Bu Veriler Bitcoin İçin Yeni Bir Yükseliş Trendi Öngörüyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin yeni günde yatay bir grafik sergiliyor.

  • Lider kripto para birimi 44.100 dolar seviyesinde işlem görüyor.

  • Glassnode ise Bitcoin’e yönelik önemli zincir üstü veriler paylaşmaya devam ediyor.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin yeni günde yatay bir grafik sergiliyor. Dün yakaladığı yükseliş trendi ile birlikte 43.000 dolar seviyelerine geri dönen BTC, yeni günde kritik 44.000 dolar seviyesinin üzerinde kapanış yapmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz haftayı oldukça olumsuz bir tablo ile geçiren ve yeni haftaya da düşüşle başlayan Bitcoin’e yönelik önemli zincir üstü veriler ise gelmeye devam ediyor. Kripto para piyasasının en bilinen veri analiz şirketlerinden Glassnode, yeni günde dikkat çeken bir grafik paylaştı.

SponsorSponsor

Lider kripto para birimi yeniden yukarı yönde ivmelenmeye çalışıyor. Geçtiğimiz hafta Evergrande krizinin küresel piyasalarda yarattığı olumsuz hava ve FED toplantısının yarattığı gerilimle büyük bir satış baskısıyla karşılaşan Bitcoin, uzun bir aradan sonra 39.000 dolar seviyelerine gerilemişti. Ancak bu noktada yakaladığı ivme ile 40.000 dolar seviyelerine geri dönen BTC’nin fiyatını etkileyebilecek önemli veriler paylaşılmaya devam ediyor.

SponsorSponsor

Dolaşımdaki Bitcoin Miktarı Azalıyor

Yeni günde zincir üstü veri analiz sitelerinden Glassnode, Bitcoin yatırımcılarını sevindirebilecek bir paylaşımda bulundu. 1 yıl ve daha uzun süredir aktif olmayan Bitcoin miktarının incelendiği paylaşımda, aktif olmayan BTC’lerin oranının yeni yılda bir dip noktası oluşturduğu belirtildi. Yüzde 54 seviyelerine gerileyen aktif olmayan BTC miktarı yeni yılın başında %60 seviyelerindeydi. Dev analiz şirketi, grafiği şu bilgilendirmeyle birlikte paylaştı:

“En az 1 yıldır hareketsiz olan Bitcoin arzı %54,2 ile dip seviyelere indi. 2017 zirvesiyle karşılaştırıldığında bu, BTC’nin daha büyük bir oranının soğuk cüzdanlarda kaldığını gösteriyor. Ancak aynı zamanda dolaşımdaki daha az kripto paranın 2021’i zirveye çıkardığını gösteriyor.“

Balinalar Toplamaya Devam Ediyor

Uzmanlar soğuk cüzdanlarda artan Bitcoin varlığının fiyat açısından oldukça olumlu olduğunu vurguluyor. Yatırımcıların uzun süreli yatırımlar yapmasının ve dolaşımdaki BTC miktarının azalmasının bir “arz sıkışması” yaratabileceği belirtiliyor. Yine, yeni günde Glassnode tarafından paylaşılan bir başka grafikte, 10 yıl ve daha uzun süredir aktif olmayan Bitcoin miktarının, 2,31 milyon adet seviyelerine yükselerek tüm zamanlar rekorunu kırdığı belirtildi. Bununla birlikte 0,1’den daha fazla Bitcoin tutan adres sayısının da son 4 yılın en yüksek seviyelerini yakaladığına dikkat çekildi. Uzmanlar, yakın dönemde paylaşılan zincir üstü verilerin yukarı yönlü bir hareketi işaret ettiğini vurgulamaya devam ediyor.

Bununla birlikte, son dönemde yaşanan düşüşle birlikte BTC’nin yatırımcı kitlesinin değişmeye devam ettiği biliniyor. 39.000 dolar seviyelerine uzanan düşüş sürecinde, bazı Bitcoin balinalarının BTC toplamaya devam ettiğine dikkat çekilmişti. BitInfoCharts tarafından paylaşılan verilere göre, en büyük üçüncü BTC balinası son dönemi hareketli geçirdi. Paylaşılan verilere göre, bu BTC yatırımcısı, dün 40.000 dolar seviyelerinde 321 Bitcoin alımı daha yaptı. Bu alımla birlikte bu yatırımcının cüzdanında tuttuğu BTC miktarı 111 bin adet seviyelerine yükseldi. Bu yatırımcının potansiyel kârının ise 2,5 milyar dolar seviyelerinde olduğu düşünülüyor. BitInfoCharts tarafından sağlanan verilere göre, toplam Bitcoin arzının %3’ü sadece 3 cüzdanda bulunuyor. Bu cüzdanları takip eden 80 cüzdan ise BTC arzının %11’ine sahip.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın