Altcoin hareketliliği sürerken, Ripple (XRP) fiyatı da yükseliş trendini sürdürüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin kritik 9.300 dolar seviyesini halen aşamadı ve birçok altcoin bu durumdan etkilenerek ufak düşüşler yaşadı. Fakat XRP, bu durumdan etkilenmeyerek kritik 0,20 dolar seviyesinin üstünde tutunmayı başardı. Bazı analistler, bu duruşun daha büyük bir ralliye işaret ettiğine inanıyor. Fakat gelen son sinyaller Ripple yatırımcılarını üzecek cinsten.

Kripto para piyasası birkaç günlük hareketlilikten sonra tekrar sıkıcı görüntüsüne geri döndü. Bitcoin’in haftalardır beklenen büyük fiyat hareketini henüz gerçekleştirmemesi, altcoin hareketliliğinin de kısa sürmesine neden oldu. Şu an için durgun fiyat aralıklarında giden piyasada, Bitcoin’den etkilenmeyen nadir coinlerden biri de XRP oldu. Lakin bu güçlü duruş, köprüden önceki son çıkış olabilir.

Sinyal Büyük Bir Düşüşe İşaret Ediyor

Tom Demark Sequential “9” olarak adlandırılan sinyal, XRP için en son görüldüğünde beraberinde büyük bir düşüş getirmişti. Zira modeldeki sinyal nisan ayında görüldüğünde, Ripple Bitcoin’e karşı bir zirve noktasına gelmiş ve ardından yüzde 35 oranında değer kaybetmişti. Yine de tek başına bu modeli ele almadan fiyatın büyük düşüş yaşayacağını söyleyen uzmanlar da mevcut.

Tecrübeli analist Peter Brandt de geçtiğimiz haftalarda, XRP fiyatının Bitcoin’e karşı yüzde 90 oranında bir değer kaybedeceğini ifade etmişti. Sosyal medya hesabından bir tablo paylaşarak Ripple yatırımcılarını üzecek bir ivmeden söz eden Brandt, kendisini eleştirenlere de atıfta bulundu;

“Görünüşe göre Ripple Labs, .00002060 ila .00002075 seviyelerinden düşmüş görünüyor. Bu hat üzerine tekrar çıkılmazsa .0000194 ve .0000144 yeni destek seviyeleri olarak değerlendirilebilir. Hey, bunu XRP’den nefret eden bir bunak olarak söylüyorum.”

Bazı Altcoin Projeleri Yok Olacak

Bitcoin karşısında büyük değer kaybedeceği söylenen Ripple’ın (XRP) yanı sıra, geçtiğimiz günlerde Joe007 bazı altcoinlerin yok olacağına dair bir paylaşımda bulunmuştu. Bitcoin karşısında büyük değer kazanan projelerin son aylarda topluluk içinde sıkça konuşulduğuna şahit olsak da birçok uzman, Bitcoin’in lider kripto para birimi özelliğini kaybetmeyeceğini düşünüyor.

Peter Brandt de aynı şekilde Bitcoin dışında kalan birçok altcoin projesinin unutulacağını söyledi. Usta yatırımcı, Ethereum ve Litecoin gibi bazı projelerin potansiyel bir geleceğe sahip olduğunu belirtti ve diğer kripto paraların yüzde 99’unun beş yıl sonra unutulacağını vurguladı. Ayrıca XRP, BCH, BSV ve EOS gibi projelerin yok olacağını iddia eden isimlerin paylaşımları da çok konuşulmuştu.

Ripple (XRP) Altcoin Hareketliliğinden Faydalanabilir

Ripple (XRP) konusunda bu olumsuz tablonun yanı sıra, bazı uzmanlar da süren altcoin hareketliliğinin devam etmesi durumunda fiyatın yükselmeye devam edeceğini vurguluyor. Bitcoin’in yatay seyirde ilerlemesi ve hakimiyet oranındaki değişim bu süreci uzatabilir. Bu durumda güçlü direnç noktalarının aşılacağı varsayımında bulunan bazı analistler, Bitcoin hareketine dikkat edilmesi konusunda da yatırımcıları uyarıyor.

Ripple (XRP) fiyatı, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,2013 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son bir haftada büyük bir çıkış yakalayan popüler altcoin, şimdilik stabil bir fiyat hareketi sergilese de piyasalarda yaşanacak büyük bir hareketlilikten kendisini kurtaramayabilir. Bunun için Bitcoin’in hangi yöne doğru ilerleyeceği ise büyük önem taşıyor.