BTC ve Altcoin (ETH, XRP, AUDIO, CRO, ROSE, ZEC) – 24 Kasım Teknik Analizi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTC ve ETH, çift dip formasyonu oluşturdu.

  • ZEC, kritik bir fib. düzeltme seviyesinden çıkış gerçekleştirmeyi deniyor.

  • CRO, 24 Kasım'da yeni bir fiyat rekoru kırdı.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) çift dip formasyonu oluşturdu. Altcoin piyasalarına bakıldığında ise Ethereum (ETH) fiyatının alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdiği görülüyor. Ayrıca Crypto.com token (CRO) ve Oasis Network (ROSE), kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) Dirence Doğru Hareket Edebilir

Bitcoin (BTC) alçalan bir paralel kanalı takip etmeye ve değer kaybetmeye başladı. Ancak düşüş hareketine rağmen 19 ve 23 Kasım tarihlerinde çift dip formasyonu oluştu. Çift dip formasyonu ise yükselişe işaret eden bir formasyon olarak değerlendiriliyor. 

SponsorSponsor

Buna ek olarak formasyon, altı saatlik grafik ölçeğindeki MACD ve RSI’da meydana gelen pozitif uyumsuzluk tarafından da destekleniyor. Pozitif uyumsuzluk, genellikle yükseliş yönlü trend dönüşüyle sonuçlanıyor.

Dolayısıyla en yakın direnç bölgesi olan 60.730 dolara doğru bir yükseliş hareketi başlayabilir. Öte yandan 60.730 dolar bölgesi, 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor ve yatay bir direnç bölgesiyle de kesişiyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Ethereum (ETH) Direnci Aştı

Ethereum (ETH), BTC’ye benzer şekilde, 19 ve 23 Kasım tarihlerinde bir çift dip formasyonu oluşturdu. Ancak BTC’nin aksine, düşük dip yerine yüksek dip meydana geldi (yeşil ok). Yüksek dip ise yükselişe işaret ediyor ve ETH’nin BTC’den daha güçlü bir hareket sergilediğini gösteriyor.

Ayrıca altcoin, alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi ve direnç çizgisini bir destek olarak onayladı. En yakın direnç bölgesi ise 4.420 dolarda yer alıyor.

ETH Grafiği (TradingView)

Popüler Altcoin Ripple (XRP) Analizi

Ripple (XRP) 18 Eylül’de yükselen bir destek çizgisini takip etmeye ve artış sergilemeye başladı. Böylece 10 Kasım’da 1,35 dolar seviyesinde bir tepe meydana geldi.

Tepe oluşturduktan sonra değer kaybeden altcoin, 18 ve 22 Kasım tarihlerinde yükselen destek çizgisini iki kez onayladı (yeşil ok). Ancak destek çizgisi varlığını koruduğu müddetçe yükseliş hareketinin devam edeceğinden söz edilebilir.

XRP Grafiği (TradingView)

Audius (AUDIO) Dirençten Çıkış Gerçekleştirebilecek mi?

Audius (AUDIO) 2 Kasım’da alçalan paralel kanaldan çıkış gerçekleştirdi. Ayrıca 16 Kasım’da paralel kanalın direnç çizgisine temas edildi ve direnç çizgisi bir destek olarak onaylandı.

Buna ek olarak, 23 Kasım’da yeni bir yükseliş hareketi başladı. Altcoin şu anda 3,05 dolardaki yatay direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirme sürecine girdi.

Sonuç olarak, direnç bölgesinin aşılması halinde yükseliş hareketinin hız kazanması bekleniyor.

AUDIO Grafiği (TradingView)

Crypto.com token (CRO) Rekor Seviyeye Ulaştı

Crypto.com token (CRO) kasım ayı başında hızlı bir oranda artış kaydetmeye başladı. Böylece fiyat, 24 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,945 dolara ulaştı. Ancak şu anda 0,97 dolarda bulunan ve 4,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturan direncin oldukça yakınında hareket ediliyor.

Dolayısıyla altcoin, kısa zaman içinde lokal zirveye ulaşabilir. 

CRO Grafiği (TradingView)

Rekor Seviyeye Ulaşan Bir Diğer Altcoin Oasis Network (ROSE) Oldu

Oasis Network (ROSE) 21 Kasım’da yeni bir fiyat rekoruna imza attı ve 0,466 dolar seviyesine ulaştı. Daha sonra 0,375 dolar bölgesine bir kez daha temas edildi ve bu bölge bir destek olarak onaylandı (yeşil ok).

Desteği onayladıktan sonra tekrar yükselişe geçen altcoin, 23 Kasım’da yutan boğa mumu oluşturdu. Yükselişe işaret eden mumlardan biri olan yutan boğa mumu, bir önceki düşüş hareketinin tamamını bir günlük mum ile geçersiz kılıyor.

En yakın direnç bölgesi ise 0,58 dolarda yer alıyor. Bu direnç, 2,61 dış fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

ROSE Grafiği (TradingView)

Altcoin Piyasalarında Keskin Artış: Zcash (ZEC)

Zcash (ZEC) 28 Eylül’de artış kaydetmeye başladı. Böylece altcoin, 24 Kasım’da 261,9 dolar seviyesinde bir tepe oluşturdu. Ayrıca bu tepenin 0,618 fib. düzeltme seviyesine (beyaz) karşılık geldiği de görülüyor.

261,9 dolar bölgesinden bir çıkış gerçekleşmesi halinde yılın en yüksek seviyesi olan 372 dolara doğru bir yükseliş hareketinin başlaması bekleniyor. Buna ek olarak, 372 dolar bölgesine kadar herhangi bir direnç bulunmuyor.

ZEC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 24 Kasım 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!