Bu Gelişme, Altcoin Yatırımcılarını Hüsrana Uğratabilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Beklenen altcoin sezonuna dair ilginç bir analiz paylaşıldı.

  • Bir analist, altcoin sezonunun yakın dönemde başlamasını mümkün görmüyor.

  • Bu dönemde, ETH ve BTC fiyat hareketli oldukça kritik.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para sektörünün çok büyük bir kısmı, uzunca bir süredir altcoin boğası bekliyor. Bitcoin fiyatı 20 bin doları aşarak 3 yıl aradan sonra tarihi rekorunu kırdıktan sonra, devam eden süreçte yüzde 70’e varan bir artış daha yakalarken, altcoin’lerin çok büyük bir kısmında adeta yaprak kıpırdamadı.3 Ocak günü itibariyle Ethereum’un yakaladığı mega ralli sonrasında ise altcoin yatırımcılarının umutları bir miktar artmaya başladı. Bir süredir altcoin’lere nefes dahi aldırmayan Bitcoin Dominasyon Endeksi BTC.D’de uzun süre sonra ilk defa bir geri dönüş emaresi görülse de, bir analiste göre BTC.D, şu anda pek de düşecek gibi durmuyor.Altcoin Boğası Ertelenecek mi?

Birçok analistin ortak görüşü, altcoin boğasının başlaması için BTC.D’nin düşmesi gerektiği yönünde ve bu görüş aslında oldukça da mantıklı. 2017 yılındaki boğa sezonunda, BTC tarihi rekorunu kırdıktan sonra BTC.D, 68 seviyelerinden 32’ye kadar çok keskin bir düşüş yaşamış ve o dönemde altcoin’lerde çok çılgın artışlar yaşanmıştı.

Yine aynı senaryonun yaşanması durumunu ele alan tecrübeli kripto para analisti @filbfilb ise, konuya dair Twitter üzerinden yaptığı değerlendirmede, altcoin boğasının en azından kısa vadede gelmesinin zor olduğu vurgusunu yaptı.

Başarılı analist, şöyle konuştu:

Elbette bir altcoin boğası olacak ancak gerçekçi olmak gerekirse, bu boğa sezonu birçok kişi için hayal kırıklığı düzeyinde kalacak.

Analiste göre, altcoin boğası için kritik BTC.D seviyesi şu anda 71.5 olarak göze çarpıyor. Eğer bu noktadaki direnç aşılırsa, altcoin’lerde daha da ciddi bir düşüş, özellikle de BTC paritelerinde, mümkün hale gelebilir. Bunun da merakla beklenen altcoin boğasını en azından bir süre daha erteleyeceği oldukça aşikar.

Halen Umut Var

Ancak elbette, Ethereum fiyatında 3 Ocak günü yaşanan müthiş artış, olası bir altcoin sezonunun ne denli büyük olabileceğine dair de önemli ipuçları verdi. ETH, bir gün içinde 300 dolardan fazla değer kazanırken, 2018 başındaki tarihi rekorunun ardından ilk kez 1000 doların üzerine çıkmasını bildi.

Dolayısıyla, ETH’nin öncülük edeceği bir mega boğa sezonu, halen ihtimal dahilinde. Fakat Bitcoin fiyat hareketleri, bu dönemde hiç olmadığı kadar büyük bir öneme sahip. Bir süredir gerek yukarı gerekse de aşağı yönlü sert kırılımlar gerçekleştiren BTC’de, borsalardaki arzın da giderek azaldığı biliniyor. Bu da fiyat hareketlerini daha da keskinleştiriyor. Aynı durumun ETH için geçerli olduğunu belirten analizler de mevcut. Dolayısıyla altcoin sezonu için, BTC ve ETH iki kritik referans noktası olacağa benziyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın