Boğa Sezonu Başladı: Bu İki Altcoin Potansiyelleriyle Dikkat Çekiyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Küresel borsalarda listeli birçok altcoinin, son iki haftada önemli sıçramalar yapması yatırımcıları heyecanlandırmıştı.

  • Bununla birlikte, merkezsiz borsalarda öne çıkan kripto para projeleri ise potansiyelleriyle dikkat çekiyor.

  • Bunların arasında piyasaya giriş için ilk adımı atan iki altcoini sizin için derledik.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Kripto para piyasası, altcoin fiyatlarının son dönemde gösterdiği büyük performansla birlikte, tüm aktörleriyle boğa sezonunu başlatmış görünüyor. Küresel borsalarda listeli birçok altcoinin, son iki haftada önemli sıçramalar yapması yatırımcıları heyecanlandırmıştı. Bununla birlikte, merkezsiz borsalarda öne çıkan kripto para projeleri ise potansiyelleriyle dikkat çekiyor. Bunların arasında piyasaya giriş için ilk adımı atan iki altcoini sizin için derledik.

Lider kripto para birimi Bitcoin ve sonrasında Ethereum fiyatında yaşanan büyük yükselişler sonrası, gözler altcoin piyasasına çevrilmişti. Bu noktada Polkadot (DOT), Cardano (ADA), Chainlink (LINK) gibi büyük paraların sert yükselişleri, altcoinler için boğa sezonunun başlangıcını yaptı diyebiliriz. Merkezsiz borsalarda listelenen yeni aktörler ise bu yükselişleri şimdiden gölgede bırakmaya başladı. Piyasalara giriş yapmaya hazırlanan iki proje hem teknolojileriyle hem de getirdiği çözümlerle şimdiden dikkatleri üzerine çekti.E-Money IDO’su Saniyeler İçinde Bitti

Cosmos blockchain altyapısını kullanan E-Money projesi, geçtiğimiz günlerde İlk Merkezsiz Borsa Arzı (IDO) etkinliğini düzenleyerek ses getirdi. IDO olarak ün kazanan ve Polkastarter üzerinden yapılan altcoin satışları, yatırımcılar tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Katılımın fazla olduğu E-Money projesinin kendi tokeni olan NGM tokenleri ise dün itibarıyla satışa çıktı ve saniyeler içinde tükendi. NGM tokenlerinin IDO fiyatı ise 0,50 dolar olarak açıklanmıştı.E-Money projesi, kendisini para mefhumunun gelecek nesildeki temsilcisi olarak tanıtıyor. Altcoin projesi temelde, finansal hizmetlerin dijitalleşmesiyle birlikte oluşan nakit sorununu çözmeyi amaçlıyor. Bu noktada kendi merkezsiz borsalarını (DEX) kuran şirket, platform üzerinden itibari para birimlerinin dijital versiyonunu kullanıcıların hizmetine sunuyor. E-Money borsasına Keplr cüzdanı ile bağlanabilen yatırımcılar için şu anda Danimarka kronu, İsviçre frangı, İsveç kronu, Norveç kronu ve avro gibi para birimlerinin dijital versiyonu bulunuyor. Aynı zamanda takas işlemleri ve staking imkânı da mevcut.

Büyük bir merakla beklenen E-Money bugün (20 Ocak) saat 17 itibariyle popüler kripto para borsası BitMax’da listelenecek.

Insured Finance Yenilikçi Bir Çözüm Getiriyor

Piyasaya yeni çıkan altcoin projeleri arasında dikkat çekenlerinden bir tanesi de Insured Finance. Proje, temelde güvenilirliği tartışılan ve sıklıkla yatırımcıların başına dert açan sözleşme güvenliğiyle ilgili sigorta çözümleri sunan bir platform. Kullanıcıların birbirlerini sigortalayabildiği bir ağ yaratan Insured Finance, geleceğin sektörü olan kripto paraların daha güvenli bir ortam haline gelmesi için çabaladığını söylüyor. Özellikle DeFi alanında gelişen teknolojilerle birlikte kullanım oranının artması, Insured Finance çözümlerini önemli bir noktaya taşıyabilir.

Diğer yandan son günlerin en popüler kripto parası Polkadot’un ekosisteminin bir parçası olan Insured Finance, DOT altyapısının dikkat çeken altcoin projelerinden bir tanesi. Bugün Türkiye saatiyle 15:00’te Uniswap üzerinde satışa çıkacak olan INFI tokenlerine ilgi şimdiden katlandı. Bu tip projelerin artmasıyla beraber küçük ve büyük yatırımcıların merkezsiz borsalara doğru yöneleceği düşünülüyor.

Merkezsiz Borsalar Altcoin Yatırımcılarının Gözdesi

Altcoin piyasası hem mevcut kripto paralar hem de piyasaya yeni çıkan potansiyelli projelerle birlikte muazzam bir boğa sezonunu başlatmış görünüyor. Özellikle geleneksel piyasaların bu yöne olan ilgisinin artması ve kurumsal yatırımların geleceği söylentileri, sektörde şimdiden bir heyecan yarattı. Son gelen verilere göre merkezsiz borsaların lideri Uniswap’taki likit oranı tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Hem Polkadot ekosistemindeki altcoin projelerine olan ilgi hem de yenilikçi projelerin yatırımcıları heyecanlandırması, merkezsiz borsalara olan ilgiyi artırmış görünüyor. Gelen veriler, sadece Uniswap üzerindeki likit paranın 3,51 milyar doları aştığını gösteriyor. Çoğunluğu Ethereum olan bu likit varlığın ileride hem DEX’leri hem de Ethereum’u destekleyeceği düşünülüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın