Bu Seviyeden Bitcoin Alınır mı? Uzman İsimler Yeni Tahminlerini Paylaştı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Lider kripto para birimi Bitcoin, son zamanlarda büyük bir çıkış yakalayarak isminden söz ettirdi.

  • Uzmanlar, bu seviyeden BTC alınır mı sorusuna umut verici tahminleriyle ışık tutuyor.

  • Bitcoin fiyatında kısa vadede bir geri çekilme beklenirken uzun vadeli rekor beklentiler geçerliliğini koruyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Lider kripto para birimi Bitcoin, son zamanlarda büyük bir çıkış yakalayarak isminden söz ettirdi. 34,778 dolar seviyesinde tüm zamanların rekorunu kıran BTC’ye ilgi katlanarak devam ediyor. Uzmanlar, bu süreçte ufak düzeltme hareketlerinin olabileceğini fakat yükseliş beklentisinin sürdüğünü belirtiyor. 2021 yılı tahminleri ise yine çok yüksek seviyelerde bulunuyor.

Kripto para piyasası gün geçtikçe büyürken, Bitcoin fiyatı piyasaya liderlik etmeye devam ediyor. Yazının kaleme alındığı an itibarıyla 31,200 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin’in, bu süreçte ufak bir geri çekilme yaşaması muhtemel. Buna rağmen uzmanlar, bu seviyeden BTC alınır mı sorusuna umut verici tahminleriyle ışık tutuyor. BTC için 2021 yılı beklentileri ise anlık seviyenin çok üzerinde.BTC Rekorlar Kırmaya Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin, büyük boğa koşusuna başlamış görünüyor. Bir süredir fiyat rekorlarını üst üste kıran BTC’nin, hafta sonu itibarıyla ulaştığı seviye 34.000 doların üstündeydi. Son 1 ayda yaklaşık yüzde 50 değer kazanan kripto paranın bazı düzeltme hareketleriyle birlikte yoluna devam etmesi bekleniyor. Piyasa uzmanlarına göre, bu sene içinde BTC fiyatı yeni rekor seviyelerini test edebilir.Fundstrat Global Advisors yöneticisi Tom Lee, geçtiğimiz hafta Bitcoin’in 2021 yılında yüzde 300 daha artacağını ifade etti. Benzer bir görüş de Fundstrat’ın Dijital Varlık Stratejisti David Grider’dan geldi. Grider, Bitcoin’in bu yıl en az 40.000 dolar seviyesine ulaşacağını düşünüyor. İngiltere merkezli Nexo firmasının yöneticisi Antoni Trenchev ise Bitcoin fiyatının 2021 ilk çeyreğinde 50.000 dolar seviyesine ulaşacağını düşünüyor.

Bu Seviyeden Bitcoin Alınır mı?

Bitcoin’in bu büyük yükselişi, geleneksel piyasa aktörlerini de bu alana çekmeye devam ediyor. Diğer varlıklarda sermayesi bulunan yatırımcılar kripto para piyasasına yönelirken, bu seviyeden Bitcoin alınır mı sorusuna cevap arıyor. Covid-19 salgınının etkisiyle ağır yara alan küresel ekonomiler toparlanana kadar kripto paraların yükselişinin süreceği düşünülüyor.

Kurumsal yatırımların her geçen gün artması, fiyatla ilgili beklentileri de yükseltiyor. Son olarak hafta sonunda MicroStrategy şirketinin 2,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığı basına yansımıştı. Bu tip kurumsal alımların devam etmesi halinde düşüşlerin de düzeltme hareketi olarak sınırlı kalacağı ifade ediliyor. Zira kurumsal yatırımcıların aldığı fiyat seviyesi sene içindeki serüvene bakılacak olursa halen yüksek ve bu alımlar soğuk cüzdanlarda tutuluyor.

Teknik Boşluklar Kapanabilir

Teknik göstergeler ise son günlerde yaşanan çılgın yükselişlerden sonra ufak geri çekilmelerin yaşanabileceğini gösteriyor. BeInCrypto ekibinden usta tüccar Vinicius Terranova da Telegram Kanalımız’dan yaptığı son paylaşımda, Bitcoin fiyatının “gap” ismi verilen grafik boşluklarını tamamlamaya başladığını vurguladı. Bu durumun düşüşe işaret etmediğini söyleyen analist, fiyatın uzun vadede yükselişini sürdüreceğine inandığını belirtti.

Diğer yandan sektör içinden son zamanlarda gelen Bitcoin tahminleri ise hayli yüksek. Citibank yöneticisinden gelen yıl sonu tahmini 300.000 dolar seviyelerindeyken, PlanB ve OKEx CEO’sunun 2021 tahminleri ise 100.000 dolar seviyelerinde bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde yine usta analistlerden 73.000 dolar seviyesinin görülebileceğine dair bir paylaşım da dikkatleri üzerine çekmişti.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın