Bu Gösterge Çalışırsa Litecoin (LTC) Gözünü Yukarı Dikebilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Büyük altcoinlerden Litecoin (LTC) de son yaşadığı büyük yükselişten sonra geri çekilmişti.

  • Aayush Jindal, bugün yaptığı değerlendirmede, Litecoin (LTC) fiyatının gidişatını yorumladı.

  • Jindal'in LTC’nin yeni bir ralliye başlaması için verdiği hedef ise 150 dolar seviyesinde bulunuyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Kripto para piyasası, Bitcoin fiyatında yaşanan sert hareketleri takip ederken, büyük altcoinlerden Litecoin (LTC) de son yaşadığı büyük yükselişten sonra geri çekilmişti. 185 dolar seviyelerinden 113 dolar seviyelerine kadar inen popüler altcoin, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 135 dolar seviyelerinde bulunuyor. Tahminlerinde yanılmayan analist Aayush Jindal’e göre, yeni bir yükseliş için kritik hedef 150 dolar seviyesi.

Birkaç haftadır süren büyük tırmanışın ardından, başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasası son günleri düşüş hareketleriyle geçirdi. Yaklaşık yüzde 30 oranında geri çekilen kripto paralar, bugün itibarıyla yeniden toparlanmaya çalışıyor. Piyasa değeri açısından beşinci sırada bulunan Litecoin (LTC) de kendisine yön arayanlardan. Neredeyse tüm piyasanın kaderini Bitcoin fiyatı çizecek olsa da LTC için kendi başına hedefleri kırmak da önemli.150 Dolar Direnci Kırılırsa Litecoin (LTC) İçin Yeni Koşu Başlayabilir

Tahminlerinde yanılmayan deneyimli analist Aayush Jindal, bugün yaptığı değerlendirmede, Litecoin (LTC) fiyatının gidişatını yorumladı. Usta isim, yaşanan büyük düşüşün önemli destek seviyelerini kırdığını fakat toparlanma aşamasına girildiğini düşünülüyor. LTC’nin yeni bir ralliye başlaması için verdiği hedef ise 150 dolar seviyesinde bulunuyor;“Litecoin 4 saatlik grafiğine bakıldığında, 165 dolarlık önemli bir desteğin kırıldığını görüyoruz. Ardından 100 saatlik ortalama ve 150 dolarlık diğer güçlü desteğin de kırıldığını söyleyebiliriz. Şimdi ise 150 dolarlık direnç seviyesine ve 100 saatlik ortalamaya yeniden yaklaşıyor. 150 dolarlık direncin üzerinde net bir kırılma oluşursa, güçlü bir fiyat artışı görülebilir. Bu durumda fiyatın 165 dolar ve 170 dolar seviyelerine doğru devam etmesi muhtemel. Şayet burayı aşamazsak ilk büyük destek 132 dolar seviyesi, ardından da 124 dolar seviyesi bulunuyor.”

Altcoinler Bitcoin’i Takip Ediyor

Her ne kadar tekil yükseliş ve düşüşler son zamanlarda piyasaların dikkatini çekse de uzun bir süredir düşüş göstermeyen Bitcoin dominance oranı, altcoinlerin kaderini de BTC’ye bağlamış durumda. Bitcoin fiyatında yaşanan önemli hareketler, altcoin fiyatlarını baskılarken, birkaç haftadır sürekli yükseliş, altcoinleri de desteklemişti. Buna karşın yaşanan her geri çekilme, piyasaları şiddetli şekilde etkiliyor. Litecoin ve diğer altcoinler de bu duruma maruz kalıyor.

Geçtiğimiz haftalarda, Litecoin de dahil olmak üzere birçok altcoinin önemli ralliler yaşadığına şahit olmuştuk. Cardano (ADA) ve Stellar (XLM) gibi altcoinler büyük sıçramalar yapmış ve yatırımcıları heyecanlandırmıştı. Şu an için son düşüşten etkilenen bu altcoinlerin, Ethereum’un yapması muhtemel atakla birlikte eski seviyelere dönebileceği düşünülüyor. Aksi bir durum ise düşüşleri derinleştirebilir.

Boğa Sezonu Bitti mi?

Son günlerde yaşanan büyük düşüş sonrası birçok kişi boğa sezonunun bitip bitmediğini merak ediyor. Uzun zamandır sektör içindeki uzmanlar Bitcoin için boğa sezonunun başladığını fakat altcoinler için henüz yolun başında olduğumuzu dile getiriyordu. Şayet BTC bu seviyelerden önemli bir değer kaybederse, altcoinler için başlamadan biten bir altcoin boğasından söz edilebilir.

Buna rağmen teknik göstergeler ve kurumsal yatırımların artmaya devam etmesi hem BTC hem de altcoinler için bu koşunun devam edeceğini ortaya koyuyor. Dominance oranında yaşanacak büyük bir düşüşün, mega altcoin boğasını tetikleyebileceğini düşünen uzmanlar, o seviyelere gelene kadar yapılan işlemlerin risk barındırdığı uyarılarını da yineliyor.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın