Bomba İddia: Bakkt’ın CEO’su Senatör mü Oluyor?

Makaleyi Paylaş

WSJ’nin bildirdiğine göre Georgia Valisi Brian Kemp’in Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’nda boşalan koltuk için en büyük adayı, Bitcoin vadeli işlemleri platformu Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler. Bu değişiklik, sağlık sorunları nedeniyle koltuğunu bırakacak olan mevcut senatörlerden biri yerine yapılacak.

SponsorSponsor

Görevi suistimal soruşturması boyunca başkanın en ateşli savunucularından biri olan Milletvekili Doug Collins isminde ısrar eden Trump’a karşı bu seçimin, çok “şık” olmadığı konuşuluyor. Kabul edildiği takdirde, Loeffler üç dönemdir Johhny Jackson’a ait olan senatör koltuğuna oturacak. Fakat 2020’de tekrar seçimlere girmek zorunda.

SponsorSponsor

Bakkt ve Bitcoin İçin Harika Haber

Cumhuriyetçilerin bir önceki seçim döneminde kullandığı “Make America Great Again!” (Amerika’yı Tekrar Güçlü Yap!) sloganı bu dönem değişikliğe uğradı ve “Keep America Great!” (Amerika’yı Güçlü Tut!) halini aldı. Başvurusunda bu slogana atıfta bulunan Loeffler da şunları ifade etti:

“Eğer seçilirsem “Amerika’yı Güçlü Tutmak” için Başkan Trump, Senatör David Perdue (Georgia’nın diğer senatörü, Cumhuriyetçi) ve sizin yanınızda olacağım.”

Her ne kadar birçok insan Loeffler’ın siyasî tecrübesi hakkında ve Cumhuriyetçilerin gündemine ayak uydurması konusunda şüphe duyuyorsa da adaylığına ilişkin haberler Bitcoin için mükemmel bir fırsat.

Dünyanın her yerinde kripto paralar, insanların nasıl yaşadığına ve hangi biçimde ödeme yaptığına göre şekilleniyor fakat ABD’de uyum, spekülatif amaçlarla sınırlı. Yasal tepkiler ve kanun koyucuların bilgi konusundaki sığlığı, ABD’de Bitcoin’in daha geniş çevrelere uyum sağlamasını engelliyor.

Loeffler gibi kanun koyucular Bitcoinle ilgili ve genel olarak da kripto paralarla ilgili ufukta görünen bazı değişiklikleri gerçekleştirebilir. Kripto para bilgisi sektörüne sahip olmanın yanı sıra Loeffler, Microsoft ve Starbucks tarafından desteklenen ve kripto paralarla ilgili iyi fonlanmış bir finans hizmeti veren Bakkt’ı da işletiyor. Aynı zamanda hangi yasal düzenlemelerin kripto para dünyasındaki bir şirkete, nasıl zarar verebileceğini bilen doğrudan bir tecrübesi de var.

Kurumları, Kripto Paralara Doğru Çekmek

Loeffler ve eşi Jeffrey C. Sprecher (Intercontinental Exchange’in (ICE) CEO’su ve New York Menkul Kıymetler Borsası Başkanı), Bakkt’ı 2018 yılında, kurumları kripto para sektörüne yaklaştırmak için kurmuşlardı. 2017’de Bitcoin fiyatı patlama yaşadıktan sonra kurumlar, “kripto” ön eki almış finansal araçlara karşı büyük bir iştah duymaya başladılar. Bakkt da ICE’nin bu amaçlarını gerçekleştirmek için bir araç oldu. Bu açığı kapatmak için Bakkt, birçok bürokratik engele karşın 2019 Eylülü’nde Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlattı

Ağır ilerleyen başlangıca rağmen Bakkt Bitcoin vadeli işlemler platformuna ilgi, hatırı sayılır seviyelere çıktı. Fakat hâlâ dalgalı bir seyir izlemeye devam ediyor. BeInCrypto’nun aktardığı üzere geçen hafta 42,52 milyon dolarlık işlem gören 5.671 sözleşme ile tüm zamanların en yükseği olarak kaydedilen ani bir yükseliş yaşadı. Dünkü hacmi ise toplam değeri 17,02 milyon dolar olan 2.328 sözleşme ile sert bir düşüşe geçmiş olarak kaydedildi.

Görsel materyaller Shutterstock’tan alınmıştır.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın