Bu Altcoin Projeleri Coinbase’de Listelenip Rekor Kırabilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Coinbase geçtiğimiz haftalarda NMR, CELO, UMA, LRC ve YFI token'larını listeledi.

  • Coinbase'in listelediği bütün altcoin'lerin bu tarihe kadar platform ayırt etmeden ciddi bir yükseliş elde ettiği biliniyor.

  • Peki Coinbase önümüzdeki günlerde hangi projeleri listeleyebilir?

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Altcoin yani Bitcoin dışındaki kripto paraların özellikle büyük kripto para borsaları tarafından listelenerek ciddi yükselişler elde ettikleri biliniyor. Söz konusu kripto para borsalarından birisinin de Coinbase olduğu şüphe götürmez bir gerçek. Yakın zamanda çok popüler olan ancak hala Coinbase veya Coinbase Pro tarafından listelenmeyen 10 proje ise yatırımcılara bu anlamda fırsat sunuyor.

SponsorSponsor

Coinbase, iki farklı kripto para borsasına sahip. Bunlardan birisi bireysel yatırımcılara da açık olan Coinbase iken, diğeri sadece kurumsal yatırımcılara veya teknik olarak balinalara açık olan Coinbase Pro olarak biliniyor. Ancak Coinbase veya Coinbase Pro’nun listelediği bütün altcoin’lerin bu tarihe kadar platform ayırt etmeden ciddi bir yükseliş elde ettiği biliniyor.

SponsorSponsor

Altcoin Şölenine Az Kaldı

Coinbase geçtiğimiz haftalarda Numeraire (NMR), Celo (CELO); UMA (UMA), Loopring (LRC) ve Yearn Finance (YFI) token’larını listeledi. YFI’nin bu listeleme ile beraber yeniden 41.000 dolarlık birim fiyatın üzerine çıktığı biliniyor. Sadece bu yükseliş bile aslında Coinbase’in altcoin’ler için ne kadar önemli olduğunu göstermekte.

Peki Coinbase Pro ile Coinbase önümüzdeki günlerde hangi projeleri listeleyebilir?

Aave (LEND)

Aave kesinlikle birçok kripto para yatırımcısının nutkunun tutulmasına yol açtı. 1 yıllık süre içerisinde %16.000 gibi inanılmaz bir artış elde eden LEND’in hala Coinbase üzerinde listelenmemesi ise şaşkınlığı daha fazla arttırıyor. DeFi sektörünün en büyüklerinden birisi olan LEND, ekosistemi bünyesinde birçok yeni projeye de ev sahipliği yapmakta. Yakın zamanda NFT furyasına uygun Ghost’u piyasaya süren Aave geliştiricileri, yakında müjdeli haber alabilir.

Toplam piyasa değerine göre en büyük 26. kripto para birimi konumundaki Aave, 850 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Fiyat yükselişi nispeten biten ve durgunluk dönemine giren LEND, Coinbase Pro listelenmesi ile beraber ise 1 doların üstüne kadar çıkabilir. Bu da Aave’nin top 20 içerisine girmesi ve 1 milyar dolarlık toplam piyasa değeri barajını aşması anlamına geliyor.

Solana (SOL)

2017 yılında geliştirilen ve piyasaya sürülen Solana aslında çok farklı bir altyapıya sahip. Ölçeklenme çözümü olarak Proof-of-History (tarih ispatı) modelini kullanan SOL, bunu şu ana kadar başarılı bir şekilde ilerletmekte.

SOL, kısa süre önce Binance kripto para borsası tarafından da listelendi. Bunun yanı sıra Bithumb, FTX, BitMAX gibi borsaların da radarına giren SOL, Coinbase Pro için ideal hedef gibi gözüküyor. SOL  da 1 yıl gibi bir sürede 10 katın üzerinde artış yakaladı. Ancak bunun toplam piyasa değeri hala 100 milyon dolar seviyelerinde ve Coinbase listelenmesi SOL için her şeyi değiştirebilir.

Melon (MLN)

Melon da kesinlikle DeFi sektörünün en hareketli ve en çok konuşulan projelerinden birisi. Bu da MLN’nin Coinbase üzerinde listelenme şansını önemli bir ölçüde arttırmakta. Toplam piyasa değerine göre en büyük 141. kripto para birimi konumundaki MLN, hala Binance tarafından da listelenmiş sayılmaz.

Şu an için OKEx, Kraken ve Huobi’nin listelediği altcoin MLN aslında iki tarafa da sinyal veriyor. OKEx ve Huobi’nin listelediği kripto paraların genellikle kısa süre sonra Binance tarafından listelendiği biliniyor. Buna ek olarak ABD’deki köklü borsalardan Kraken de aynı etkiyi Coinbase için yaratmakta.

Melon belki de bu hafta iki listelenme haberi birden alabilir.

Reserve Rights (RSR)

Aslında popüler altcoin’lerden birisi olan RSR’ye daha önceki yazılarımızda da değindik. Binance kripto para borsası tarafından listelenen RSR,  kısa sürede top 100 içerisine girmeyi başardı. RSR’nin sadece DeFi furyasına ayak uyduran bir token’dan fazlası olduğu da biliniyor. Kendi stablecoin’ine de sahip olan RSR, çift katmanlı yapısı ile de dikkat çekiyor.

RSR de kısa süre içerisinde %1.172 artış elde etti ve bu durum Coinbase Pro’nun aklını çelebilir. Olası bir listelenme RSR’ye bir 10 kat daha yükseliş getirecektir.

Aragon (ANT)

Aragon, ağı kapsamında farklı merkeziyetsiz uygulamaların, kripto para protokollerinin ve DAI gibi merkeziyetsiz otonom organizasyonların hayata geçirilebilmesini sağlıyor. ERC-20 tabanlı altcoin ANT bu sebeple 2020 yılına tam anlamıyla damga vurmayı başardı. Projenin kurucusunun da Forbes gibi ünlü yayınlarda adından söz ettiren dahi Luis Cuende olması tabii ki bu faktörü arttırmakta.

ANT, bu süreçte %1.132 artış elde ederek toplam piyasa değerini 163 milyon dolara kadar çıkardı. Ancak önde gelen altcoin hala Coinbase Pro veya Coinbase üzerinde listelenme şansına sahip değil. ANT olası bir listelenme ile birkaç ay öncesindeki dönem gibi popüler olabilir ve fiyat rekoru kırabilir.

Ren Protocol (REN)

Binance kripto para borsasının listeleyeceğine kesin gözüyle bakılan REN, gerçekten de listelenmeyi başardı. Şu an neredeyse önde gelen bütün kripto para borsalarında listelenmiş olan REN, eşsiz bir modele sahip. Ren aynı Wrapped Ethereum gibi, Ethereum ağında Bitcoin oluşturulabilmesini sağlıyor.

Buna ek olarak başka altcoin’ler de Ren tabanlı olarak hayata geçirilebilmekte. Yani REN her anlamda Coinbase’in radarına girmiş gibi gözüküyor. Bu listelemenin ne zaman yapılacağı ise şimdiden merak edilmekte.

Ocean Protocol (OCEAN)

Toplam piyasa değerine göre en büyük 85. altcoin olan OCEAN, Binance, Bittrex, Kucoin ve Bilaxy gibi borsaların desteğine sahip. Özellikle veri odaklı bir proje olan OCEAN, 1 yılda %828 artış elde etmeyi başardı. Yine de bu altcoin’in henüz Coinbase desteğine ve “Coinbase etkisine” ulaşamadığı görülüyor.

Coinbase Pro cephesinden gelecek bir duyuru, bunun toplam piyasa değerini 123 milyon dolardan 200 milyon dolara çok kısa bir sürede çıkartabilir.

Flexacoin (FXC)

Flexacoin, anlık kripto para ödemeleri yapmayı sağlayan dijital bir teminat token’ı olarak biliniyor. Özellikle günlük harcamalar konusunda devrim yaratan FXC, yıllık %800 ve üzerindeki yükselişi de hak etmiş gibi gözüküyor. Kullanıcılar herhangi bir PoS cihazından FNP protokolünü kullanıp kripto para tabanlı alım yapabilmekte.

Flexa’nın aslında henüz önde gelen hiçbir borsa tarafından listelenmediği görülüyor. Bu da olası fiyat yükselişinin çok şiddetli yaşanmasını sağlayabilir. Bu altcoin’in kaderi Coinbase ile tamamen değişebilir.

Theta (THETA)

Theta kesinlikle DeFi sektörü bu kadar popüler değilken sektöre damga vuran altcoin’lerden birisi oldu. Theta ve ağın kendi token’ı Theta Fuel, 2020 yılında herkesin ağzını açık bırakan bir yükselişe imza attı. Merkeziyetsiz canlı yayın platformu olan THETA, bu fırsatı kaçırmayan Binance tarafından da listelendi.

Uzun vadeli bir proje modeline sahip olan THETA özellikle bu yönüyle Coinbase’i cezbedebilir. Söz konusu altcoin 1 yıl içerisinde %505 artış kaydetti.

Arweave (AR)

Arweave de henüz birçok kripto para borsasının keşfetmediği “gem” yani gizli cevher altcoin’lerden birisi olarak gözüküyor. 1 yılda %449 artış elde eden AR, hala 150 milyon dolarlık piyasa değeri seviyelerinde kalmış durumda.

Oldukça kapsamlı bir iş modeline sahip olan AR, bilginin kalıcılığını sürdürülebilir yapmayı hedefliyor. Verileri sürdürülebilir kanıtlarla desteklemeyi hedefleyen proje, geliştiricilerle kullanıcılara da bu bağlamda ödüller veriyor. AR kesinlikle çok ama çok kapsamlı bir proje ve bilgi kirliliğinin bu kadar fazla olduğu bir dönemde ilgiyi hak ediyor.

Coinbase Pro’nun bunu listelemesi ise diğer borsaların da benzer adımlar atmasını sağlayabilir. AR 1 yılda %449 artış ile zirve yapmış gibi gözükse de yolun henüz çok başında gibi duruyor.

 

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Bio: Uludağ üniversitesi ingilizce öğretmenliği mezunu olan Emre, katip Çelebi üniversitesinde finansal ekonomi yüksek lisansını devam ettiriyor. 2016 yılından beri kripto paraları ve Blockchain teknolojisine ilgi duyuyor ve yenilikçi bütün teknolojilerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyor.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın