BTC ve Altcoin (ETH, XRP, ADA, YFI, BZRX, DASH) – 28 Nisan Teknik Analizi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • ETH 28 Nisan'da yeni bir rekor kırdı.

  • XRP dördüncü dalga geri çekilmesini tamamladı.

  • BZRX alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 0,5 fib. düzeltme seviyesinde bir dirençle karşılaştı ve dirençten reddedildi. Altcoin piyasalarına bakıldığında ise Ethereum (ETH) fiyatının rekor kırdığı görülüyor.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) 55.865 dolardaki direnç seviyesinden reddedildi. Altcoin piyasalarına bakıldığında ise Ethereum (ETH) fiyatının yeni bir rekor kırdığı görülüyor. XRP’nin dördüncü dalga geri çekilmesini, Cardano (ADA) fiyatının ise düzensiz düz düzeltmeyi tamamladığı söylenebilir. Diğer yandan Yearn.finance (YFI) önemli bir destek bölgesinden sıçrama gerçekleştirdi. bZx Protocol (BZRX) de alçalan bir direnç çizgisinden çıkış yaptı ve bu direnç çizgisini destek olarak onayladı. DASH ise 245 dolar ve 330 dolar aralığında hareket ediyor.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) Analizi

Bitcoin (BTC) fiyatı, 26 Nisan’dan bu yana artış kaydediyor. Ancak BTC 55.865 dolardaki 0,5 fib. düzeltme seviyesinden (siyah) 27 Nisan tarihinde reddedildi.

Hem RSI’da hem de MACD’de negatif uyumsuzluk görülüyor.

51.350 dolarda bulunan 0,5 fib. düzeltme seviyesinde güçlü bir destek göze çarpıyor. Bu fib. seviyesi ise yükseliş hareketinin tamamı esas alınarak hesaplandı ve yatay bir destek bölgesiyle de kesişiyor.

Ayrıca 0,382 ve 0,618 fib. düzeltme seviyelerinin ara destek olarak çalışması da muhtemel görünüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Lider Altcoin Ethereum (ETH) 

Ethereum (ETH) 28 Nisan tarihinde bir rekora imza attı ve 2.716 dolar seviyesine ulaştı. Daha sonra ise küçük bir düşüş yaşadı.

Dalga sayımı analizine bakıldığında, ETH’nin üçüncü dalganın (turuncu) beşinci alt dalgası (siyah) içinde hareket ettiği görülüyor. Dolayısıyla altcoin fiyat hareketinin tepe noktası için olası hedefler, 2.874 dolarda ve 3.280-3.350 dolar aralığında bulunuyor. 3.280-3.350 dolar aralığı, iki farklı fib. düzeltme seviyesinin kesişim bölgesine karşılık geliyor. Yukarıda belirtilen hedefler ise 2,61 dış fib. düzeltme seviyesi ile birinci ve üçüncü alt dalgaların fib. yansıtması kullanılarak bulundu.

ETH Grafiği (TradingView)

XRP Fiyat Analizi

XRP 14 Nisan’da 1,96 dolar seviyesinde lokal bir tepe oluşturdu ve üçüncü dalgayı (turuncu) tamamladı. Daha sonra ise düşüş kaydedildi.

23 Nisan’da 0,88 dolarda bir dip oluşturan ve ardından sıçrama gerçekleştiren altcoin, dördüncü dalga geri çekilmesini tamamlamış olabilir.

Yükseliş hareketinin tepe noktası için olası hedef, 2,72 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu hedef ise birinci ve üçüncü dalgaların fib. yansıtması kullanılarak hesaplandı.

XRP Grafiği (TradingView)

Rekor Kırması Beklenen Altcoin: Cardano (ADA)

Cardano (ADA) 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,55 dolara ulaştı. Ancak daha sonra değer kaybı yaşandı.

Altcoin 23 Nisan’da 0,92 dolar seviyesinde lokal bir dip oluşturdu. Bu düşüşle birlikte düzensiz düz düzeltme hareketi tamamlanmış olabilir.

Oluşan dip seviyenin ardından bir sıçrama gerçekleşti ve ADA 1,05 dolardaki destek bölgesinde tutundu.

Altcoin fiyatındaki yükseliş hareketinin tepe noktası için olası hedefler, 1,83 ve 2,38 dolarda bulunuyor. ETH’ye benzer şekilde, ADA’nın da bir rekora imza atması bekleniyor.

ADA Grafiği (TradingView)

Yearn.finance (YFI) Desteğe Tutundu

Yearn.finance (YFI) 19 Nisan’da rekor seviye olan 57.497 dolara ulaştı ve ardından değer kaybetmeye başladı. Altcoin fiyatı, 39.500 dolar seviyesine geriledi ve bu seviyeyi destek olarak onayladı.

Stokastik Osilatör’de ölüm kesişimi meydana gelmesine rağmen RSI ve MACD yükselişe işaret ediyor.

YFI için en yakın direnç bölgesi ise 68.450 dolarda bulunuyor.

YFI Grafiği (TradingView)

bZx Protocol (BZRX) Altcoin Analizi

bZx Protocol (BZRX) 30 Mart’ta alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi. 17 Nisan’da 1,04 dolar seviyesinde dip oluştu ve ardından düşüş hareketi başladı.

Düşüş hareketi, BZRX’in çıkış gerçekleştirdiği direnç seviyesine dönmesine neden oldu ve bu seviye destek olarak onaylandı. Daha sonra altcoin 0,65 dolar seviyesinde tutundu. Bu seviyenin de destek olarak çalışması muhtemel görünüyor. Fiyat hareketinin tamamına bakıldığında ise running flat düzeltmesi tamamlanmış olabilir. 

Yükseliş hareketinin tepe noktası için olası hedef ise 1,28 dolarda bulunuyor.

BZRX Grafiği (TradingView)

DASH Fiyat Hareketi

DASH 17 Nisan tarihinden bu yana düşüş kaydediyor. 23 Nisan’da 245 dolar bölgesinden sıçrama gerçekleşti ve bu bölge destek olarak onaylandı.

Ancak sıçrama güç kazanamadı.

Altcoin şu anda 245 dolar ve 330 dolar aralığında hareket ediyor. 

245-330 dolar aralığından bir kırılım veya çıkış gerçekleşmediği takdirde trendin yönünü belirlemek de mümkün görünmüyor.

DASH Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 28 Nisan 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın