Bozokcoin’in Gözüne Çarpan Bu Detay, Yeni Altcoin Rallisine mi İşaret Ediyor?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Deneyimli analist Bozokcoin, altcoin tahtalarındaki hareketin bir ralli tetikleyicisi olabileceğini ifade etti.

  • Başarılı isim, Stellar Lumens (XLM), Ripple (XRP), Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) tahtalarında yaşanan hareketlere dikkat çekti.

  • Potansiyeli en yüksek altcoinleri ise WazirX (WRX), Icon (ICX), Tezos (XTZ), Stellar Lumens (XLM) ve Basic Attention Token (BAT) şeklinde sıralıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Türk kripto para sektörünün önemli analistlerinden birisi olan Bozokcoin, BeInCrypto Türkiye ekibine önemli açıklamalar yaptı. Usta isim, büyük altcoin tahtalarında hareket gözlemlediğini ifade ederken, bunun da olası bir altcoin rallisi öncesi hazırlık olabileceğini söyledi. Bozokcoin, ayrıca portföyünde ağırlığı da bu dönemde altcoinlere verdiğini söyledi.

SponsorSponsor

4 Büyük Altcoin Hareketleniyor

BeInCrypto Türkiye ekibine konuşan Bozokcoin, dört altcoin tahtasında önemli değişimler gözlemlediğini ifade eti. Başarılı analist, Stellar Lumens (XLM), Ripple (XRP), Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) tahtalarında yaşanan hareketlere dikkat çekerken bunlara ek olarak altcoin piyasasında genel görünümün de olumlu olduğuna vurgu yaptı.

SponsorSponsor

Bu altcoinlerde yaşanacak olan hareketlerin, genel manada piyasaya olumlu etki yapacağını düşündüğünü ifade eden analist, altcoinler konusunda umutlu olmaya devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Ünlü isim, geçtiğimiz günlerde BeInCrypto Türkiye ekibine verdiği röportajda da gelecek vaat eden altcoinleri paylaşmıştı. Bozokcoin’e göre önümüzdeki dönemde kazandırma potansiyeli yüksek olan altcoinler WazirX (WRX), Icon (ICX), Tezos (XTZ), Stellar Lumens (XLM) ve Basic Attention Token (BAT). Ayrıca 27 Nisan günü yaptığı değerlendirmesinde gizlilik odaklı kripto para Zcash (ZEC) vurgusu yapmış ve Zcash ağında kasım ayında yaşanacak olan blok ödülü yarılanmasına dikkat çekmişti.

Bozokcoin, 29 Nisan günü yine ekibimize verdiği demeçlerde altcoin piyasasında bir hareket beklediğini belirtmişti. Kurt trader, özellikle Bitcoin dominasyon oranlarına vurgu yaparken, dominasyonun düşmesi durumunda altcoinlerde hareket beklediğini ifade ediyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin hakkında da konuşan analist, Bitcoin’in yarılanma sonrasında fiyatını orta vadede arttıracağını düşündüğünü bir kez daha yineledi. Ancak Bozokcoin, kısa vadede odağının tamamen altcoinlerde olduğuna da vurgu yaptı.

Geçmiş Rallilerde İsabetli Tahminler

Altcoin piyasası hakkında son dönemde yaptığı isabetli tahminler ile bilinen usta isim, geçmiş dönemlerde de önemli saptamalarda bulunmuştu. 9 Ocak günü yaptığı bir değerlendirmede altcoinlerde sert hareketler başlayabileceğini iddia eden Bozokcoin, nitekim bu analizinde haklı çıkmıştı. O dönem özellikle birçok büyük altcoin fiyatında ciddi sıçramalar yaşanmıştı.

Ayrıca Ethereum fiyatı konusunda yine o dönem bir analiz yapan isim, fiyatın 170 dolara kadar gideceğini söylemişti. O dönem için 140 dolar seviyesinde alınıp satılan Ethereum’da 190 ve 230 dolar hedefleri de veren analistin yorumları, bir bir doğru çıktı. ETH fiyatı analizin yapıldığı 13 Ocak sonrasında ise 170 doları geçmişti. Hatta fiyat, Bozokcoin’in attığı tweetten yaklaşık bir ay kadar sonra 280 dolara kadar çıkmıştı. Bu rakam da Ethereum fiyatının bu yıl içinde çıktığı en yüksek seviye olmuştu.

Yeni bir altcoin rallisi için farklı emare ve göstergeler de karşımıza çıkıyor. Borsaların 30 Nisan günü yaşanan hızlı yükselişte hacim rekorları kırması önemli bir detay olarak gösteriliyor. Örneğin Binance, o gün 15 milyar dolar hacimle günlük bazda rekorunu kırmıştı. Piyasaya o dönem için akan ciddi miktardaki para, altcoin boğasının ayak sesleri olarak da değerlendiriliyor.

Öte yandan olası bir yükselişte Binance, OKEx ve Huobi gibi dev borsaların kripto paralarının büyük bir artış yaşaması da muhtemel olabilir. Ayrıca son dönemin dikkat çeken projesi Tezos da önemli bir başka altcoin projesi olarak gösteriliyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Hekimlik eğitimine devam eden Nihat, bir yandan da kripto para sektörü ile ilgili çalışmalar yapıyor. Bu alanda içerik üretimi başta olmak üzere, pazarlama ve çeşitli projelerde yönetim kademesinde görev alan Nihat, Blockchain ve kripto paraların dünyadaki ekonomik sistemde ciddi değişiklikler yapacağını düşünüyor. Nihat’ın bir hedefi de üniversite hayatını sonlandırdıktan sonra, Blockchain teknolojisi ve onun medikal uygulamaları hakkında araştırmalara katılmak.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın