Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 3 Kripto Para: BTC, ETH, SOL

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine hazırlanıyor.

  • Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi popüler altcoinler ise ralli için hazır görünüyor.

  • Kripto para analistleri, bu hafta Bitcoin, Ethereum ve SOL'un takip edilmesi gerektiğini belirtiyor.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine hazırlanırken Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi altcoinler kripto para rallisi için hazır görünüyor. 15 Ekim’de, Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) önümüzdeki haftaya kadar ticarete başlayabileceği haberi, Bitcoin fiyatını 62.933 dolara kadar yükseltti. Öte yandan ETF onayından bu yana BTC rallisi sakinleşti.

SponsorSponsor

Bir Kripto Para Kuralı: Beklentiyi Al, Gerçeği Sat

Bazı kripto para analistleri, Bitcoin için daha fazla ETF onayı gelmesiyle beraber BTC satışlarının başlayacağına inanıyor. Satış geleceğini düşünen analistler, bu durumu haberi satın almak olarak nitelendiriyor. Haberi satın almak basitçe; “beklentiyi al, gerçeği sat” olarak karşılık bulur. Bu teoriye göre, kripto para borsası yatırımcıları geleceği satın alırlar. Bu yüzden beklenen olay gerçekleştiğinde haberin fiyatlaması çoktan yapılmış olur. O zaman bir beklentiyi alırken ilk bakmamız gereken, beklentinin fiyatları şişirip şişirmediği olmalıdır. Bu durumu destekler nitelikte bir açıklama, kripto para ticaret firması QCP Capital’dan geldi. QCP, vadeli işlemlere dayalı ETF’lerin onaylanmasının, Bitcoin fiyatları için 2020’nin dördüncü çeyreğinde görülene benzer uzun vadeli bir artış sağlama olasılığının düşük olduğunu belirtiyor.

SponsorSponsor

Öte yandan kripto para analisti Rakesh Upadhyay, Bitcoin için yatırımcıların ana trende odaklanmaları gerektiğini söylüyor. Upadhyay, tüm zamanların en yüksek seviyesine giden yolda, yatırımcıları küçük düzeltmelere kapılmaması gerektiği konusunda uyarıyor. Kripto para analisti Rakesh Upadhyay, bu hafta fiyat hareketliliği beklenen altcoinleri de yorumladı.

Lider Kripto Para Birimi Fiyat Analizi

Bitcoin, 15 Ekim’de 58.000 dolar direncini kırarak 60.000 dolar olan psikolojik sınırının üzerine çıktı. Ayılar BTC yükselişini 62.933 dolarda durdurmaya çalışıyor ancak boğalar alımdan vazgeçmiyor. Boğa hegemonyası borsa verilerinden anlaşılıyor çünkü traderlar yükselişin devam edeceği yönünde pozisyon alıyorlar. Borsa verileri son yükseliş hareketinden sonra traderların pozisyonlarını kapatmadıklarını, bu durumun yeni bir yükseliş beklentisinden kaynaklandığını gösteriyor. Ayrıca BTC için basit hareketli ortalama da yükseliyor ve göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinde. Yani göstergeler ralli hazırlığını doğruluyor. Rakesh Upadhyay’a göre, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 62.933 dolar ile 64.854 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkarsa, BTC 75.000 dolara yükselebilir. Ancak 58.000 dolar destek seviyesi kaybedilirse veya bu seviyenin altında bir kapanış gerçekleşirse BTC 54.336 dolara kadar geri çekilebilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Kripto para analisti Upadhyay, lider altcoinin 14 Ekim’de, ters baş ve omuz modelini tamamladığını belirtiyor. Upadhyay’a göre, 16 Ekim Ethereum mum grafiğinde yer alan uzun fitil, ayıların yukarı yönlü hareketi 4.000 ila 4.027 dolar bölgesinde durdurmaya çalıştığını gösteriyor. Deneyimli analiste göre, 4.027 dolar üzerinde bir kırılma veya kapanış, tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru bir ralli için yolu açabilir. Upadhyay, oluşan ters omzun altında bir kırılmanın gelmesi durumunda, ETH için fiyatının 3.257 dolara düşebileceğini belirtiyor. Ayılar psikolojik direnci 4.000 dolarda savunurken, boğalar fiyatı 20-EMA’nın üzerinde tutmaya çalışıyor. Upadhyay, “RSI orta noktaya yakın düşüyor ve 20-EMA düzleşiyor, bu da yakın vadede olası bir konsolidasyona işaret ediyor.” ifadesinde bulundu.

SOL Fiyat Analizi

Rakesh Upadhyay, popüler altcoin Solana (SOL) boğalarının, geri dönmeye çalıştığının ilk işaretinin 15 Ekim’de geldiğini belirtiyor. Fiyat grafiğine göre, 15 Ekim’de SOL, düşüş trendi çizgisinin üzerinde yükseliş gerçekleştirdi. Kripto para analisti, boğaların fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde sürdürmesi durumunda, Solana fiyatının 177,80 dolar seviyesinde yer alan dirence yaklaşacağını belirtiyor. Deneyimli analiste göre, 177 dolar ayılar için savunulması gereken önemli bir seviye. Upadhyay, boğalar bu engeli (177 dolar) aşarsa, fiyat 194 dolar seviyesine yükselebilir ve daha sonra Solana tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 216 doları yeniden test edebilir” diyor. Ancak deneyimli analist, SOL 177 doları kıramaz ve düşüş trendine geri dönerse fiyatın 116 dolar seviyesinde bulunan desteğe kadar geri çekilebileceğini belirtiyor. Bu haber yazılırken Solana 157 dolardan işlem görüyordu.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

TED Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu, Ek dal olarak "İletişim ve Eleştirel Medya Çalışmaları'nı tamamladı. Bir süre bankacılık ve finans üzerine eğitim aldı. Aynı dönem TEDU Trade&Research Center’da çalıştı. Kendisinin özel ilgi alanı kripto para piyasaları ve finansman üzerinedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!