Cardano (ADA) 2020 Yılının Rekorunu Kırmayı Hedefliyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • ADA uzun vadede, 0,095 dolardaki destek ve 0,17 dolardaki direnç seviyesi arasında hareket ediyor.

  • Paralel yükselen kanal formasyonundan çıkış gerçekleşti.

  • ADA dördüncü dalga üçgeni içinde fiyatlanıyor olabilir.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Cardano (ADA) fiyatı, 0,17 dolarda bulunan uzun vadeli bir direnç seviyesine takıldı. 2018 Haziran tarihinden beri bu direnç seviyesi üzerinde kapanış gerçekleştirilemedi.

SponsorSponsor

Cardano (ADA), yükseliş formasyonu içinde hareket ediyor. Çıkış gerçekleştirmesi beklenen fiyat, uzun süredir aşamadığı 0,17 dolar direncini de geride bırakabilir.

SponsorSponsor

Uzun Vadede Önemli Seviyeler

Cardano (ADA) fiyatı mart ayından bu yana yükseliş kaydediyor.

Haziran ayında 0,095 dolardaki direnç bölgesi geride bırakıldı. Aynı bölgeyi destek olarak onaylayan düşüşten önce ise 0,171 dolar tepesine ulaşıldı. Destek olarak onaylama süreci, aşağıdaki grafikte yeşil oklarla gösterildi.

ADA daha sonra yeni bir yükseliş hareketine başladı ve an itibarıyla 0,17 dolar bölgesine bir kez daha yakın seyretmeye (kırmızı oklarla gösterildi) başladı. Bu bölgeden çıkış gerçekleştirilmesi, 0,41 dolara kadar kolay bir yükselişi beraberinde getirebilir. Bu hedefe gelmeden önce yalnızca iki direnç yer alıyor. Bunlar ise 0,21 dolar (0,5 fib. düzeltme seviyesi) ve 0,26 dolar (0,618 fib. düzeltme seviyesi) olarak öne çıkıyor.

Öte yandan teknik göstergelerde karmaşık bir görünüm göze çarpıyor. RSI negatif uyumsuzluk oluşturdu ve aşırı alım bölgesinin altına geriledi. Benzer şekilde Stokastik Osilatör de ölüm kesişimi oluşturdu. Fakat MACD artış kaydedip ve 0’ın üzerinde kalarak yükselişe işaret ediyor.

Dolayısıyla ADA’nın fiyat hedefini tespit edebilmek için daha kısa zaman aralıklarını ele alan grafiklere bakmak gerekiyor.

ADA Grafiği (TradingView)

Cardano Kanaldan Çıkış Yaptı

Günlük grafiğe bakıldığında ADA’nın 22 Eylül’den bu yana paralel kanal formasyonu içinde hareket ettiği göze çarpıyor. 21 Kasım’da ise bu kanaldan çıkış gerçekleştiği, aynı kanalın destek olarak onaylandığı (yeşil oklar) ve yeni bir impulsif hareketin başlamış olabileceği görülüyor. 

ADA, kanal içinde fiyatlanmaya devam ettiği sürece yukarıdaki bölümde belirtilen direnç seviyelerine doğru yükselişini de sürdürebilir.

Öte yandan günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler de kararsız bir tablo çiziyor. RSI yükselişe işaret ederken MACD nötr kalıyor ve Stokastik Osilatör de düşüşe işaret ediyor.

ADA Grafiği (TradingView)

2 saatlik grafikte ise yükselişe işaret eden bir yapıdan söz edilebilir. Zira ADA bir yükselen destek çizgisini (düz çizgi) takip ediyor ve alçalan direnç çizgisinden (kesikli) de çıkış gerçekleştirmiş bulunuyor.

0,5-0,618 fib. düzeltme seviyeleriyle de kesişen çizgileri onaylamak için kısa vadeli bir geri çekilme meydana gelebilirse de ADA’nın daha sonra yükseliş hareketini sürdürmesi bekleniyor. Bu senaryo, RSI ve MACD tarafından da destekleniyor.

ADA Grafiği (TradingView)

Cardano (ADA) İçin Dalga Sayımı

Kripto para analisti Jake Hubbs (@Thetradinghubb) ADA’nın uzun vadede, dördüncü dalga üçgeninde hareket ettiğini ifade etti.

Kaynak: Twitter

ADA’nın aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterilen dördüncü dalga içinde hareket etmesi, BeInCrypto’da 23 Kasım’da yayımlanan dalga sayımı analiziyle de uyum gösteriyor. Dördüncü dalga üçgeni için ortaya konan alt sayımı mavi renkle gösterildi.

Üçüncü dalga, birinci dalganın 3,61 fib. uzama seviyesinde sonlandı. Beşinci dalganın zirve hedefi için ise 0,208 dolar (birinci dalganın 4,61 fib. uzama seviyesi) öne çıkıyor. Bu hedef, 0,21 dolarda belirginlik kazanan uzun vadeli direnç seviyesiyle de örtüşüyor.

Beşinci dalganın zirvesi içi bir sonraki muhtemel hedef ise 0,243 dolarda yer alıyor. Bu hedef, birinci ila üçüncü dalgaların 1,61 fib. uzama seviyesi hesaplanarak bulundu. Dördüncü dalga bittikten ve beşinci dalga başladıktan sonra daha net bir hedef belirlenebilir.

C alt dalgasının 0,13 dolarda yer alan dip seviyesi (mavi) altına yaşanacak bir gerileme bu dalga sayımını geçersiz kılacaktır.

ADA Grafiği (TradingView)

Sonuç

Cardano (ADA) fiyatı, simetrik üçgen formasyonundan çıkış gerçekleştirip 0,21 ve 0,25 dolar aralığındaki direnç seviyelerine doğru artış kaydedebilir. 0,13 dolar seviyesi altına yaşanacak bir gerileme ise yükseliş senaryosunu geçersiz kılacaktır.

BeInCrypto’da yayımlanan 11 Aralık 2020 tarihli XRP analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın