Altı ayda yüzde 6.000 artış yakalayan Aave (LEND), uzun bir düzeltme sürecine başlamış olabilir. Bir diğer altcoin olan DFI.Money (YFII) ise alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi ve kısa vadedeki direnç bölgesine yaklaşıyor.

Yüzde 6000 Değer Kazanan Altcoin: Aave (LEND)

Mart ayının başından beri parabolik sayılabilecek bir yükseliş yakalan LEND, 26 Ağustos’ta 0,90 dolar tepesine ulaşarak fiyat rekoru kırdı. 168 günlük sürede %6.361 oranında artış meydana geldi.

LEND Grafiği (TradingView)

Ünlü kripto para analistlerinden @altcoinsherpa, LEND fiyatının hâlâ düzeltme hareketi içinde olduğunu fakat kısa süre sonra yükselişe devam edebileceğini belirtti. Bunun için ise altcoin için önce 0,035 dolara doğru bir düşüş öngördüğünü ifade etti.

Kaynak: Twitter

Günlük grafikte de yukarıdaki grafikte belirtilen fikri destekliyor. Fiyat, 0,5 dolar bölgesi altına bir sapma yaşamış ve daha sonra bu bölgede tutunmuş olsa da yükseliş hareketi zayıf kaldı. Teknik göstergeler dönüşe dair bir işaret vermiyor. Stokastik RSI düşüyor ve RSI da 50 çizgisinde dirençle karşılaşıyor.

Dolayısıyla 0,66 dolarda yer alan 0,5 fib. seviyesine doğru bir yükseliş gerçekleşmesi mümkün olmasına rağmen 0,35 dolarda yer alan uzun vadeli destek bölgesine doğru düşüş yaşanması bekleniyor.

LEND Grafiği (TradingView)

DFI.Money (YFII)

YFII de LEND’deki ani düşüşe benzer fiyat hareketi izleyen bir diğer altcoin olarak öne çıkıyor. 1 Eylül’de 9.954 dolar tepesine ulaşan fiyat, daha sonra düşüşe geçerek %65 oranında değer kaybetti.

Öte yandan fiyat, iki adet alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi ve bunları destek olarak onayladı. Bu gelişme, fiyat artışı yaşanabileceğine dair bir yükseliş işareti olarak kabul edilebilir.

YFII Grafiği (TradingView)

Fiyat hareketine daha yakından bakıldığında 3.100 ve 4.000 dolar seviyelerinde yer alan destek ve direnç arasında gerçekleşen bir fiyatlanma dikkat çekiyor. 3.100 dolar seviyesinin altına gerçekleşecek bir düşüş, tüm zamanların en düşük seviyesinin görülmesine neden olabilir.

Öte yandan teknik göstergeler bu altcoin için yükselişe işaret ediyor. Stokastik RSI altın kesişim oluştururken RSI’ın 50 çizgisi üzerinde olduğu ve MACD’nin de yükseldiği görülüyor.

Bu sebeplerden ötürü 4.000 dolarda bulunan direnç bölgesine doğru bir yükseliş yaşanması daha muhtemel görünüyor.

YFII Grafiği (TradingView)