BTC ve Altcoin (ETH, XRP, BAT, CRV, QTUM, ETC) – 25 Kasım Teknik Analizi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTC, BAT ve ETC, alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor.

  • CRV, alçalan paralel kanaldan çıkış gerçekleştirdi ancak XRP, hala alçalan takoz formasyonu içinde hareket ediyor.

  • QTUM, alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor. Altcoin piyasalarına bakıldığında ise Ethereum (ETH) fiyatının alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdiği görülüyor.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) Fiyat Hareketi

Bitcoin (BTC) 19 ve 23 Kasım tarihlerinde çift dip formasyonu oluşturdu. Çift dip formasyonları ise genellikle yukarı doğru bir trend dönüşüyle sonuçlandığı için yükselişe işaret eden formasyonlar olarak değerlendiriliyor.

SponsorSponsor

Fiyat artışının devam etmesi halinde bir sonraki direnç bölgesi, 60.700 dolarda yer alıyor. Bu direnç, 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor ve yatay bir direnç bölgesiyle de kesişiyor. Buna ek olarak, aynı bölgenin alçalan bir direnç çizgisiyle kesiştiği de görülüyor. Öte yandan alçalan direnç çizgisi, rekor seviyeye ulaşıldığı andan bu yana varlığını koruyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Altcoin Piyasalarında Yükseliş: Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), BTC’ye benzer şekilde, 15 Kasım’da alçalan bir direnç çizgisini takip etmeye ve düşüş sergilemeye başladı. Ancak altcoin, 23 Kasım’da direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirmeyi başardı ve 24 Kasım’da bu çizgiyi bir destek olarak onayladı (yeşil ok).

Şu anda fiyat, 4.430 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirmeyi deniyor. Bu girişimin başarılı olması halinde bir sonraki direnç bölgesi, 4.700 dolarda yer alıyor.

ETH Grafiği (TradingView)

Popüler Altcoin Ripple (XRP) Direnci Aşabilecek mi?

Ripple (XRP) 14 Kasım’da alçalan bir takoz formasyonu içinde değer kaybetmeye başladı. Öte yandan alçalan takoz formasyonları, yükselişe işaret eden formasyonlar olarak değerlendiriliyor. Dolayısıyla bu durumlarda, formasyondan nihai olarak bir çıkış gerçekleşmesi bekleniyor.

Altcoin şu anda formasyonun direnç çizgisinde hareket ediyor. Çizginin aşılması halinde bir sonraki direnç bölgesi, 1,18 dolar ile 1,22 dolar aralığında yer alıyor. Ayrıca bu aralık, 0,5 fib. düzeltme seviyesi ile 0,618 fib. düzeltme seviyesi tarafından oluşturuluyor.

XRP Grafiği (TradingView)

Basic Attention Token (BAT) Analizi

Basic Attention Token (BAT) 10 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,69 dolara ulaştı ancak daha sonra alçalan bir direnç çizgisi altında düşüş sergilemeye başladı.

Ayrıca direnç çizgisinden dört kez reddedilen (kırmızı oklar) altcoin, şu anda bir kez daha çıkış gerçekleştirmeyi deniyor (mavi ok). Buna ek olarak, direnç çizgisinin 1,40 dolardaki direnç bölgesiyle de kesiştiği görülüyor. Dolayısıyla çıkış gerçekleştirme girişiminin başarılı olması, yükseliş hareketinin hız kazanmasını sağlayabilir.

BAT Grafiği (TradingView)

Curve DAO Token (CRV) Tepe Oluşturdu

Curve DAO Token (CRV) 25 Ekim’de alçalan bir paralel kanal içinde hareket etmeye başladı. Ancak 23 Kasım’da paralel kanaldan çıkış gerçekleşti. Böylece altcoin, bir önceki düzeltmenin sona erdiğini onayladı. Ayrıca 25 Kasım’da 6,21 dolar seviyesinde bir tepe oluştu.

En yakın direnç bölgesi, 6,80 dolarda yer alıyor. Bu direnç, 1,61 dış fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. Bu fib. düzeltme seviyesi ise son düşüş hareketi esas alınarak hesaplandı.

Buna ek olarak, 6,80 dolardaki direnç bölgesi aşılırsa 8,3 dolara doğru bir artış yaşanabilir.

CRV Grafiği (TradingView)

QTUM Yükselişe Devam Edecek mi?

QTUM 30 Ekim’de alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi. Böylece bir gün sonra 19,30 dolar seviyesinde bir tepe meydana geldi. Ancak daha sonra yaşanan gerileme ile birlikte, 14 dolardaki yatay bölge bir destek olarak onayladı (yeşil ok).

Altcoin fiyatındaki yükselişin devam etmesi halinde bir sonraki direnç bölgesi, 22 dolarda yer alıyor.

QTUM Grafiği (TradingView)

Direnç Çizgisini Takip Eden Bir Diğer Altcoin: Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic (ETC) 15 Ağustos’tan bu yana alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor. Ayrıca son reddedilme 9 Kasım’da olmak üzere, ETC’nin direnç çizgisinden birkaç defa reddedildiği de görülüyor.

Öte yandan düşüş hareketi, 48,50 dolardaki yatay destek bölgesinden gerçekleşen sıçrama ile sona erdi. Dolayısıyla altcoin, eylül ayı ortalarında aynı bölgeden kırılım gerçekleştirse de (kırmızı daire) bu bölgeyi bir kez daha destek olarak onayladı. Böylece kırılım, bir sapma olarak belirginlik kazandı. Bu gibi durumlarda, genellikle diğer yönde önemli bir fiyat hareketi görülüyor.

Direnç çizgisi ise şu anda 60 dolar civarında bulunuyor.

ETC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 25 Kasım 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!