BTC ve Altcoin (ETH, XRP, OKB, GRT, LIT, ZIL) – 20 Ekim Teknik Analizi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • ETH, yakın zamanda rekor seviyeye ulaşabilir.

  • XRP ve OKB, alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi.

  • LIT ve GRT, yatay direnç bölgesini aştı.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) yeni bir fiyat rekoru kırdı. Altcoin piyasalarına bakıldığında da Ethereum (ETH) fiyatının yeni bir rekora doğru ilerlediği görülüyor.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin (BTC) 14 Ekim’de 57.200 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirdi. Buna ek olarak yükseliş hareketi, direncin aşılmasının ardından hız kazandı.

SponsorSponsor

Öte yandan 57.200 dolar bölgesi, yeni bir fiyat rekoru kırılmadan önce aşılması gereken son direnci teşkil ediyordu. Dolayısıyla dirençten gerçekleşen çıkış, önemli bir fiyat hareketi olarak değerlendirilebilir. Ayrıca 57.200 dolar bölgesi, geri çekilme yaşanması halinde bir destek olarak çalışabilir.

Mevcut fiyat hareketine bakıldığında ise BTC’nin 67.000 dolara ulaştığı ve yeni bir rekora imza attığı görülüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Lider Altcoin Ethereum (ETH) Rekor Seviyeye Yaklaşıyor

Ethereum (ETH) 21 Eylül’de bir dip oluşturdu ancak daha sonra yükselişe geçti. Böylece fiyat, yüzde 47,50 oranında değer kazandı.

Mevcut fiyat hareketine bakıldığında, ETH’nin 3.960 dolarda bulunan mayıs tepelerini geçtiği ve 4.070 dolar seviyesine ulaştığı görülüyor. Ayrıca ETH, BTC’ye benzer şekilde, yakın zamanda yeni bir fiyat rekoru kırabilir.

ETH Grafiği (TradingView)

Ripple (XRP) Direnci Aşabilecek mi?

Ripple (XRP) 8 Ekim’de alçalan bir direnç çizgisini takip etmeye başladı. Bu fiyat hareketi, düşüş trendine işaret ediyordu. Ancak 21 Eylül’de trend dönüşü meydana geldi ve 19 Ekim’de alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleşti. Dolayısıyla önceki düşüş hareketi, direncin aşılmasıyla birlikte sona erdi.

Yükselişe devam eden ve 1,20 dolardaki 0,618 fib. düzeltme seviyesine ulaşan altcoin, bu dirençten reddedildi. Ancak fiyat, destek seviyelerinin kesişim bölgesi üzerinde bir destek bulmayı başardı. Bu destek bölgesi ise 1,08 dolardaki yatay bölge ile yukarıda belirtilen ve şu anda bir destek olarak çalışması beklenen alçalan direnç çizgisi tarafından oluşturuluyor.

Ayrıca XRP, şu anda 1,20 dolardaki dirence doğru ilerliyor. Direncin aşılması, yükseliş hareketinin hız kazanmasıyla sonuçlanabilir.

XRP Grafiği (TradingView)

Altcoin Piyasalarında Önemli Yükseliş: OKB

OKB 26 Eylül’de 10 dolardaki destek bölgesinden sıçrama gerçekleştirdi ve artış sergilemeye devam etti. Ayrıca bu süreçte, aşağı sarkan uzun bir fitil meydana geldi. Bu fitil ise alım baskısı için güçlü bir işaret oluşturdu.

Buna ek olarak, 13 Ekim’de bir yüksek dip meydana geldi ve yükseliş hareketi hız kazandı. Böylece altcoin, yüzde 50 oranında değer artışı yaşadı. 20 Ekim’de ise alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleşti. Bu fiyat hareketi, önceki düşüş hareketinin sona erdiğini de gösterdi. 

OKB şu anda 24 dolardaki yatay direnç bölgesini aşmayı deniyor. Ayrıca 24 dolar bölgesi üzerinde herhangi bir direnç yer almıyor. Dolayısıyla 24 dolardaki direncin aşılması, önemli bir fiyat artışıyla sonuçlanabilir.

OKB Grafiği (TradingView)

Graph (GRT) Analizi

Graph (GRT) 1 Ekim’de alçalan direnç çizgisini aştı ve önceki düşüş hareketini sonlandırdı. Ayrıca altcoin, 15 Ekim’de 0,76 dolardaki yatay bölge üzerinden çıkış gerçekleştirerek düşüşün sona erdiğine ilişkin ihtimali onayladı. Daha önce direnç görevi gören 0,76 dolar bölgesi ise 19 Ekim’de gerçekleşen sıçramayla birlikte (yeşil ok) bir destek olarak çalışmaya başladı.

GRT şu anda 0,90 dolardaki direnç bölgesine doğru yaklaşıyor. Bu direnç, 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. Bu fib. düzeltme seviyesi de yaygın bir şekilde direnç görevi görüyor. Ancak bu direncin aşılması halinde bir sonraki direnç, eylül tepeleri tarafından oluşturulan 1,05 dolarda bulunuyor.

GRT Grafiği (TradingView)

Direnç Bölgesini Aşan Bir Diğer Altcoin Lition (LIT) Oldu

Lition (LIT) 29 Ekim’de artış kaydetmeye başladı. Böylece fiyat, 4 Ekim’de 3,65 dolardaki yatay bölgeyi aştı. Ancak 12 Ekim’de aynı bölgeye bir kez daha temas edildi ve bu bölge bir destek olarak onaylandı (yeşil ok).

Yükselişe devam eden altcoin, şu anda alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirmeyi deniyor. Bu direnç çizgisi, 15 Ağustos’ta ulaşılan tepe seviyeden bu yana varlığını koruyor. Direnç çizgisinin aşılması halinde ise 6 dolar seviyesine kadar herhangi bir direnç bulunmuyor.

LIT Grafiği (TradingView)

Ziliqa (ZIL) Sıçrama Yaptı

Ziliqa (ZIL) 1 Ekim’de alçalan takoz formasyonundan çıkış gerçekleştirdi ve artış sergilemeye başladı. Ancak fiyat, 0,102 dolardaki direnç bölgesinden iki kez reddedildi ve reddedilmenin ardından bir gerileme yaşandı. Öte yandan altcoin, 0,618 fib. düzeltme seviyesinde bulunan destekten sıçrama gerçekleştirmeyi başardı.

Mevcut fiyat hareketine bakıldığında, yükselişin hala devam ettiği görülüyor. 0,102 dolardaki direncin aşılması halinde ise 0,135 dolar seviyesine kadar herhangi bir direnç bulunmuyor. Dolayısıyla 1,02 dolar bölgesinin aşılması, fiyat artışının hızlanmasıyla sonuçlanabilir.

ZIL Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 20 Ekim 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!