veriler göz önünde bulundurulduğunda; market hacmi toplamda 57,8 milyar dolara ulaşan popüler altcoin, 56 milyar dolarlık market hacmine sahip olan Tether’i (USDT) geride bırakarak en değerli kripto paralar listesinde 6. sıraya yükseldi.

Cardano Aktif Olarak Büyüyor

Cardano blockchain’inin yerel para birimi olan ADA, fiyat artışı sergilemeye devam ediyor. Bugün gerçekleşen rekor yükseliş, Cardano’nun üst şirketi olan Input Output’un, World Mobile Group ile ortaklık kurduğu duyurusunun ardından gelişmeye başladı.

Yapılan bu ortaklık anlaşması ile Cardano’nun Tanzanya ve Etiyopya gibi Afrika ülkelerindeki partnerlik örnekleri çoğalacak gibi görünüyor.

Cardano CEO’su Charles Hoskinson daha önce şirketin yol haritasından bahsetmişti. Şirketin proje için belirlenen beş yıllık hedeflerini kaçırdığını kabul eden Hoskinson “Elbette çok iyimser bir insanım. Mühendisliği ve bilimsel karmaşıklığı hafife alma eğilimindeyim, bu yüzden varmamız gereken o dönüm noktasına tam olarak ulaşmadık. 2021, son beş yılda bir araya geldiğimiz ve hayalini kurduğumuz her şeyi başardığımız bir çeşit taşma yılıdır.” dedi.

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Cardano ekosistemi bir açıklama yaparak ilk stablecoinleri (sabit kripto para birimi) olan AgeUSD’yi piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Özel bir algoritmayla tasarlanan stablecoin, kripto para piyasalarında yaşanan değişkenliğe maruz kalmayı azaltmak için kullanılacak. Stablecoinler, kripto para sektöründe gittikçe popülerleşiyor ve çeşit bakımından artış sağlıyor. AgeUSD bu süreçte Cardano blockchain ekosistemine daha fazla değer katacak gibi görünüyor.

Cardano’nun şu anda 2025’e kadar belirlenmiş bir yol haritası var. Voltaire güncellemesi ise bu yol haritasının son aşaması olacak. Cardano yol haritasına göre, Cardano’nun Voltaire dönemi, Cardano ağının kendi kendine yeten bir sistem haline gelmesi için gereken son parçaları sağlayacak.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Ryan ist ein Fintech-Spezialist mit einer Leidenschaft für Kryptowährungen und Blockchain-Einführung. Er entdeckte Bitcoin im Jahr 2016, als er in ein Ponzi-Programm investierte, und es war die beste Entscheidung, die er jemals getroffen hat.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın