Bitcoin Zayıf Yükseliş Hareketi Nedeniyle Güven Vermiyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 9.875 dolar seviyesinde dip yaptığından beri yükseliyor.

  • Kısa vadeli göstergelerde önemli bir negatif uyumsuzluk göze çarpıyor.

  • BTC, 10.480 dolarda sonlanabilecek olan dördüncü dalganın içinde hareket ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 5 Eylül tarihinde 9.825 dolardaki dip seviyeyi gördüğünden beri yükseliş kaydediyor. Fakat yükseliş hareketi yeterince güven veremiyor ve 9.825 dolar altına bir gerileme yaşanması ihtimali belirginlik kazanıyor.Yükseliş Hareketinde Zayıflık

Bitcoin fiyatı, 5 Eylül tarihinde 9.825 dolar seviyesinde dip yaptı ve yükselişe geçti. Yükselişten hemen önce 6 saatlik grafikte RSI’ın pozitif uyumsuzluk oluşturduğu görüldü.Fiyat şu anda 10.330 dolar yakınlarında seyrediyor fakat yükseliş hareketinde önemli zayıflıklar görülmeye başlandı. MACD, RSI ve Stokastik RSI’da negatif uyumsuzluk oluştuğu ve Stokastik RSI’ın ölüm kesişimi gerçekleştirdiği görülüyor. Bu da yükselişin hareketinin sonlanacağını ve kısa süre sonra düşüşün başlayabileceğini gösteriyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Saatlik grafik de benzer bir görünüm sergiliyor zira üç göstergede de uyumsuzluk görülüyor. RSI ve MACD ciddi biçimde değer kaybediyor.

Mevcut kısa vadeli yükselen destek çizgisinden kırılım gerçekleşirse fiyatın daha da değer kaybedebileceği onaylanmış olacak. Zira yükselen destek çizgisinin sağladığı desteğin kaybedilmesi halinde düşüş hareketinin hız kazanabileceği düşünülüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Fiyatında Dalga Sayımları

En muhtemel dalga sayımına göre BTC 2 Eylül’de beş dalgalı impulsif bir düşüş formasyonuna başladı ve şu anda dördüncü dalga içinde hareket ediyor. Bu impulsif düşüş formasyonu aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterildi.

Dördüncü dalganın gerçekleştiği süre, üçüncü dalganın gerçekleştiği süreyle kıyaslandığında düzeltmenin de kompleks bir W-X-Y yapısında olabileceği düşünülüyor. Bu düzeltme de aşağıdaki grafikte kırmızı renkle gösterildi.

Dördüncü dalga için en muhtemel hedef ise 10.490 dolar yakınlarında bulunuyor. Bu hedef X dalgasının uzunluğunu temel alıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Yukarıdaki grafikte gri renkle işaretlenmiş olan kısım ise Y dalgasını ele alıyor. Y dalgasına daha yakından bakıldığında yine 10.490 dolar hedefi öne çıkıyor ve fiyatın kısa zaman sonra tepeye ulaşabileceği görülüyor. Yükselen destek çizgisinden gerçekleşecek kırılım ise yukarıdaki bölümde belirtildiği üzere düşüş hareketinin başladığını gösterecek.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç olarak Bitcoin fiyatının 10.500 dolar seviyesine doğru bir yükseliş gerçekleştirdikten sonra 9.500 dolar seviyesine doğru değer kaybetmesi bekleniyor.

BeInCrypto tarafından yayımlanan 9 Eylül tarihli bir önceki Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın