Bu Dört Altcoin Değer Kazanma Potansiyeli Taşıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
 • Bitcoin hakimiyet oranınn şubat ayından beri artıyor oluşu, altcoin'lerin yükseliş konusunda zorlanmasına neden oluyor.

 • Mart ayının sonlarına doğru altcoin'lerde yaşanan hareket, yatırımcılara umut verdi.

 • Kripto para analisti Devchart, yükselmesini muhtemel gördüğü 4 altcoin'i inceledi.

 • promo

  Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Şubat ayının ortalarından beri Bitcoin’in artan piyasa hakimiyet oranı birçok altcoin’in BTC’ye karşı iyi bir performans göstermekte zorlandığını gösteriyor. Fakat, Mart ayının sonlarında bazı altcoin fiyatlarının canlanmaya başlamış olması, Nisan ayı içerisinde değer artışının gelebileceğine dair beklentilerin oluşmasına sebep oldu.Kripto para analisti @devchart geçtiğimiz iki ay içerisinde altcoin’lerin zayıf kalıyor olmasından dolayı pozisyon almadığını fakat önümüzdeki ay içerisinde dört altcoin’in yükselme potansiyeli taşıdığını belirtti.Analizin devamında listedeki altcoin’lerin yükselme potansiyelini inceliyor olacağız.

Ethereum Classic (ETC)

İlk incelenecek olan altcoin, ETC. Ethereum Classic 74.000 satoshi bölgesinde bulunan önemli destek seviyesinin yakınlarında hareket ediyor. Bu bölgeyi kuvvetlendiren 200 günlük hareketli ortalama daha önce fiyatın iki kez burada destek bularak yükselişe geçmesine yardımcı olmuştu.

Fakat, fiyat hala alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor ve bu çizgi kırılmadan yükseliş hareketinin momentum kazanması kolay olmayabilir. Eğer fiyat bu direnci kırarsa, 100.000 satoshi bir sonraki hedef olarak belirlenebilir.

Şu anda fiyatın bulunduğu önemli destek seviyesinin tutunmaya devam etmesi halinde, ETC/BTC paritesinin yukarıda belirttiğimiz hedefe doğru ilerlemesi beklenebilir.

Öne Çıkanlar
 • Fiyat 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin yakınında destek bulmuş durumda.
 • 74.000 satoshi parite için destek, 100,000 satoshi ise direnç oluşturuyor.
 • Fiyat alçalan bir direnç çizgisini takip etmeye devam ediyor.

Kyber Network (KNC)

KNC de 7.000 satoshi seviyesinde bulunan desteğin yakınlarında fiyatlanıyor. Fakat, ETC’den farklı olarak bu destek herhangi bir hareketli ortalama tarafından kuvvetlendirilmiyor ve fiyatın daha önce bu seviyeye tepki vermemiş olması önemli bir destek olmadığını gösteriyor. Aynı zamanda, 3.500 satoshi seviyesinde bulunan uzun vadeli destek buraya doğru gerilemenin devam edebileceğini düşündürüyor.

Bu ikinci destek seviyesi 200 günlük hareketli ortalama ile kesişmiş durumda ve yine bu bölgede fiyatın bir süredir takip ettiği yükselen destek çizgisi de bulunuyor. Bu sebeple, KNC’nin bu bölgeyi test etmeden yeni bir yükseliş trendine girmesi kolay görünmüyor.

Öne Çıkanlar
 • 3.500 ve 7.000 satoshi seviyelerinde destek bulunuyor.
 • Fiyat yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

Steem (STEEM)

9 Ocak tarihinden beri STEEM yükselen bir destek çizgisini takip ediyor ve an itibariyle bu çizginin kesiştiği statik destek bölgesinin içerisinde fiyatlanıyor. Aynı zamanda, 2.100 satoshi seviyesinde bulunan bu desteği 100 günlük hareketli ortalama da kuvvetlendiriyor.

Bu sebeple, fiyatın şu anda içerisinde bulunduğu destek, bir bitcoin hareketine bağlı olarak yön değişiminin gerçekleşebileceği ideal bir bölge olarak alınabilir. 2.600 satoshi seviyesinde bulunan direnç yükseliş hedefi olarak belirlenebilir.

Öne Çıkanlar
 • Fiyat yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.
 • 2.100 satoshi bölgesinde destek bulunuyor.
 • 2.600 satoshi bölgesinde direnç bulunuyor.

Qtum (QTUM)

Artması beklenen bir diğer altcoin ise QTUM. QTUM tarihi dip seviyesinin yakınlarında fiyatlanıyor ve 18.500 satoshi seviyesi uzun vadeli bir destek olarak belirlenmiş durumda. Kısa vadede, fiyatın yön değiştirebileceğine dair herhangi bir sinyal bulunmuyor ve RSI göstergesinde bir oğa uyumzusluğu henüz gözlemlenmiyor.

Fiyatın yukarı yönlü bir harekete başlaması durumunda 22.500 satoshi seviyesi direnç olarak görev yapabilir.

Öne Çıkanlar
 • 18.500 satoshi seviyesinde destek bulunuyor.
 • Fiyat tarihi dip seviyesinin yakınlarında hareket ediyor.
 • 22.500 satoshi seviyesinde direnç bulunuyor.
Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

On seneden fazla bir süre boyunca Türkiye'nin önde gelen bankalarının birinde risk yönetimi departmanında farklı pozisyonlarda çalışan Meltem, şehirden uzak kurduğu yeni hayatında kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi üstünde araştırma yapıyor ve bunların değişen ekonomik sistemler içerisinde nasıl bir rol alacağına dair teorilerle ilgileniyor. Meltem, blockchain teknolojisinin özellikle bankacılık sektöründe köklü bir değişiklik yapabileceğine ve güncel sistemin içerisindeki verimsizlikleri elimine edebileceğine inanıyor.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın