Bozokcoin 12’den Vurdu, Bir Günde %30 Artış Geldi: Sırada Hangi Altcoin Var?

Makaleyi Paylaş
Kripto para piyasası, Bitcoin fiyatından aldığı destekle yükselişini sürdürürken, altcoin fiyatlarında da son günlerde önemli artışlar yaşanmaya başladı. Cardano (ADA) ile başlayan yükseliş hareketleri, Stellar (XLM) ve Ripple (XRP) ile devam etti. Bugünün dikkat çeken altcoinlerinden bir tanesi de önemli kripto para uzmanlarından Bozokcoin’in portföyünde yer alan IOST oldu. IOST bir günde yaklaşık yüzde 30 değer kazanarak hedefi tutturdu.

Altcoin piyasası son günlerde canlansa da dominance oranındaki yükseklik yatırımcıları korkutuyor. Uzun süredir Bitcoin’in yukarı yönlü devam etmesi, altcoinlerin de hareketini şimdilik özgür bırakıyor. Ethereum fiyatında yaşanan sert yükselişler, altcoinler için beklentileri artırsa da aralarından bazıları şimdiden yukarı yönlü hareket etmeye başladı. Bozokcoin’in tahmin ettiği IOST’u, diğer hedefleri de takip edebilir.IOST Fiyatını Tahmin Etmişti

Türkiye’nin başarılı kripto para analistlerinden Bozokcoin, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda IOST hakkındaki değerlendirmelerini açıklamıştı. Fiyatın 0,008 dolar seviyesine ulaşacağını tahmin eden deneyimli isim, bugün gelen büyük sıçramayla hedefini tutturdu. IOST’un fiyatı, gün içinde yaklaşık yüzde 30’luk bir artış yaşayarak günün en çok kazandıranlarının arasına girdi. Altcoin hareketliliğinin devam ettiği bu günlerde, fiyat piyasada dikkat çekti.IOST fiyatı, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,0084 dolar seviyesinde bulunuyor. Yükselişin devam ediyor olması yatırımcıları heyecanlandırıyor. Bozokcoin ise geçtiğimiz kasım ayında altcoin hedefini vererek fiyatın bu noktaya yükseleceğini tahmin etmişti. Uzun süredir takibinde olan popüler altcoinin yükselişi, usta ismin tahminleriyle örtüştü.

İki Yeni Altcoin Hedefi

IOST’un yükselişini bilen usta analist Bozokcoin, dün ve bugün değerlendirdiği iki yeni altcoin için hedeflerini verdi. Bozokcoin’in ilk değerlendirmesi başarılı altcoinlerden OMG oldu. Deneyimli isim, OMG fiyatının ilk hedefinin 4,2 dolar seviyesi olduğunu söylerken ikinci fiyat hedefini ise 5 dolar seviyesi olarak belirledi. OMG, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3,47 dolar seviyesinde bulunuyor.

Bozokcoin’in ikinci hedefi ise bir başka popüler altcoin ALGO oldu. ALGO için ilk hedefi 0,54 olarak belirleyen deneyimli analist, ikinci hedefi ise 0,65 dolar olarak belirledi. Altcoinlerin de yakın zamanda tırmanışa geçeceğini düşünen Bozokcoin, haftalık kapanışlara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Son zamanlarda hafta sonlarında yükseliş kaydeden kripto para piyasası için önümüzdeki günler hareketli geçebilir.

Ethereum’un Patlama Yapması Bekleniyor

Bitcoin’in uzun süredir boğa koşusunda ilerliyor olması, kuşkusuz altcoin yatırımcılarını da heyecanlandırıyor. Bitcoin üzerinden piyasaya giren nakit akışının, bir süre sonra altcoinlere kayacağı düşünülürken, uzmanlar bu rallilerin ve boğa sezonunun başlaması için öncelikle Ethereum fiyatının önemli sıçramalar yapması gerektiğini ifade ediyor. Ethereum, geçtiğimiz hafta boyunca önemli bir fiyat artışı yaşayarak 1.200 dolar seviyelerini aşmıştı.

Altcoin fiyatları için Ethereum’un yükselişi, dominance oranının düşmesi için elzem olarak görülüyor. Bitcoin’in son atakları sonunda yeniden 70 seviyesini aşan dominance oranı, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 71 seviyesinde bulunuyor. Altcoinlerin gözü kulağı ise bu oranda yaşanacak düşüş ve ardından gelecek muazzam boğa koşusunda. Buna rağmen lider kripto para birimi Bitcoin, şu ana kadar sahneyi kimseye kaptırmayacak gibi görünüyor.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın