Cardano (ADA) 3 Doları Geçti: Yükseliş Devam Ediyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • ADA 3 dolar seviyesini geçti ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

  • Cardano'nun piyasa değeri 99 milyar dolara ulaştı.

  • Bir sonraki dirençler 3,38 dolar ve 3,95 dolar seviyelerinde bulunuyor.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Günün erken saatlerinde, popüler altcoin Cardano (ADA), 3 dolar barajını geçerek rekor kırdı. Son haftalarda görülen yükseliş trendi, 12 Eylül günü bu blok zincirine gelecek olan Alonzo güncellemesinden dolayı gerçekleşiyor olabilir.

SponsorSponsor

Bu arada, Cardano’nun piyasa değeri bugün 99 milyar dolara kadar ulaştı. Bu, Cardano’nun kripto para piyasa değeri sıralamasında yalnızca Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘un (ETH) arkasında üçüncü sıradaki konumunu sağlamlaştırıyor.

SponsorSponsor

ADA 3 Dolar Seviyesini Yıktı Geçti

Cardano, 20 Temmuz günü 1,02 dolara kadar düştükten sonra sürekli yükseliş gösterdi. 23 Ağustos günü 2,97 dolara ulaşarak tarihinin en yüksek noktasını gören popüler altcoin, bu noktadan sonra bir geri çekilme yaşadı. Bu geri çekilmeyle beraber ADA, 16 Mayıs günü gördüğü eski rekoru olan 2,47 dolar seviyesini destek olarak onayladı.

Düzeltme hareketi, sadece 0.236 fib. geri çekilme seviyesine ulaşarak çok derinleşmedi. Bu noktadan sonra yükseliş sinyalleri veren ADA, birkaç günlük konsolidasyondan sonra, bugün bir başka yükselişe daha başladı. 3 dolar seviyesini geçen popüler altcoin, ralliye halen devam ediyor.

Teknik göstergeler halen yükselişi ve yukarı yönlü trendin devam edeceğini işaret ediyor. RSI göstergesi konsolidasyon sürecinde 70 seviyesinin altına düşse de bu sıralar tekrardan yükseliş bölgesine girdi. Ayrıca bu gösterge, saklı bir yükseliş eğilimi de üretti (mavi çizgi).

MACD değeri de tekrardan yükseliyor ve yeşil bir momentum çubuğu oluşturmaya yakın. Stokastik Osilatör, ağustos ayının başından beri yükseliş bölgesinde ve yukarı hareketin gücünü doğruluyor.

Önümüzdeki Süreçte Nasıl Bir Hareket Olabilir?

Dün bir tweette, kripto para traderı @cryptoskini, yükselen üçgen formasyonu içeren kısa vadeli bir ADA grafiği yayınladı. Bu model, özellikle bir yükseliş trendi sırasında meydana geldiğinde, yükseliş senaryosu olasılığını artırıyor.

Grafiğe göre, bu modelin hedefi 3,60 dolar bölgesi olarak öne çıkıyor. Bu haberin yazıldığı saat itibariyle, ADA şimdiden kırılma gerçekleştirdi ve yukarı doğru hareket ediyor.

ADA’nın dört saatlik grafiği de 10 Ağustos sıçramasına kadar giden yükselen bir destek çizgisini takip ettiğini gösteriyor. Yukarı yönde hedefler ise 3,38 dolar ve 3,95 dolar alanlarıdır. Bu hedefler, Mayıs-Temmuz 2021 arasındaki tüm aşağı yönlü hareket için 1.618 ve 2 harici fib. geri çekilme seviyeleri kullanılarak bulunabilir.

Cardano Şimdiden 99 Milyar Dolar Değerinde

Yükselen fiyat hareketi, Cardano’nun artan piyasa değerinin bir sonucu. CoinGecko’nun bugünkü verilerine göre, projenin değeri bir ara 99 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaştı. Cardano, yalnızca Bitcoin (942 milyar dolar) ve Ethereum’un (441 milyar dolar) gerisinde yer alarak en büyük kripto para birimleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

ADA fiyatındaki artış, 12 Eylül’de piyasaya sürülecek olan Alonzo sert çatallanmasından dolayı kaynaklanıyor olabilir. Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, yakın tarihli bir vlogda “Her şey yolunda, programa göre hareket ediyoruz.” diye konuştu.

BeInCrypto’da yayımlanan 2 Eylül 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

PhD and an assistant professor at an international university in Lublin, Poland. Spent 10 years studying philosophy of nature and sport science. An author of 4 books and two dozens of scientific articles. Now, he is using his mind for the benefits of the cryptocomunity. Technical analysis enthusiast, Bitcoin warrior, and a strong supporter of the idea of decentralization. Duc in altum!

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın