BTC ve Altcoin (ETH, XRP, DGB, COMP, STX, XLM) – 22 Temmuz Teknik Analizi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTC alçalan direnç çizgisini takip ediyor.

  • ETH ve DGB çift dip formasyonu oluşturdu.

  • XRP alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) alçalan direnç çizgisini takip ediyor.

SponsorSponsor

Altcoin piyasalarına bakıldığında, Ethereum (ETH) ve Digibyte (DGB) fiyatının çift dip formasyonu oluşturduğu görülüyor. Öte yandan Ripple (XRP), 325 dolardaki destek bölgesinden sıçrama gerçekleştiren Compound (COMP) ve çift dip formasyonu oluşturan Stellar (XLM), alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi. Stacks (STX) ise alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirme sürecine girdi. 

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) Direnci Aşabilecek mi?

Bitcoin (BTC) 29 Haziran tarihinden bu yana alçalan direnç çizgisini takip ediyor. Ayrıca son reddedilme 21 Temmuz’da olmak üzere, alçalan direnç çizgisinden dört başarısız çıkış gerçekleştirme girişimi olduğu da biliniyor. Öte yandan alçalan direnç çizgisi, 32.925 dolardaki direnç bölgesiyle kesişiyor. Bu direnç bölgesi ise 0,5 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

Altı saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret ediyor. MACD ve RSI, artış kaydediyor. Buna ek olarak, MACD’nin pozitif bölgeye çok yaklaştığı ve RSI’ın 50 seviyesi üzerinde hareket ettiği görülüyor.

Dolayısıyla 32.925 dolardaki direnç bölgesinden bir çıkış gerçekleşmesi halinde keskin bir yükseliş hareketi başlayabilir ve fiyat, 37.278 dolara ulaşabilir. Ayrıca BTC’nin 42.181 dolar seviyesine doğru artış sergilemesi de muhtemel duruyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Ethereum (ETH) Fiyat Hareketi

Ethereum (ETH) 2 Haziran’dan bu yana bir alçalan direnç çizgisini takip ediyor. Dolayısıyla fiyat hareketi, BTC’nin fiyat hareketi ile benzerlik taşıyor.

Öte yandan 26 Haziran ve 20 Temmuz tarihlerinde 1.720 dolar civarında iki dip meydana geldi. Böylece fiyat hareketi, bir çift dip formasyonu oluşturdu. Ayrıca çift dip formasyonu oluştuğu esnada, MACD’de, RSI’da ve Stokastik Osilatör’de pozitif uyumsuzluk görüldü. 21 Temmuz’da ise bir yutan boğa mumu meydana geldi.

Buna ek olarak, alçalan direnç çizgisinin şu anda 2.200 dolar seviyesiyle kesiştiği görülüyor. Altcoin fiyatının alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirmesi halinde en yakın direnç, 2.850 dolarda yer alıyor. 

ETH Grafiği (TradingView)

Ripple (XRP) Çıkış Gerçekleştirdi

Ripple (XRP) 20 Mayıs’ta alçalan direnç çizgisini takip etmeye ve düşüş sergilemeye başladı.

Buna ek olarak, 20 Haziran ve 20 Temmuz tarihlerinde 0,50 dolar civarında iki kez dip meydana geldi. Dolayısıyla fiyat hareketi, bir çift dip formasyonu oluşturdu. Ayrıca çift dip formasyonu oluştuğu esnada, MACD’de ve RSI’da pozitif uyumsuzluk görüldü.

Formasyon oluşumunun ardından altcoin, alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirmeyi başardı. En yakın direnç bölgesi ise 0,80 dolarda yer alıyor.

XRP Grafiği (TradingView)

Çift Dip Formasyonu Oluşturan Bir Diğer Altcoin Digibyte (DGB) Oldu

Digibyte (DGB) 21 Haziran’da 0,031 dolar seviyesinde bir dip oluşturdu ve daha sonra önemli bir sıçrama gerçekleşti. Ancak altcoin, 21 Temmuz’da 0,031 dolar seviyesi civarına yeniden geriledi. Dolayısıyla fiyat hareketi, bir çift dip formasyonu oluşturdu. Ayrıca çift dip formasyonu oluştuğu esnada, MACD’de ve RSI’da pozitif uyumsuzluk görüldü.

Formasyon oluşumunun ardından DGB, artış kaydetmeye başladı ve şu anda 0,38 dolar civarında hareket ediyor. En yakın direnç bölgesi ise 0,495 dolarda yer alıyor.

DGB Grafiği (TradingView)

Altcoin Piyasalarında Yükseliş: Compound (COMP)

Compound (COMP) 22 Haziran’da artış sergilemeye başladı. Yükseliş hareketi sonucunda, 6 Temmuz’da 531 dolar seviyesinde bir tepe meydana geldi. Ancak altcoin, tepe oluşumunun ardından düşüş kaydetti ve alçalan direnç çizgisini takip etmeye başladı.

20 Temmuz’da 318 dolar seviyesine gerileyen COMP, burada bir dip oluşturdu ancak daha sonra sıçrama gerçekleştirdi. Sıçramayla birlikte, 325 dolar bölgesi bir destek olarak onaylandı. Ayrıca bu bölge, 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. Buna ek olarak, sıçramanın ardından alçalan direnç çizgisinden bir çıkış gerçekleştiği ve yükseliş hareketinin devam ettiği görülüyor.

Altı saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler de yükselişe işaret ediyor. MACD ve RSI, artış sergiliyor. 

COMP Grafiği (TradingView)

Stacks (STX) Dirençten Reddedildi

Stacks (STX) 22 Haziran tarihinde artış kaydetmeye başladı. Yükseliş hareketi sonucunda, 11 Haziran’da 1,47 dolar seviyesinde bir tepe meydana geldi. Ancak tepe oluşumunun ardından alçalan direnç çizgisi takip edildi.

Alçalan direnç çizgisi boyunca düşüş sergileyen altcoin, 20 Temmuz’da 0,77 dolar seviyesinde bir dip oluşturdu ve sıçrama gerçekleştirdi. Ayrıca sıçramayla birlikte 0,80 dolar, yatay bir destek bölgesi olarak onaylandı.

Yükseliş hareketi hala devam ediyor ancak STX’in alçalan direnç çizgisinden ve 0,5 fib. düzeltme seviyesindeki dirençten reddedildiği görülüyor. 

Öte yandan altı saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret ediyor. MACD ve RSI, artış kaydediyor. Dolayısıyla bir çıkış gerçekleşirse yükseliş hareketi hız kazanabilir.

STX Grafiği (TradingView)

Stellar (XLM) Altcoin Analizi

Stellar (XLM) 22 Haziran’da 0,2 dolar seviyesinde bir dip oluşturdu ancak daha sonra sıçrama gerçekleşti. Sıçramayla gelen yükseliş hareketi devam etti ve 29 Haziran’da 0,293 dolar seviyesinde bir tepe meydana geldi. Ancak altcoin, 20 Temmuz’da 0,2 dolar seviyesine yeniden temas etti. Dolayısıyla fiyat hareketi, bir çift dip formasyonu oluşturdu.

0,2 dolar seviyesine yaşanan gerilemenin ardından artış sergilendi. Böylece XLM, 29 Haziran’da ulaştığı dip seviyenin ardından takip etmeye başladığı alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi. Buna ek olarak, çıkış gerçekleşmeden önce MACD ve RSI da artış kaydetmeye başladı.

En yakın direnç bölgesi ise 0,285 dolarda yer alıyor.

XLM Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 22 Temmuz 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın