Cardano (ADA) Uzun Düşüş Trendini Nerede Sonlandırabilir?

Makaleyi Paylaş

Cardano (ADA) fiyatı, 24 Eylül’de yükselişe geçti ve temmuz tepelerinin oluşturduğu önemli bir direnç seviyesine ulaştı.Mevcut direnç bölgesinden kısa vadeli bir çıkış gelebilir fakat uzun vadede düşüş trendinin devam etmesi bekleniyor.Cardano Dirence Ulaştı

Cardano, 26 Temmuz’da 0,154 dolar tepesine ulaştıktan sonra alçalan bir direnç çizgisini takip etmeye başladı. Hızlı bir şekilde devam eden düşüş sonucu 24 Eylül’deki 0,075 dolar dibi oluştu.

24 Eylül dibinden sonra fiyat artışı görülse de alçalan direnç çizgisi aşılamadı. Ayrıca alçalan direnç çizgisi 0,115 dolardaki direnç bölgesiyle de kesişiyor. Fiyatın iki kez reddedildiği bu direnç bölgesi, tüm düşüş hareketinin de 0,5 fib. seviyesini oluşturuyor.

Çıkış gerçekleşirse en yakındaki direnç bölgesi 0,125 dolarda yer alıyor.

ADA Grafiği (TradingView)

Muhtemel Yükseliş

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler nötr bir görünüm sergilemesine rağmen biraz daha düşüş eğilimli duruyor. MACD 0 üzerinde seyrederken RSI da 50 çizgisinde hareket ediyor. Her ikisinin de nötr bir eğimi var fakat yavaş bir düşüş görülüyor.

Ayrıca negatif uyumsuzluktan söz edilemiyor ve Stokastik Osilatör de henüz altın kesişim oluşturmuş değil.

ADA Grafiği (TradingView)

2 saatlik grafikte ise ADA’nın direnç çizgisine yakın olduğu görülüyor.

Fiyat, simetrik üçgen formasyonu içinde hareket ediyor. Bir devam formasyonu olarak değerlendirilen simetrik üçgen, yükseliş hareketinden sonra meydana geldiği için çıkış yaşanmasını sağlayabilir.

Bunlara ek olarak MACD ve RSI’ın cuma günü yükselirken hız kazandı fakat daha sonra düşüşe geçti. RSI şu anda aşırı satım bölgesine yakın hareket ediyor.

ADA Grafiği (TradingView)

Cardano İçin Dalga Sayımı

Tanınan kripto para analistlerinden @CryptoTony_ bir ADA grafiği paylaşarak 0,11-0,12 dolar bölgesine doğru son bir iyileşme yaşandıktan sonra düşüş beklediğini belirtti.

Kaynak: Twitter

26 Temmuz tepelerinden itibaren ortaya konan dalga sayımına göre aşağıdaki grafikte siyah renkle gösterilen A-B-C şeklindeki bir düzeltme tamamlanmış ve fiyat da şu anda B dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

B dalgası ise A-B-C formasyonundaki alt dalgalardan (mavi) meydana geliyor. Fiyat, sonuncu alt dalga olan C dalgası içinde hareket ediyor olabilir. A alt dalgasının uzunluğu, C alt dalgasına yansıtıldığında zirve nokta olarak 12,5 dolar hedefi öne çıkıyor. Bu hedef, yukarıdaki bölümlerde belirtilen direnç bölgeleriyle ve kısa vadeli çıkış ihtimaliyle de kesişiyor.

Daha sonra ise uzun bir düşüş trendinin başlaması bekleniyor.

ADA Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak ADA fiyatı kısa vadeli bir çıkış gerçekleştirip direnç bölgelerine doğru hareket edebilir fakat 0,125 dolar bölgesinde tutunamadığı sürece uzun vadede düşüş trendinin devam etmesi bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 13 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın