Bloomberg Analistinden Bomba Bitcoin Fiyat Tahmini

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para piyasalarının lideri Bitcoin (BTC) piyasa hakimiyetini güçlendirerek altcoinleri sönümlüyor.

  • Bitcoin 20 Temmuz’da 29.856 doları gördükten sonra yüzde 90’dan fazla toparlanma gösterdi.

  • Bloomberg tarafından, BTC’nin geleceğiyle ilgili bir tahmin yapıldı.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasalarının lideri Bitcoin (BTC), piyasa hakimiyetini güçlendirerek altcoin piyasalarını ezip geçiyor. Bitcoin, 20 Temmuz’da 29.856 doları gördükten sonra %90’dan fazla toparlanma gösterdi. Piyasa hakimiyet oranı %45’e çıkan BTC, yoğun ilgiye kolay ulaşmadı. 11 Ekim’de, dünyanın en değerli kripto parası BTC, 57.000 dolar barajını aşmayı başardı. Bloomberg tarafından BTC’nin geleceğiyle ilgili bir tahmin yapıldı. Bloomberg analisti Akshay Chinchalkare’ın analizi ve BTC fiyat tahminine gelin beraber bakalım.

SponsorSponsor

Bitcoin Ters Omuz ve Baş Grafiği Oluşturdu

Analist Chinchalkare’a göre Bitcoin, temmuz ayındaki en düşük seviyesinden bu yana %90’dan fazla yükseliş gerçekleştirdi. Şimdi ise tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmaya hazırlık yapıyor. Lider kripto para birimi, 5 Ekim’de 50.000 dolar seviyesinin üzerinde yer edindi ve o zamandan beri geriye dönmedi. Bitcoin, eylül ayının bitimiyle beraber fiyat rallisine başladı ve geçtiğimiz günlerde beş ay içirişinde ilk kez 56.000 dolar seviyesine ulaşmış oldu. Ancak ayılar, 56 bin dolar hareketini durdurup BTC fiyatını baskıladığından, bu seviyenin üzerine çıkmak, beklenenden daha zor oldu. Sonuç olarak, Bitcoin 8 Ekim’de birkaç bin dolar düşerek 54.000 doların altını görmüş oldu. BTC’nin üzerinde oluşan satış baskısı durumu son 48 saatte bir kez daha değişti. 11 Ekim günü BTC değer kazanmaya başladı ve 56.000 dolara ulaştı. Dijital altın, geçtiğimiz günlerden farklı olarak son 24 saatte 56.000 doları kırıp yukarı devam etti.

SponsorSponsor

En değerli kripto para birimi, saat 16:10 (TSİ) itibarıyla 57.000 doların biraz üzerinde işlem görüyordu ve 2021 Nisan rekorunun yaklaşık 7.700 dolar gerisindeydi. Bitcoin’in aksine altcoin piyasaları yaşanan ralliden uzak kaldı. Bloomberg analisti Akshay Chinchalkare’a göre, Ethereum ve pek çok altcoin küresel piyasalardaki dalgalanmaların ortasında. Bloomberg yazarına göre altcoinler; hisse senetleri, tahviller ve altın gibi varlıkların yarattığı zorluklarla boğuşuyor. 

Bitcoin 85.000 Dolara Hazırlık Yapıyor

Chinchalkare Bloomberg’de yer alan köşesinde Singapur merkezli kripto borsası Luno’nun Asya Pasifik’in başkanı Vijay Ayyar’ın görüşlerine yer verdi. Ayyar, Bitcoin için rekor seviyeleri görmenin yakın zamanda mümkün olduğunu belirtti. Luno başkanı, grafik modellerine göre BTC fiyatının yaklaşık 80.000 ila 85.000 dolar arasında olabileceğini söyledi. Vijay Ayyar, kısa vadede yükselişin gelmesi için dijital altının 50.000 dolarlık destek seviyesinin altına düşmemesi gerektiğini belirtti. Bloomberg yazarı Chinchalkare, 51.000 dolar seviyesi kırıldıktan sonra oluşan Bitcoin grafiğini köşesinde paylaşarak Vijay Ayyar’ın görüşlerine katıldığını belirtti. Ayyar’ın grafiği daha sonra Twitter üzerinden Bloomberg resmi hesabından paylaşıldı. Tweette “Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru koşuyor.” ifadelerine yer verildi.

Ichimoku Sinyalleri Neyi İşaret Ediyor?

Bloomberg analisti Akshay Chinchalkare, çizdiği BTC grafiği için “Bitcoin’in yükselişi, tersine çevrilmiş omuz ve baş modelini oluşturdu” dedi. Chinchalkare, ters omuz ve baş modeli için ölçülen Bitcoin hedefinin yaklaşık 79.000 dolar olduğunu belirtti. Bloomberg analistinin BTC görüşü, 2021 yılı Nisan ayından itibaren tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 doların aşılabileceği anlamına geliyor. Chinchalkare, Ichimoku Bulutu sinyallerini kullanarak Bitcoin ve Ethereum fiyat momentumu üzerine çıkarımda bulundu. Bloomberg yazarı, Ichimoku sinyallerinin, geçmişten daha fazla kazanç öngören bir sinyal verdiğini ifade ediyor. Chinchalkare, Ichimoku sinyallerinin, kısa vadeli momentumun uzun vadeli trendin üzerinde olduğunu gösterdiğini ifade ediyor. Kripto para analisti, son beş yılda her iki kripto paranın da Ichimoku sinyallerine uygun hareketlerde bulunduğunu belirtiyor.

Bloomberg yazarı, vadeli işlem ve opsiyon borsası verilerine de değerlendirdi. Chinchalkare, opsiyon piyasasında pozisyon sayısı bilgisinin, BTC fiyatına dair analizlere yardımcı olacağını ifade ediyor. Açık pozisyonların devam etmesi Bitcoin fiyatının yükseleceğinin bir işaretidir. Kripto para analisti, opsiyon borsası Deribit’ten aldığı verileri paylaştı. Deribit verileri, Aralık 2021’de fiyatın artacağını düşünen açık pozisyon sayısının düşüş bekleyen pozisyonlardan çok daha fazla olduğunu bildiriyor. Chinchalkare, son olarak geçtiğimiz senelerdeki Bitcoin ve ETH fiyat performansı üzerine bir analizde bulundu. Bloomberg yazarına göre 2019, 2020 ve 2021 Ekim ayında Bitcoin’in ETH’den daha iyi performans gösterdiğini söyledi. Chinchalkare, bu ay yine aynı modelin devam edeceğini belirtti.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

TED Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu, Ek dal olarak "İletişim ve Eleştirel Medya Çalışmaları'nı tamamladı. Bir süre bankacılık ve finans üzerine eğitim aldı. Aynı dönem TEDU Trade&Research Center’da çalıştı. Kendisinin özel ilgi alanı kripto para piyasaları ve finansman üzerinedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın