Bozokcoin Açıkladı: Bitcoin 10.000 Dolar Altına İnebilir mi? Şu An Hangi Altcoin’leri Takip Ediyor?

Makaleyi Paylaş
KISACA
 • Başarılı Türk analist Bozokcoin, BeInCrypto'ya verdiği özel röportajda kripto para sektörüne yönelik açıklamalarda bulundu.

 • Deneyimli analist, Bitcoin'in piyasa hakimiyetinin devam edeceğini ifade etti.

 • Bozokcoin ayrıca kripto para sektöründe çok konuşulan DeFi projelerinin dikkatini çekmediğini dile getirdi.

 • promo

  Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Türk kripto para topluluğunun tanınan analistlerinden olan Bozokcoin, BeInCrypto Türkiye ekibine bu hafta verdiği röportajda Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para projelerine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için tekrar çok teşekkürler.
 • Daha önceki röportajlarımızda Bitcoin için belirttiğiniz 10.700 dolar hedefi tam anlamıyla nokta atışı oldu diyebiliriz. Bitcoin için haftanın 11.111 dolar üzerinde kapanması beklentisi içerisinde olsanız da yaşanan olaylar gidişatı değiştirdi. Şu an için Bitcoin fiyatı açısından nasıl bir öngörünüz mevcut? Boğa piyasası devam edecek mi?
BTC için 10.700 doları üzeri kapanış hedefinin gerçekleşmesi geçen hafta için iyi olmuştu. Bu hafta sonunda 11.111 dolar seviyesinin üzerinde kapanış beklentim devam etmekteydi ama son gelişmeler durumun seyrini değiştirebilir. Bu bağlama olumsuz düşünmüyorum ama bu kapanış haftaya ertelenebilir. 10.500 dolar üzeri kapanış, bu olumsuz gelişmelere rağmen iyi olur düşüncesindeyim.
 • BitMEX kripto para borsasına açılan dava aslında piyasayı ciddi anlamda sarstı. Buna rağmen daha önceki yıllara kıyasla böyle bir haberin Bitcoin’i çok daha az etkilediği görülüyor. Sizce bu gelişmeye rağmen BTC’nin 10.000 dolar altına inmemesi artık inmeyeceği anlamına mı geliyor?
Her gelen olumsuz habere rağmen BTC’nin direnmesi birileri tarafından gelen panik satışların karşılandığını gösteriyor, BitMEX kurucu ortağının tutuklanması sonrası gelişmeler önem arz ediyor ve gelişmeleri yakından takip edeceğiz.
 • Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 59,44 seviyesine kadar geriledi. Gelen bu haberlerin aslında en çok BTC’ye zarar verdiği ve piyasa hakimiyetini azalttığı görülüyor. Sizce BTC’nin piyasa hakimiyeti düşmeye devam edecek mi?

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti güçlenerek devam edecektir. BTC arzı bir anda artan bir ürün değil fakat piyasaya sürekli yeni coinin girmesi aslında dominance’ı aşağı çekiyor. Eski coinlerde önemli hareketlilikler pek yok ama sayı olarak her geçen sene ciddi manada artış gösteriyorlar, bu artış dominance üzerinde baskı oluşturuyor.

 • IOST pozisyonunuzu kapattığınızı belirtmiştiniz. Şu an için takip ettiğiniz veya belirli bir seviyeye gelmesini beklediğiniz herhangi bir altcoin var mı? Böyle puslu bir dönemde yatırımcılara tam olarak ne öneriyorsunuz?
Altcoin piyasasının büyük kısmı çöp olmuş durumda, olmaya da devam edecekler. Piyasa tarafından kabul görmüş önemli toplulukları olan coinler her zaman rağbet görebilir. Daha doğrusu piyasa tarafından kabul görmeliler. Altcoinlerde REP, CHZ ve ZEC pozisyonlarını görüyorum ve ciddi manada geri çekilme yaşandı fakat aldığım pozisyonlarda sıkıntı oluşmadı. Bununla birlikte ZEC güçlenerek yoluna devam edecektir.
 • DeFi projelerinin genelinde sert bir düşüş görüldü. Bazı projelerin insanları dolandırması sektöre olan güveni de sarstı. Sizin DeFi projeleri hakkındaki görüşleriniz neler? Yatırım yapmasanız bile takip ettiğiniz bir proje bulunuyor mu?
DeFi çok dikkatimi çekmiyor, zaten daha önceki röportajlarımda da bunun geçici bir akım olduğunu belirtmiştim. O günden itibaren DeFi projelerinde sert düşüşler görüldü. İstedikleri potansiyeli yakaladıkları zaman, maalesef yatırımcılara emanet ettiler.
 • Son olarak Donald Trump’ın Koronavirüs testinin pozitif çıkması da BTC için hafif de olsa olumsuz bir etki yarattı. Şu an için Trump’ın durumunun kötüye gittiği belirtiliyor. Pazartesi ABD piyasalarının açılması ile kripto para sektöründe de bir değişiklik olmasını bekliyor musunuz?
Kripto para tarafında çok etkisi olduğunu sanmıyorum. BitMEX olayı daha fazla önemsendi. Federal Rezerv Sistemi’nin (FED) parasal genişleme düşündüğü bir dönemde yeniden alınacak varlıklar üzerinde satış baskısı için bahane lazımdı. Yani, panik satışlar yapacak yatırımcılar gerekliydi.
Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın