Bitcoin Zirveden Önce Önemli Bir Fırsat Verebilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kısa vadede alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleşti.

  • Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler zayıflık sergilemeye başladı.

  • BTC, yükseliş yönlü bir impulsün beşinci ve son dalgasında hareket ediyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 15.800 dolardaki direnç bölgesini ve alçalan direnç çizgisini aştıktan sonra hızla değer kazanmaya başladı.Kısa vadeli bir düşüş gelebilir fakat BTC henüz zirveye ulaşmış değil. Dalga sayımına göre BTC’nin olası bir geri çekilmenin ardından zirveye doğru son bir yükseliş hareketi ortaya koyması bekleniyor.Destekleri Test Eden Bitcoin Yükselişe Geçti

BTC 16 Kasım’da 15.800 dolardaki çıkış seviyesini test etti ve yutan boğa mumu oluşturarak 16.895 dolar tepesine ulaştı. Daha sonra ise küçük bir geri çekilme yaşandı.

15.800 dolar bölgesinin onaylanmasına ve meydana gelen yeşil muma rağmen günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler zayıflık sergilemeye başladı.

RSI’da negatif uyumsuzluk göze çarpıyor, MACD düşmeye başladı, Stokastik Osilatör ise ölüm kesişimi gerçekleştirmeye yakın duruyor. Bu da BTC’nin zirveye ulaşmak üzere olduğunu gösteriyor.

Sıradaki uzun vadeli direnç seviyesi 17.300 dolar seviyesinde yer alıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Kısa Vadeli Çıkış

2 saatlik grafiğe göre alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştiren fiyat, yükselişini hızlandırdı.

BTC 16.800 dolar seviyesine takılarak yukarı yönlü fitilleri bulunan iki mum oluşturdu fakat iki saatlik grafikte net bir zayıflıktan söz edilemiyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin İçin Dalga Sayımı

Bitcoin 17.300 dolar yakınlarında sonlanması beklenen uzun vadeli bir yükseliş hareketinin beşinci ve son dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

Son dalga için ortaya konan alt dalga sayımına göre ise BTC şu anda beşinci alt dalga içinde fiyatlanıyor. Alt dalga sayımı, aşağıdaki grafikte siyah çizgiyle gösterildi.

 

İki ayrı fib. uzatma seviyesi 17.283-17.332 dolar aralığındaki hedefe işaret ediyor. Bu hedef uzun vadeli direnç bölgesiyle de uyum gösteriyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga sayımı, beklendiği üzere tamamlanırsa zirve yükselişi başlamadan önce 16.300 dolara doğru son bir gerileme görülebilir. Dolayısıyla ilk önce değer kaybı daha sonra da fiyat artışı yaşanacağı söylenebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Kısa vadeli bir düşüşten sonra BTC’nin 17.300 dolara doğru hareket ederek değer kazanması bekleniyor.

Bitcoin’in ortaya koyduğu bu fiyat hedefi, hem yatay destek seviyeleri hem de Elliott Dalga Teorisi kullanılarak bulunabiliyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 16 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın