BTC ve Altcoin (ETH, XRP, ICX, ALPHA, ENJ, SAND) – 23 Kasım Teknik Analizi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTC ve ETH, çift dip formasyonu oluşturdu.

  • XRP ve ICX, yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

  • SAND, 23 Kasım'da rekor seviyeye ulaştı.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) çift dip formasyonu oluşturdu. Altcoin piyasalarına bakıldığında da Ethereum (ETH) fiyatının benzer bir hareket sergilediği görülüyor.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) Fiyat Hareketi

Bitcoin (BTC) 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştı, ancak daha sonra alçalan bir paralel kanal altında değer kaybetmeye başladı. Böylece fiyat, 19 Kasım’da 55.600 dolar seviyesinde bir dip oluşturdu.

SponsorSponsor

Daha sonra BTC, bir sıçrama gerçekleştirdi. Ancak yükseliş hareketi, sıçramanın ardından süreklilik kazanamadı ve 23 Kasım’da 55.317 dolar seviyesinde bir dip meydana geldi.

Öte yandan fiyat hareketi, çift dip formasyonu oluşturdu. Çift dip formasyonu ise yükselişe işaret eden bir formasyon olarak değerlendiriliyor. Ayrıca formasyon oluştuğu esnada, MACD ve RSI’da pozitif uyumsuzluk oluştuğu da görülüyor. Fiyat düşüşüne rağmen teknik göstergelerde benzer bir düşüş yaşanmadığı için meydana gelen pozitif uyumsuzluk, genellikle yukarı yönlü bir trend dönüşüne sahne oluyor. 

En yakın direnç bölgesi, 60.730 dolarda yer alıyor. Bu direnç, 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor ve alçalan bir direnç çizgisiyle de kesişiyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Lider Altcoin Ethereum (ETH) Dirence Ulaşabilir

Ethereum (ETH), BTC’ye benzer şekilde, 19 Kasım ve 23 Kasım tarihlerinde bir çift dip formasyonu oluşturdu. Ancak BTC’nin aksine, düşük dip yerine düşük tepe meydana geldi (yeşil ok). Dolayısıyla düşük tepe, yükselişe işaret ediyor ve ETH’nin BTC’den daha güçlü bir hareket sergilediğini gösteriyor.

Bunun yanı sıra altcoin, alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor. Bu çizgi üzerinden bir çıkış gerçekleşirse 4.430 dolardaki direnç bölgesine ulaşılabilir.

ETH Grafiği (TradingView)

Ripple (XRP) Analizi

Ripple (XRP) 10 Kasım’da 1,215 dolardaki direnç bölgesi üzerinden bir sapma gerçekleştirdi ve değer kaybetmeye başladı. Böylece altcoin, 18 Kasım’da 1,01 dolar seviyesinde bir dip oluşturdu.

Buna ek olarak yaşanan gerileme, 18 Kasım’dan bu yana varlığını koruyan yükselen destek çizgisinin onaylanmasıyla sonuçlandı. Dahası, 22 Kasım’da da bu destek çizgisi onaylandı (yeşil ok).

Sonuç olarak, yükseliş hareketinin devam etmesi halinde 1,215 dolar bölgesinin bir kez daha direnç görevi görmesi bekleniyor.

XRP Grafiği (TradingView)

Yükselen Destek Çizgisini Takip Eden Bir Diğer Altcoin: ICON (ICX)

ICON (ICX) ekim ayı başında yükselen bir destek çizgisini takip etmeye ve artış sergilemeye başladı. Ancak altcoin, bu süreçte 2,55 dolardaki direnç bölgesinden dört kez reddedildi.

Öte yandan yükselen destek çizgisi ile 2,55 dolardaki direnç bölgesi, yükselen bir üçgen formasyonu oluşturdu. Yükselen üçgen formasyonları ise yükselişe işaret eden formasyonlar olarak değerlendiriliyor.

Dolayısıyla altcoin, direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirebilir.

ICX Grafiği (TradingView)

Alpha Finance (ALPHA) Destekte Tutundu

Alpha Finance (ALPHA) 16 Kasım’da alçalan paralel kanaldan kırılım gerçekleştirdi. 19 Kasım’da ise kanalın destek çizgisi bir direnç olarak onaylandı (kırmızı ok) ve düşüş hareketi devam etti.

Öte yandan altcoin, 0,905 dolardaki yatay destek bölgesi üzerinde tutunmaya devam ediyor. Bu destek bölgesi altından bir kırılım gerçekleşirse 0,08 dolarda bulunan dip seviyeye doğru bir düşüş yaşanabilir.

ALPHA (TradingView)

Enjin Coin (ENJ) Yükselişe Devam Edecek mi?

Enjin Coin (ENJ) 7 Kasım’da 3,75 dolardaki direnç bölgesinden reddedildi ve bir miktar değer kaybetti. Ancak daha sonra bir yükseliş hareketi başladı ve 20 Kasım’da direnç bölgesinden çıkış gerçekleşti. Böylece altcoin, neredeyse yeni bir fiyat rekoruna imza attı ve 3,92 dolar seviyesine ulaştı. Ancak 3,92 dolar seviyesi, tüm zamanların en yüksek seviyesinin 0,8 dolar altında bulunuyor.

Yükseliş hareketinin devam etmesi halinde bir sonraki direnç bölgesi, 6,03 dolarda yer alıyor. Bu direnç, 1,61 dış fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.  

ENJ Grafiği (TradingView)

Altcoin Piyasalarında Keskin Yükseliş: The Sandbox (SAND)

The Sandbox (SAND) 16 Kasım’da hızlı bir oranda artış sergilemeye başladı. Böylece fiyat, yüzde 150 oranında değer kazandı.

Altcoin şu anda 5,76 dolarda bulunan direnç bölgesine çok yakın hareket ediyor. Bu direnç, 2,61 dış fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. Dirence temas edilmesi halinde bir reddedilmenin yaşanması bekleniyor.

Bir sonraki direnç bölgesi ise 7,2 dolardaki 3,61 dış fib. düzeltme seviyesinde yer alıyor. 

SAND Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 23 Kasım 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!