Bitcoin’in Zararını Ethereum Telafi Ediyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Teknoloji şirketi Meitu, son dönemde gerçekleştirdiği kripto para yatırımlarının bir dökümünü sundu.

  • Şirket Bitcoin yatırımlarından zarar ederken, Ethereum yatırımlarından kar etti.

  • Ethereum bu süreçte Bitcoin'e oranla dört kat değer kazandı.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasası güne değer kayıpları ile başladı. Piyasanın lideri Bitcoin (BTC) son yirmi dört saatte %6 değer kaybederek 33 bin dolar seviyesinin altına indi. Bu süreçte BTC fiyatı 34.920 dolara kadar çıkmış olmasına rağmen 35 bin dolar seviyesinde bulunan direnci aşmayı başaramadı.

SponsorSponsor

Bitcoin’in son değer kaybı iki hızlı aşamada gerçekleşti. Bitfinex borsasında hesapları bulunan balinalarının kısa (short) pozisyonlar açmasının bu düşüşte etkili olduğu düşünülüyor. Piyasa değerine göre en iyi kripto para birimleri arasında ikinci sırada yer alan Ethereum (ETH) benzer şekilde %7 değer kaybetti ve 2.100 dolar bandına sürüklendi. Piyasada bu gelişmeler yaşanırken Uzak Doğu’nun güçlü teknoloji şirketleri arasında yer alan Meitu kripto para yatırımlarının sonuçlarını açıkladı. Bitcoin alımlarından önemli ölçüde zarar ettiğini duyuran şirket, Ethereum yatırımlarının bu açığı kapattığını belirtti.

SponsorSponsor

Ethereum Gelişimini Sürdürüyor

Ethereum, özellikle bu yılın başlarında piyasaya damga vuran ve çok sayıda kurumsal şirketin kripto para alımı yapmasına neden olan boğa koşusunda Bitcoin ile arasındaki farkı eritti. 2020 yılının sonlarında 0,018 BTC değerinde olan ETH, 2021 mayıs ayının ortalarında zirve yaptı ve 0,082 BTC seviyesine yükseldi. Ethereum bu süreçte Bitcoin’e göre dört kat değer kazandı.

Uzak Doğu’nun önemli teknoloji şirketleri arasında yer alan Meitu, son dönemde gerçekleştirdiği kripto para yatırımlarının bir dökümünü yayınladı. Şirketin yatırımları Ethereum’un son dönemdeki yükselişini açık bir şekilde gösteriyor. Şirket her iki kripto para birimine toplamda 100 milyon dolar yatırım yaptığını ve bu yatırımların ardından Bitcoin’den zarar ederken Ethereum’dan elde ettiği kar ile zararını büyük ölçüde kapattığını açıkladı.

Photoshop benzeri yazılımlar üreten şirket toplam 49,5 milyon dolara 940,89 BTC ve 50,5 milyon dolara 31.000 ETH aldı. Şirket, sahip olduğu BTC’nin şu anda 32,2 milyon dolara düştüğünü, bununla birlikte ETH varlıklarının 65,2 milyon dolara yükseldiğini açıkladı. 100 milyon dolarlık yatırımdan şirketin kasasında 97,4 milyon dolar kaldı.

Şirket, kripto para yatırımlarından zarar etmiş olsa da sektörün gelişimine güvendiğini ve bu yatırımlarına uzun bir süre dokunmayı düşünmediğini açıkladı.

Boğa Piyasasına Damga Vurdu

Kapasite olarak Bitcoin’den farklı özellikler barındıran Ethereum boğa koşusuna damga vurdu. ETH son bir yılda Bitcoin’e göre dört kat değer kazandı.

Her ne kadar bu süreçte piyasaya giren kurumsal şirketler ağırlıklı olarak Bitcoin alsa da özellikle merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarının hızlı gelişimi Ethereum’un değer kazanmasını sağladı. Geleneksel finans çözümlerine alternatifler üreten DeFi platformları gelişimlerini sürdürüyor. İşlem hacmi bakımından en iyi DeFi platformlarının büyük bir çoğunluğu Ethereum’a bağlı bulunuyor. Bu alanda onu Binance Smart Chain (BSC) takip ediyor.

Ethereum ağı DeFi platformlarının işlem kapasitesini artırabilmek ve sistemde gerçekleşen işlemlerin daha hızlı ve düşük işlem ücretlerine ulaşmasını sağlamak amacı ile bir dizi güncelleme planladı. Ağdaki bu güncellemeler adım adım gerçekleşiyor. Şirket yetkililerinin açıklamalarına göre güncellemeler bu yılın sonuna doğru tamamlanacak.

Bu süreçte DeFi platformlarının en büyük yardımcısı, Polygon (MATIC) gibi yan zincirlere ölçekleme hizmeti sunan sistemler oldu. Polygon bir çok farklı merkeziyetsiz uygulama (dApp) için çeşitli çözümler üreterek bu alanda büyük bir başarı elde etti. Bu başarısı ile birçok kurum ve iş insanının ilgisini çeken Polygon, bazı kripto para uzmanlarına göre yılın en önemli projesi olarak nitelendiriliyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın